Обласний прокурор поспілкувався із журналістами

Про результати розслідування резонансних справ та діяльність наглядового органу представників ЗМІ поінформував прокурор Миколаївської області В’ячеслав Кривов’яз.

Як повідомив В. Кривов’яз, із початку року на третину зросла кількість злочинів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Збільшилися випадки вчинення злочинів проти власності, зросла кількість умисних вбивств, три з яких залишаються нерозкритими.

Окремо прокурор області зупинився на розслідуванні злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Він повідомив, що вже розпочався суд над колишнім начальником міського управління міліції, який обвинувачується в організації силового розгону учасників Євромайдану в Миколаєві. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Окрім того, триває досудове розслідування кримінального провадження за фактом постановлення суддею Центрального району м. Миколаєва завідомо неправосудної постанови про адміністративний арешт учасника мирної акції протесту. Також оголошено підозру колишньому директору Веселинівського районного центру зайнятості за фактом розтрати бюджетних коштів та внесення до документів завідомо неправдивих відомостей. У той час, як працівники державної структури перебували в Києві, на Антимайдані, їм виплачувалася заробітна плата.

Розповів В’ячеслав Кривов’яз і про результати роботи у сфері протидії корупції. Так, упродовж року органами прокуратури та правоохоронними органами області направлено до суду 30 обвинувальних актів та 36 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. За результатами судового розгляду на 34-х осіб вже накладений штраф.

Також обласний прокурор доповів стосовно стану законності у земельній сфері. Із початку року органами прокуратури розпочато майже 100 кримінальних проваджень, пред’явлено 81 позов на 319 млн. грн. Зокрема розслідується факт незаконного вилучення та подальшого надання в оренду, приватну власність колишніми посадовцями Миколаївської міської ради земель військового містечка в мікрорайоні Леваневців, вартість яких становить майже 66 млн. грн. Окрім того, розпочато 8 кримінальних проваджень стосовно незаконного використання рекреаційних зон на узбережжі Чорного моря. Зокрема розслідується випадок, коли колишні посадовці облдержадміністрації надали в оренду на 49 років пляжну зону загальною площею понад 16 га, що розташована в Коблевому та Рибаківці.

За повідомленням В. Кривов’яза, розпочато 19 кримінальних проваджень за фактами порушень законодавства у сфері використання та утримання бомбосховищ. До суду направлено позови, якими територіальні органи виконавчої влади та місцевого самоврядування зобов’язуються вжити відповідних заходів.

Повідомив обласний прокурор і про стан розслідування резонансної справи – доведення до самогубства жителя села Костянтинівка Жовтневого району. За його словами, наразі проводяться експертизи та слідчі дії для того, щоб отримати докази і обрати запобіжний захід для фермера, котрий знущався з молодого чоловіка. Також В’ячеслав Кривов’яз запевнив, що ця справа перебуває під його особистим контролем.

Анна НІКУЛІНА

Оставить комментарий