Миролюбівські будні

Попри те, що наша незалежна країна переживає чи не найскладніші часи в своїй новітній історії, аграрії позаяк поспішають на весняну ниву. Адже споконвічний обов’язок і почесна місія селянина – забезпечити українців хлібом та до хліба. От і працівники ТОВ «Добробут» Братського району використовують кожну погожу днину, аби виконати запланований комплекс весняно-польових робіт.

Сільгосппідприємство, очолюване депутатом обласної ради Олександром Мезніком, наразі практично впоралося із поставленими завданнями. Поля із озиминою милують око дружними смарагдовими сходами. Сьогодні важко повірити, але ще восени насіння лягало в абсолютно суху землю, та й до зими опадів практично не спостерігалося. Тож були великі побоювання, чи вдасться бути цього року з хлібом. Але завдяки тому, що товариство «Добробут» використовує найновітніші аграрні технології та техніку, а посівний матеріал – лише найвищого ґатунку від провідних світових брендів, і за найнесприятливіших умов вдається втриматися на плаву. Ба більше, є всі підстави сподіватися на те, що комори господарства жнивної пори будуть до краю заповнені золотавим збіжжям.

– До того ж, – зауважує Олександр Мезнік, – зима та весна порадували рясними опадами, тож у грунті накопичено продуктивний шар вологи. Ми ж, незважаючи на дорожнечу на аграрному ринку, вже стовідсотково підживили ниви з озимими культурами. Адже внесення під посіви добрив у необхідних обсягах – це запорука гарного врожаю.

Олексій Тищенко, Олександр Мезнік і Володимир Чорний.

З керівником «Добробуту» виїжджаємо на весняне поле. Бережно та з великою любов’ю оглядаючи посіви, Олександр Миколайович задоволено констатує: озимі вступили у фазу кущіння, і у рослин вже почала формуватися потужна друга коренева система. «От якби ще пару травневих дощиків», – мрійливо ділиться думками вголос заслужений аграрій. А вже на сусідньому полі керманич потужного сільгосптовариства разом із головним агрономом Олексієм Тищенком перевіряє якість культивації, принагідно роблячи необхідні корективи.

А ще за мить Олександр Мезнік – уже на полі, на якому ведеться сівба соняшнику. За допомогою потужної сівалки «Гаспардо» здійснюється 16-рядкове високоточне висівання насіння з одночасним внесенням мінеральних добрив. Два механізатори, котрим довірили цю диво-техніку – Петро Ковальчук та Віктор Шаманський, працюючи у дві зміни, за добу встигають засіяти 160 гектарів ріллі! Звичайно, працювати щодня по 12 годин на день – справа не із легких, але за свої звитяги хлібороби мають більш ніж достойну винагороду. Завдяки невтомним рукам механізаторів «Добробуту» та новій техніці господарство вже посіяло кукурудзу, гречку й завершує сівбу соняшнику. До речі, вже натепер для трудівників товариства організовано безкоштовне, як завжди, гаряче харчування з доставкою безпосередньо на поле.

Петро Ковальчук.

Як досвідчений та вмілий керівник, хлібороб із дідів-прадідів, Олександр Мезнік налагодив безперебійне та стабільне функціонування багатопрофільного сільгосптовариства. «Лише завдяки нашим працівникам – від кваліфікованих фахівців управлінської ланки до різнороба, – зауважує О.М. Мезнік, – ми маємо достойні результати та впевнено дивимося у день прийдешній. І хоча зернова продукція наразі коштує аж надто дешево порівняно з цінами на паливно-мастильні матеріали, добрива та засоби захисту рослин, усе ж маємо надію, що уряд повернеться обличчям до сільгоспвиробника. Нам же не потрібні якісь дотації чи інша допомога – аби лише наша продукція реалізовувалася по економічно обгрунтованих цінах…».

Вчитель Наталя Горінська та одинадцятикласниці облагороджують меморіальний комплекс.

Та навіть у вирі господарчих клопотів Олександр Миколайович не забуває опікуватися соціальною сферою. На балансі ТОВ «Добробут» – Будинок культури та ставки трьох культармійців, товариство безплатно забезпечує мешканців села питною водою. І лише в цьому році підприємство відремонтувало 12 кілометрів автодоріг у Миролюбівці та на під’їздах до села.

А зважаючи на те, що українське військо конче потребує всенародної підтримки, ТОВ «Добробут» виділило на потреби учасників АТО близько 50 тисяч гривень. Зокрема за ці кошти було відремонтовано КамАЗ, який нещодавно вирушив у зону антитерористичної операції. Крім того, товариство із Миролюбівки щедро поділилося з армією високоякісною продукцією власного виробництва – борошном, олією, гречкою, м’ясом.

Винайшов керівник час і для того, аби цими останніми квітневими днями побувати на меморіальному комплексі, де поховані герої найкривавішої в історії людства війні. Святе для миролюбівців місце та прилеглу територію напередодні 9 Травня традиційно приводять до ладу – тут працюють і будівельники з ТОВ «Добробут», і школярі та вчителі місцевої загальноосвітньої школи, і працівники сільради на чолі із сільським головою Володимиром Швецом.

Як завжди, на День Перемоги в центрі села відбудуться урочисті збори, на яких буде вшановано пам’ять полеглих героїв та сказано добрі слова на адресу воїнів-афганців та дітей війни. У православному храмі села пройде служба, а святковий день закінчиться концертом та народними гуляннями. Також чимало глядачів зберуть волейбольний та футбольний турніри на призи ТОВ «Добробут». «Буде і приємний сюрприз, – але який саме, поки не говоритиму», – лукаво посміхаючись, каже Олександр Миколайович.

Ось такими клопотами та турботами живе сучасна Миролюбівка. Село, вже в самій назві якого закладені наріжні загальнолюдські цінності.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Миколаїв – Братський район

Добавить комментарий