Ви запитували? Ми відповідаємо!

У черговій рубриці ми даємо відповіді на запитання читачів, що стосуються пільгового проїзду в громадському транспорті, пенсійних виплат колишнім військовим, змін до податкового законодавства тощо.

Анатолій Борисович, м. Вознесенськ: «Чи призвело збільшення вартості комунальних послуг до появи заборгованості серед споживачів?»

Начальник Головного управління статистики у Миколаївській області Павло Зацаринський:

– У січні-березні 2015 року жителі Миколаївщини сплатили за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 406,6 млн. грн. Рівень оплати послуг становив 105,1%. Найбільш відповідальні споживачі мешкають у Березанському районі (127,9%), найменш відповідальні – у Миколаївському (88%).

За видами послуг найвищим був рівень оплати за послуги з газопостачання (113,8%), а найнижчий – за вивезення побутових відходів (94,1%). За послуги з утримання будинків і споруд, прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення сплачено по 96,9% нарахованої суми, централізованого опалення та гарячого водопостачання – 99,7%. Борг з оплати електроенергії на кінець березня склав 5,1 млн. грн.

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги з початку року зменшилась на 20,5 млн. грн. (на 8,3%) і на кінець березня становила 226,2 млн. грн.

Галина Скабара, Веселинівський р-н, смт Кудрявцівка: «Нещодавно в нашій селищній раді почали оформлювати субсидії на 2015 рік. Та мене цікавить субсидія за минулий рік. Я чула по радіо, що деяким пенсіонерам вона була перерахована – у зв’язку з обезціненням гривні. У першому півріччі 2014 року мені компенсували 1130 грн., а за друге півріччя я субсидію не отримала. Допоможіть розібратися, чому так сталося?»

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс:

– Рішенням відповідної комісії при Веселинівській РДА  від 17.04.2014 Вам одноразово призначено субсидію для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в розмірі 1183,02 грн. та субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія) в розмірі 4,03 грн. щомісячно на період із липня по грудень 2014 року. Зазначені кошти виплачені в повному обсязі.

На 2015 рік призначено субсидію для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива одноразово в розмірі 1876,49 грн. та субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія) в розмірі 18,93 грн. щомісячно на період із березня по грудень 2015 року.

Олег Марков, м. Миколаїв: «Я зареєструвався як приватний підприємець у 2014 році, працював сам, а в лютому цього року почав використовувати найману працю та взяв на роботу одного працівника.Чи маю я право звернутися до ЦЗ із заявою щодо отримання компенсації єдиного внеску? Чи вважається це збільшенням штатної чисельності працівників?»

Спеціаліст відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Марина Полякова:

– 30 травня 2013 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення», якою затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Цей Порядок визначає механізм виплати відповідної компенсації у разі працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця. Також Порядком визначено більше 180 пріоритетних видів економічної діяльності при створенні нових робочих місць, в яких суб’єктам малого підприємництва надається компенсація витрат єдиного внеску.

Елена Коваль, Жовтневый район: «Как облегчить симптомы сезонной аллергии?»

Областной аллерголог Лидия Свистельникова:

– Если у Вас или Вашего ребенка в период цветения растений появлялась заложенность носа, зуд глаз, век, слезотечение и даже удушье, придерживайтесь следующих рекомендаций:

– пребывание на солнце нужно сократить до минимума, гулять лучше после дождя, когда пыльца вымыта из воздуха. Вернувшись с прогулки, нужно умыться или протереть лицо влажным полотенцем, сменить одежду, принять душ, так как пыльца может осесть в волосах и на тканях;

– носите солнцезащитные очки. Если глаза покраснели и чешутся, необходимо промыть их кипяченой холодной водой;

– проветривая квартиру, завесьте окна и двери многослойными марлевыми занавесками, чтобы пыльца не попала в помещение;

– не лечите свои заболевания препаратами из трав;

– закрывайте окна на ночь;

– используйте современные приборы без фильтров, которые очищают воздух;

– сведите к минимуму активную физическую деятельность ранним утром, когда пыльца выделяется особенно интенсивно (с 5 до 10 часов утра);

– избегайте употребления спиртного в период цветения – алкоголь способствует набуханию кровеносных сосудов носовых дыхательных путей;

– не открывайте окна в машине, при наличии кондиционера садитесь в авто только через 5 минут после его включения;

– не вывешивайте для сушки на открытом воздухе белье и одежду, так как на них может оседать пыльца.

Также хочу предостеречь больных от приобретения лекарств без предварительной консультации с врачом, ведь некоторые препараты для лечения аллергии вызывают сонливость, могут повлиять на работу сердечно-сосудистой системы.

Тамара Васильева, г. Николаев: «Правда, что уже этим летом льготники не смогут бесплатно пользоваться услугами общественного городского транспорта?»

Специалист департамента соцзащиты населения облгосадминистрации Елена Пипко:

– С 1 июня текущего года льготным проездом в троллейбусах, трамваях и городских автобусах смогут пользоваться только инвалиды I и II групп, участники боевых действий. А вот ветеранам и детям войны проезд в городском транспорте придется оплачивать.

Ветераны, в свою очередь, имеют право только на бесплатный проезд один раз в два года на железнодорожном, автомобильном транспорте междугородного соединения, а также проезд с 50%-ной скидкой раз год на вышеупомянутых видах транспорта.

Но, несмотря на то, что Президент Украины уже подписал этот Закон, никаких распоряжений сотрудникам департамента пока не поступало. Может, к моменту, пока этот документ вступит в силу, в него внесут еще какие-то изменения или дополнения.

Галина Кулик, г. Николаев: «Как начисляются пенсионные выплаты участникам войны? Приравниваются ли они к участникам боевых действий?»

Начальник управления пенсионного обеспечения военнослужащих и некоторых других категорий граждан Светлана Водовозова:

– Участник войны получает пенсию и надбавку за свой статус, размер которой зависит от наличия или отсутствия медали, а также прожиточного минимума. К примеру, участнику войны положена надбавка в размере 15%, а тому, кто имеет медаль, – 20% от установленного прожиточного минимума (949 грн). Надбавка начисляется не только к пенсии военным, но и гражданским лицам, научным сотрудникам, госслужащим, к любой пенсии. Главное – чтобы пенсионер имел такой статус.

Участник войны и участник боевых действий – это совершенно разные статусы, поэтому и надбавки к пенсии отличаются. Первый регулируется ЗУ «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты». Если гражданин имеет статус участника войны, он может сменить его на статус участника боевых действий (если воевал), но для этого необходимо получить заключение комиссии. Установление статуса участника боевых действий относится к полномочиям ведомств, в которых граждане проходили службу (военкоматы, СБУ, УМВД).

Володимир Петрович, м. Миколаїв: «Мене цікавить, чи буде приведена до ладу дорожня розмітка, особливо у віддалених районах міста?»

Інформує департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради:

– Станом на 30.04.2015 вже пофарбовано 979 кв. м пішохідної «зебри» (2 «зебри» по вул. Лягіна, 2 – по вул. Фалєєвській, 3 – по вул. Кірова, 4 – по вул. Спаській, 4 – по вул. Адміральській, 2 – по пр. Леніна, 2 – по Херсонському шосе, 2 – по пр. Жовтневому, 2 – по вул. Новозаводській, по 1-й на вул.: Садовій, Інгульській, Степовій та перед входом на кладовище), а також 1,774 км роздільної смуги.

На минулому тижні працівники КП «КСМЕП» почали наносити розмітку по вул. Радянській, ріг пр. Леніна. Ще одна бригада працювала в районі площі Перемоги. Ремонт доріг продовжується.

Віктор Калінін, Первомайський район: «На які зміни чекати підприємцям, котрі в своїй роботі повинні використовувати касові апарати?»

Відповідають спеціалісти ГУ ДФС у Миколаївській області:

– Платники єдиного податку другої і третьої груп зобов’язані застосовувати в своїй діяльності касові апарати. Дані зміни внесені до Податкового кодексу України Законом від 28 грудня 2014 року № 71-VII. Вони набувають чинності: для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Слід зазначити, що платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи-підприємці), які здійснюють діяльність на ринках, реалізують товари дрібнороздрібної торгівлі, а також платники єдиного податку першої групи від застосування касових апаратів звільнені.

Акцентуємо Вашу увагу на тому, що приватні підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп, які в період з 1 січня по 30 червня 2015 року розпочали використовувати в своїй господарській діяльності зареєстровані касові апарати, звільняються до 1 січня 2017 року від проведення перевірок із цього питання.

Також суттєвим нововведенням є обов’язкове застосування касових апаратів для сфери послуг. Тепер із 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання (перукарні, станції техобслуговування, туристичні фірми, готелі та інші) зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій. Проте слід зазначити, що застосування штрафних санкцій з даного питання закріплене законодавчо лише з 1 липня 2015 року, тим самим даючи можливість платникам податків адаптуватися до роботи на касових апаратах.

Добавить комментарий