У теплій, дружній атмосфері

Повноцінне життя будь-якої людини можливе лише за умови, коли вона не відчуває ніяких обмежень у виконанні життєвих функцій. Проте, якщо такі обмеження з певних причин усе ж таки виникають, цивілізоване суспільство має робити все можливе для їх усунення. Безумовно, в першу чергу це стосується категорії людей з обмеженими фізичними можливостями. Причому більшість з них потребує не стільки матеріальних вкладень, як чутливого ставлення до себе. Гострою проблемою для них залишається і питання ізольованості від суспільства. 

За вирішення цієї проблеми у Первомайську взялися працівники управління соціального захисту населення Первомайської міської ради, зокрема відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (керівник Анатолій Халковський), та Первомайського товариства інвалідів. Вони влаштували для цієї категорії людей без усілякого приводу (бо ж Міжнародний день боротьби за права інвалідів минув ще в травні) справжній відпочинок на природі з піснями та гітарою.

Хоч загальноприйняті заходи й відбулися, та це не привід кидати напризволяще тих, хто потребує сторонньої допомоги. Такої думки дотримуються в управлінні соцзахисту. Тож не для галочки й не для піару, а задля блага інвалідів працівники терцентру взялися за організацію відпочинку. Прийняли рішення організувати зустріч на лоні природи. Бо ж саме такого спілкування, кажуть вони, бракує в житті інвалідів, та й далеко не кожен може дозволити собі таку розкіш. Часто для родин, де проживають люди з обмеженими функціональними можливостями, це стає цілою подією. Та й проблема ізольованості є для них доволі гострою. Витягти інваліда з квартири чи будинку, надати йому можливість поспілкуватися, помірятися силами, умінням – ось чого їм не вистачає. 

Тому й було прийнято рішення влаштувати зустріч на березі мальовничого Південного Бугу. Окрім відпочинку, інвалідам надали можливість ще й потренуватися у таких «справах», як правила складання та розкладання туристичної палатки, вибір місця її встановлення, способи та методи розпалювання багаття в екстремальних умовах, стрільба з пневматичної зброї. Також звернули увагу присутніх на правила поведінки та техніки безпеки перебування в лісі, на відкритих водоймищах тощо.

Протягом усієї зустрічі лунали пісні під супровід гітари. Причому співали усі разом, незважаючи на статус та посади. Всі мали змогу вільно спілкуватись між собою, обмінюватися враженнями та планами на майбутнє. А під кінець заходу всіх присутніх пригостили смачним пловом та солодощами. Зустріч проходила в теплій, дружній атмосфері та залишила по собі незабутні враження.

Наталія КЛИМЕНКО

Добавить комментарий