Проблеми аеропорту вимагають вирішення

Міжнародний аеропорт «Миколаїв» продовжує залишатися однією з найпроблемніших точок на карті нашого регіону. Восени минулого року, коли його було позбавлено сертифіката, життя навколо злітної смуги зупинилось. Лише накопичувалися борги: кредиторам, державі, робітникам. Комунальне підприємство, що займається обслуговуванням аеропорту, взагалі може бути визнано банкротом – такий вирок може винести Господарський суд Миколаївської області.

Місяць тому керівництво облради та облдержадміністрації разом із групою народних депутатів виїжджало ознайомитись з реальною ситуацією на місце, однак жодних рішень з нормалізації роботи підприємства з того часу не було прийнято – історія наче ввійшла у глухий кут. Уряд на пропозицію очільників області повернути об’єкт до державної власності поки не реагує, сертифікат Державна авіаційна служба не видає, а терпіння чекати грошових виплат у колективу вже не вистачає. З'явилась й нова вимога – змінити керівника підприємства Олексія Мелашича. З цим люди й прибули до облдержадміністрації. За відсутності Вадима Мерікова, який того дня був у відрядженні, з ними зустрівся голова обласної ради Володимир Луста.

Він відразу зазначив, що розмова буде відвертою і повинна мати кінцевий результат. Перед тим, як заслухати директора, надав слово всім бажаючим виступити, а потім зробив власні акценти.

За словами В. Лусти, висловлення недовіри керівнику – це абсолютне право трудового колективу, але в цьому разі робітники самі себе загоняють у патову ситуацію, адже на підприємстві взагалі не буде уповноважених осіб. Навіть довідку ніхто не зможе підписати.

«Ми готові спільно із трудовим колективом розглянути питання перебування на посаді існуючого керівника чи призначення нової людини із врахуванням думки колективу. Але ви повинні розуміти, що будь-який новий директор одразу не вирішить ті питання, які накопичувалися роками», – додав голова обласної ради.

Стосовно погашення боргів, то це питання бюджетне, і згідно з чинним законодавством його можна розглядати лише за результатами першого півріччя. Однак із керівництвом облдержадміністрації існує домовленість про те, що як тільки буде змога поставити питання на розгляд сесії, це буде зроблено.

Обов'язок влади – виробити такий алгоритм дій, який зможе задовольнити як трудовий колектив, так і власника – громаду Миколаївщини, а це, в першу чергу, отримання необхідних сертифікатів і скоріше відновлення роботи аеропорту.

Володимир Луста наголосив, що дуже розраховує на допомогу з боку народних депутатів України. Про підтримку в цьому питанні йому вже заявили Андрій Вадатурський та Борис Козир.

Він також сподівається на те, що найближчим часом за участю депутатського корпусу, а саме керівників фракцій, груп та профільних комісій, вдасться виробити план дій, з яким буде ознайомлений колектив КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв». А учасникам зустрічі була дана порада спілкуватися із керівництвом не в обласній раді, а у себе: зачиняти двері і не відкривати, допоки не буде знайдено консенсус.

Першим же кроком О. Мелашича та облдержадміністрації як органа управління повинно стати відновлення роботи бухгалтерії, адже, на думку В. Лусти, ситуація, в якій працівники не можуть отримати довідки для оформлення субсидій, – не припустима.

Добавить комментарий