Відзначені сумлінні платники податків Миколаївської області

29 квітня в сесійній залі обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження переможців першого (регіонального) туру всеукраїнського рей-тингу «Сумлінні платники податків-2014».

На початку урочистої церемонії голова обласної рейтингової комісії, голова ради територіального відділення всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Миколаївській області Наталія Запорожченко привітала учасників першого туру рейтингу з його завершенням. Вона повідомила, що звання «Сумлінний платник податків-2014» за результата-ми першого туру всеукраїнського рейтингу за рішенням обласної рейтингової комісії отримали16 підприємств м. Миколаєва та Миколаївської області за 9-ма номінаціями та 3-ма категоріями підприємств (малі, середні, великі). Переможці першого туру рейтингу представлені вищій рейтинговій комісії для участі у другому (всеукраїнському) турі.

Нагадаємо, що щорічний всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» започатковано всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом і відзначення кращих здобутків платників податків. Цього року Асоціація платників податків України про-водить IV всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків-2014».

Традиційно головною метою цього знакового суспільно-економічного проекту є поширення інформації про його учасників і переможців, а також популяризація основних принципів чесного ведення біз-несу. Вшановуючи на державному рівні переможців конкурсу «Сумлінні платники податків», започатковано традицію шанобливого ставлення до платника податків.

Приємно відзначити, що з року в рік кількість учасників, що представляють малий, середній та великий бізнес в одинадцяти номінаціях рейтингу, стабільно зростає. А шанси на перемогу мають навіть найдрібніші підприємці, оскільки вагому роль в оцінюванні відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи. Таким чином, кількість сплачених податків не є вирішальною. Кандидати на перемогу в рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення з дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих працівників та витрат на соціальні програми.

Нагороду вручає начальник ГУ ДФС у Миколаївській області Володимир Копіца.

Цьогорічний рейтинг доводиться проводити за складних умов. Увага всієї світової спільноти прикута до подій в Україні. Проте, незважаючи на всю складність політичної та соціально-економічної ситуації, наша держава впевнено крокує обраним шляхом демократичних перетворень, реформ та інтеграції з європейськими структурами.

Роль підприємців у цьому процесі важко переоцінити. Адже сумлінні платники податків власною діяльністю демонструють, що лише прозоре ведення бізнесу та належне виконання своїх податкових зо-бов’язань допоможе подолати кризу. До того ж, вчасну сплату податків на сьогоднішній день можна вбачати як прояв патріотизму та безпосередню участь кожного українця в розбудові сильної правової України.

Наразі, як ніколи, необхідно підтримати сумлінних платників податків. Рейтинг, за результатами 2014 року, розповість всій Україні про справжніх лідерів, які стануть взірцем для інших та сприятимуть якнайшвидшому економічному одужанню держави.

Цього року 16 підприємств Миколаївщини перемогли у наступних номінаціях. А саме, «Сумлінний платник податків у аграрній галузі – платник податку на прибуток», «Сумлінний платник податків у аг-рарній галузі – платник фіксованого сільськогосподарського податку», «Сумлінний платник податків у галузі будівництва», «Сумлінний платник податків у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності», «Сумлінний платник податків у галузі переробної промисловості», «Сумлінний платник податків у галузі машинобудування», «Сумлінний платник податків у сфері торгівлі», «Сумлінний плат-ник податків у сфері послуг», «Сумлінний платник податків у сфері транспорту та зв’язку».

Згідно з положенням про всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» умовами участі у рейтингу є відсутність податкового боргу; наявність статусу юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств (для платників податків у аграрній галузі можлива наявність статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку); відсутність порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного року.

За визначенням обласної рейтингової комісії переможцями першого (регіонального) туру рейтінгу визнані підприємства, що набрали найбільшу суму балів відповідно до затверджених критеріїв оцінювання, а саме:

співвідношення суми сплаченого податку на прибуток до отриманих доходів; повнота та своєчасність сплати податків і зборів; податкова дисципліна; середня заробітна плата по підприємству; кількість робочих місць; співвідношення (у відсотках) сум, витрачених на соціальні програми та благодійні акції, до суми отриманого прибутку за відповідний рік; сума сплачених податків та зборів за останній бюджетний рік.

Під час проведення урочистої церемонії переможцям першого (регіонального) туру рейтингу вручені Дипломи переможця у відповідній номінації.

Присутній на урочистостях начальник Державної фіскальної служби у Миколаївській області, співголова обласної рейтингової комісії Володимир Копіца відзначив, що Державна фіскальна служба у Миколаїв-ській області підтримує ініціативу проекту «Асоціації платників податків України» з проведення щорічного рейтингу «Сумлінні платники податків» та визначення платників податків, які сумлінно та відповідаль-но сплачують податки в державний та місцеві бюджети України. Даний проект є суттєвим внеском у розвиток податкової культури платників податків, сприяє підвищенню їх соціального престижу. Визначення переможців рейтингу є моральним заохоченням платників податків, стимулом розширення їх підприємницької діяльності, прикладом у веденні бізнесу, а також сумлінної сплати податків. Володимир Копіца пе-реконаний, що з цими складовими шлях до добробуту та процвітання нашої Батьківщини буде значно коротшим та легшим. Він побажав усім учасникам заходу миру, мудрості і далекоглядності, високих досяг-нень та нових звершень.

Нагадаємо, що обласною рейтинговою комісією визначені 11 номінантів для участі у другому турі рейтингу. Днями вищою рейтинговою комісією були визначені переможці другого туру рейтингу. Від Микола-ївської області переможцями всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків-2014» визначено 5 підприємств. Голова обласної рейтингової комісії Наталія Запорожченко привітала їх з перемогою та за-просила підприємства Миколаївщини до участі у рейтингу «Сумлінні платники податків-2015» рівно через рік.

Тож побажаємо миколаївським підприємствам упевненої перемоги!

Микола КРУТИХ

Оставить комментарий