Збережіть наш ліс!

Нещодавно у редакції «РП» пролунав тривожний дзвінок. Жителька села Анастасівка Новобузького району повідомила, що на території заповідного урочища «Чабанка» орудують «чорні» лісоруби. В тому, чи дійсно ліс рубають нечисті руки, намагався розібратися наш кореспондент.

Жінка, яка звернулася до газети як до останньої інстанції, не хотіла називати свого імені – боялася, що після публікації матеріалу в неї можуть виникнути проблеми. Скоріш за все, анонімний дзвінок так і залишився б без уваги, проте мова йшла про заповідну зону, що охороняється законом, тож кореспондент усе ж вирішив розібратися в цій ситуації.

– Я вже не знаю, до кого мені звертатися. Чабанський ліс, який знаходиться поблизу села Анастасівка, зникає прямо на очах. У мене серце кров’ю обливається, коли я бачу, як вирубають багаторічні дерева. Я його садила, тому мені не байдуже, – говорить пенсіонерка, ледь стримуючи сльози. За її словами, вирубка лісу відбувається незаконно, зелені насадження (переважно дуби), вік яких сягає 70-80 років, знищують браконьєри. Вночі спиляні дерева вивозять вантажівками.

Слід зауважити, що Чабанський ліс – це один із чотирьох об’єктів природно-заповідного фонду Новобужжя. Ростуть тут переважно дуби. Історичні факти свідчать, що утворився він за безпосередньою участю професора О.О. Ізмаїльського. У ті далекі часи поблизу невеличкого села Чабанка почали закладати великі і малі насадження. Мешканцями лісу в основному були чабани, які випасали навкруги величезні отари овець. Звідси й пішла назва урочища «Чабанка», яке сьогодні займає площу більше 500 га.

Офіційно його статус було затверджено рішенням виконкому обласної ради від 21 липня 1972. До цього часу територія вважалася парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва, згодом вона стала заповідним урочищем. За належний стан Чабанського лісу відповідає державне підприємство «Баштанське лісове господарство».

Про те, що в заповідному урочищі «Чабанка» наразі проводиться вирубка лісу, знає й Новомихайлівський сільський голова Валентина Близнюк.

– Хоча заповідне урочище й знаходиться на нашій території, проте воно є державною власністю, сільрада не має ніякого впливу на те, що там відбувається. Я не можу сказати, що дерева вирубають незаконно. Знаю, що там зараз працює бригада. Робітники не місцеві, приїжджі. У будь-якому разі документів на вирубку лісу сільраді не надали, – зауважує Валентина Володимирівна. Та, за словами В. Близнюк, до сільради ніхто не звертався зі скаргою відносно несанкціонованої вирубки лісу.

Лісоруби в «Чабанці» працюють законно – запевняє майстер лісу Сергій Муляр.

– Вирубка лісу проводиться на законних підставах, ми маємо лісорубний білет. Згідно з планом щороку нам потрібно вирубати не менш ніж 1 тис. кубічних метрів лісу. Цього року за планом – 1,5 тис. кубометрів. Мова йде про санітарну рубку, – наголошує Сергій Анатолійович. – Вирубається виключно сухостій, а також дерева, які переплітаються і заважають одне одному – в такому випадку ліквідується слабкіше дерево. Санітарні рубки необхідно проводити, щоб зберегти здорові насадження від шкідників та хвороб. За словами С. Муляра, ліквідації підлягають різні породи дерев: не лише дуби, а й ясени, акація гладенька.

Працівник Чабанського лісу не заперечує, що спиляні дерева вивозять вантажівками. Спочатку – на територію села, а вночі ліс доставляють до Миколаєва та Херсона. Певну частину дерев, які були ліквідовані під час санітарної рубки, залишають для місцевого населення.

– Перед проведенням санітарної рубки працівники ДП «Баштанське лісове господарство» погоджують її план в області, інформують нас, і тільки після цього ми маємо право приступати до роботи. А вирубати здорові дерева, які не підлягають рубці, – це ж кримінальна справа, – пояснює Сергій Муляр. – Санітарною рубкою в Чабанському лісі сьогодні займаються дві бригади. Суцільні рубки останній раз проводилися три роки тому – за попереднім узгодженням із відповідними службами. На місці спиляних дерев одразу висадили нові деревця.

Також С. Муляр висловив припущення, що анонімне звернення до газети носить особистий характер.

– Робота в мене непроста, може, комусь, як то кажуть, перейшов дорогу. Та я з упевненістю заявляю, що рубка в заповідному урочищі ведеться на законних підставах, за узгодженим планом, – говорить Сергій Анатолійович.

Його слова підтвердив і директор ДП «Баштанське лісове господарство» Володимир Гайдаш. Він наголосив, що в Чабанському лісі проводяться лише планові рубки, тому підстав для хвилювання немає. Також Володимир Миколайович запросив кореспондента особисто пересвідчитися в законності дій лісорубів.

Проблема вирубки дерев, які ростуть на території заповідної зони, сьогодні є надзвичайно актуальною. Інформація про діяльність «чорних» лісорубів усе частіше з’являється у ЗМІ. Тож, незважаючи на те, що дзвінок до редакції «РП» носить анонімний характер, ми направляємо даний матеріал до обласного управління лісового та мисливського господарства, щоб сповістити чиновників про тривожний сигнал та попередити самовільне знищення зелених насаджень.

Анна НІКУЛІНА

2 Comments on “Збережіть наш ліс!”

 1. У їх все законно.

  Види, обсяги, терміни, місце та особливості проведення
  санітарно-оздоровчих заходів визначаються спеціалістами
  лісовпорядкувальних та лісопатологічних партій, спеціалізованих
  лісозахисних підприємств і станцій, державних органів лісового
  господарства, а також постійними лісокористувачами на підставі
  оцінки санітарного стану лісових насаджень.

  4. До санітарно-оздоровчих заходів належать:

  вибіркові санітарні рубки;

  суцільні санітарні рубки;

  ліквідація захаращеності;

  Після їх санітарних рубок залишаються одні пеньки. Все саме здорове їде за кордон. Жінка молодець, автор статті  не мако кажучи злив її в унітаз.

   

 2. Так лесник еще и коноплей притогровывает собственого производства ,иниче от куда у его жены джип форд,у сына джип хюндай,квартиры по всему Новому Бугу.Куда смотрит СБУ.

Оставить комментарий