Миколаївська область і «Укроборонпром» підписали Меморандум про розширення співпраці

30 квітня генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов підписав Меморандум про розширення співпраці підприємств Миколаївської області для виконання державного замовлення, програм соціально-економічного розвитку регіону та зовнішньоекономічних контрактів.

Перед підписанням Меморандуму підприємства Миколаївської та Херсонської областей презентували свою продукцію.

Миколаївську область представляли ДП НВКГ «Зоря»- «Машпроект», ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», ТОВ Науково-виробнича фірма «ЮАЛЕКС ДИЗАЙН ЛТД», ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування», Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський завод «Екватор», Миколаївський тепловозоремонтний завод, «Первомайськдизельмаш», ТОВ «Сервісний центр «Металург», ДП «Миколаївський бронетанковий завод» і завод «Фрегат».

«Я пишаюся підприємствами, які є в нашому регіоні, тому найголовніше – не лише підписання Меморандуму, а реалізація всіх планів. Мені приємно чути, коли говорять про Дослідно-проектний центр кораблебудування, і те, що проект реалізовується миколаївським підприємством», – зазначив Вадим Меріков.

«Сьогодні ми повинні бути сильними на всіх фронтах – на фронті на сході країни і на фронті соціально-економічного розвитку України. Економічна безпека і незалежність – це одне з найважливіших і головних завдань, яке ставить перед нами Президент України. Тільки економічно сильна держава зможе протистояти будь-якому зовнішньому агресору. Потенціал Миколаївської області – просто колосальний. Наша область займає лідируючі позиції з виробництва валового регіонального продукту на душу населення в Україні. Підприємства мають величезний потенціал не тільки в цивільній промисловості, але і в оборонній сфері. Це Миколаївський бронетанковий завод, ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП», Тепловозоремонтний завод, завод «Фрегат» і, звичайно ж, усім відомий в Україні і в усьому світі завод «Екватор», Дослідно-проектний центр кораблебудування і багато інших підприємств, які, я впевнений, зможуть бути конкурентами і альтернативою російській військовій промисловості», – сказав Вадим Меріков.

За словами голови облдержадміністрації, багато підприємств завантажені тільки на 30-80%: «Завдяки проекту, який ініціював «Укроборонпром», упевнений, що ми зможемо завантажити наші підприємства додатковою роботою, вони зможуть створювати нові робочі місця і, звичайно, ж займатися науково-технічними проектами. Це важливо не тільки в рамках України, а й наших регіонів».

Вадим Меріков акцентував увагу: «Запевняю вас, що всі процеси, які будуть закріплені Меморандумом, будуть проходити чесно і на взаємовигідних умовах. Ми, як представники обласної влади, будемо робити все, щоб забезпечити його повну та ефективну реалізацію». Він також додав, що на 2016 рік заплановано фінансування і завершення будівництва військового корабля класу «корвет».

«Цей корабель буде спущений на воду, і він має бути під українським прапором. Від цього переповнює гордість. Ми повинні зробити все, щоб наша Україна була соціально та економічно сильною і незалежною», – зазначив губернатор.

Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов також підкреслив, що в України дуже великий промисловий та економічний потенціал: «У нас чудові кадрові та інтелектуальні ресурси. У нас є колосальний інструментарій для підняття економіки країни. Найближчим часом на Україну чекає потужне промислове майбутнє, ми повинні бути до нього готові. Сьогодні ми пропонуємо покласти відправну точку розвитку та відродження промислового потенціалу України. Я закликаю всіх керівників промислових підприємств Миколаївщини та Херсонщини: будь ласка, підключайтеся до проекту. Цей проект має суто практичне застосування».

Він також додав, що за результатами 2014 року Україна увійшла до десятки країн за обсягом експорту озброєнь.

Вадим Меріков зазначив, що зараз активно налагоджується співпраця з Херсонською областю в різних сферах: «Між Херсонською та Миколаївською областями налагоджується плідне співробітництво в багатьох сферах: туристичній, оборонній, культурній. Після травневих свят буде проводитися спільна нарада Рад оборони, де  розглядимуться дуже важливі оборонні питання, пов’язані з нашими регіонами, і, звичайно ж, безпекою наших громадян, а також будівництвом фортифікаційних споруд у наших регіонах – це завдання, яке поставив Президент України. Сьогодні найважливіше – безпека нашої країни і наших громадян. І ми повинні робити все можливе як з боку влади, так і з боку бізнесу».

За словами керівника Миколаївської області, між двома регіонами підписано план заходів. Така корпорація між областями дасть можливість розвивати багато напрямків, повідомила прес-служба ОДА.

Добавить комментарий