Турнір «Мир» збирає друзів

Гарним подарунком для юних дзюдоїстів напередодні довгоочікуваних літніх канікул став Міжнародний турнір «Мир», що пройшов 22-24 травня на базі відпочинку «Лотос» у с. Коблевому Березанського району. Перші в історії змагання під вельми символічною назвою зібрали під своїми прапорами близько півтисячі спортсменів віком від чотирьох до двадцяти років, а також – їхніх тренерів, батьків, організаторів спорту.

З ранку і до пізнього вечора на трьох татамі відбувалися напрочуд запеклі та цікаві двобої, за якими спостерігали численні вболівальники. А офіційна церемонія відкриття міжнародного турніру відбулася у суботу. Приклавши правицю до серця, юні спортсмени заспівали Гімн України. Потому ж диктор протягом декількох хвилин виголошував назви спортивних колективів, що прибули до гостинного Коблевого, – а це, ні багато ні мало, двадцять п’ять команд з різних областей України, а також Республіки Молдови.

Момент змагань.

І одразу ж на учасників церемонії чекає неабиякий сюрприз. У спортивній залі несподівано з’являються… справжні лицарі – в обладунках, озброєні мечами та бойовими сокирами. Учасники Миколаївського клубу «Грифон» продемонстрували дітлахам свою майстерність. І навіть коли виступи було завершено, юні спортсмени ще довго не відпускали «грифонівців», роздивляючись їхню амуніцію та фотографуючись на пам’ять.

З непересічною подією в світі дзюдо – стартом нового міжнародного турніру – дітей тепло привітав голова оргкомітету Володимир Кириленко. «Ми всім вам щиро раді та вітаємо вас на гостинній землі Миколаївщини, – сказав Володимир Петрович, звертаючись до учасників турніру. – Наш турнір – це ще одна спроба донести до всієї країни, світу, що немає більш нагального завдання, ніж забезпечення миру».

Саме пан Кириленко став ініціатором проведення змагань на березі ласкавого Чорного моря – з тим, щоб діти мали змогу не лише продемонструвати спортивні здібності, а й досхочу покупатися в морі, позагоряти, та й просто поспілкуватися і подружитися з ровесниками з інших регіонів та навіть країн. І разом сказати: дітям та дорослим потрібен мир!

Нікіта Зіньковський.
 

На щастя, шляхетну, справді лицарську ідею Володимира Кириленка підтримали й інші добродійники. Серед організаторів турніру – заслужений тренер України, директор Снігурівської ДЮСШ, Почесний житель міста Снігурівки Сергій Зіньковський, генерал міліції, екс-начальник обласного УМВС Микола Пихтін, віце-президент Снігурівського клубу бойових мистецтв Олександр Ручковський, директор фірми «Ольвія» (Дніпропетровськ) Валерій Кіптик, керівник фірми «Таяна» (Березнегуватський район), воїн-афганець Степан Аврам та інші достойники.

На адресу учасників турніру надійшли вітання від Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні пана Сумі Шігекі, голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерікова, народних депутатів Ігоря Бриченка та Андрія Вадатурського. Під час церемонії відкриття змагань юних дзюдоїстів, окрім уже названого Володимира Кириленка, щиро привітали також Сергій Зіньковський, Олександр Ручковський, голова Березанської райдержадміністрації Володимир Трибуха, депутати обласної ради Вадим Підберезняк (до речі, майстер спорту з дзюдо!) і Анатолій Катрич, Коблівський сільський голова Володимир Панич, головний секретар змагань Юрій Тимашков, тренер збірної Молдови Юлій Пятковський. Безперечно, у виступах найчастіше лунало слово «мир», але принагідно дзюдоїстам бажали гартувати тіло та дух, адже незабаром саме вони мають стати надійними захисниками неньки-України.

Організатори та почесні гості турніру.

Чудовим концертом учасників і гостей змагань привітали самодіяльні колективи Березанського районного Будинку культури, а потому на татамі вийшли їхні повноправні господарі – дівчатка та хлопці в білосніжних кімоно. Дзюдоїсти продемонстрували весь свій арсенал прийомів – технічні підсічки та силові захвати, блискавичні комбінації… Раділи переможці сутичок, але й переможені довго не  сумували, адже після двобоїв швидко поринали у веселий ритм форуму.

Дорослі ж дружно відзначали високий рівень змагань та дякували їхнім організаторам. «Це – один із кращих турнірів на морському узбережжі, – зізнався гість із Молдови Юлій Пятковський, – а я об’їздив півсвіту…». Ось лише маленький штрих до турніру «Мир»: усі спортсмени і тренери проживали та харчувалися безплатно. А увечері на всіх чекала дискотека!

Щодо спортивних підсумків змагань, то найбільшу колекцію медалей зібрали вихованці Снігурівської ДЮСШ. 60 дзюдоїстів цієї відомої кузні спортивних талантів завоювали для своєї альма-матер 43 медалі різного ґатунку! У загальнокомандному заліку серед дівчат саме збірна Снігурівки здобула перше місце. На другому місці – команда м. Роздільне Одеської області, третє місце – в активі дівчат із Києва та Одеси.

Лицар спорту та честі С.Г. Зіньковський (у центрі) разом зі своїми «побратимами».

У хлопців краще всіх виступили наші гості із сонячної Молдови. Другу колекцію нагород зібрали снігурівчани, загальнокомандна «бронза» вирушила до столиці та Южноукраїнська.

Найбільш технічними учасниками турніру визнано Владислава Чумака (Гола Пристань) та Влада Кузнєцова (Снігурівка), яких тренує заслужений тренер України Сергій Григорович Зіньковський. Отримав індивідуальний приз і наймолодший учасник турніру – чотирирічний Нікіта Зіньковський зі Снігурівки. На всіх лауреатів турніру чекали медалі, грамоти, вимпели та призи – м’які іграшки.

Андрій ТЮРІН
Фото автора і Тео Хаммінг-Буфф’є

Миколаїв – Березанський район

Добавить комментарий