Єдність нації починається з родини

Красою декоративних виробів, створених дбайливими руками майстрів Миколаївщини, можна помилуватися на виставці сімейної творчості «Єдина родина», яка нещодавно відкрилася в обласному художньому музеї ім. Верещагіна.

20 найкращих творчих родин обласного об’єднання «Прибужжя» та Миколаївської області представили роботи, в яких відображена любов до народних традицій, культури, краса рідного краю та індивідуальне світобачення. Все те, що так близько і дорого кожній людині, знайшло втілення в декоративних виробах.

Виставки сімейної творчості вже давно ввійшли в традицію, адже проводяться обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи п’ятий раз. За цей час глядачі мали можливість познайомитися зі ста творчими родинами. Кожного року збільшується і кількість дітей, які, опановуючи секрети майстерності своїх матусь та бабусь, долучаються до створення декоративних виробів.

– Любов до свого народу, його традицій об’єднує наших майстрів у єдину українську родину, – говорить директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова.

Живописні пейзажі представила на виставці родина Хізниченків (Братський р-н), а в чарівний світ картин пропонує полинути родина Козирєвих (м. Миколаїв). Рушниковою стежкою застелили свій творчий шлях родини Бондарєвих (м. Баштанка), Заблоцьких (Жовтневий р-н), Болехівських-Рябошапко (Первомайський р-н) та Димових (м. Миколаїв). Традиції родинного мистецтва можна відшукати в роботах родини Семененко-Руських (м. Первомайськ). Казкові квіти ожили у розписних панно родин Сайковських (м. Миколаїв) та Гостриків (м. Новий Буг). Яскравою палітрою мерехтять картини родин Майстренків (Веселинівський р-н) і Блюмів (Березнегуватський р-н). Духовну силу випромінюють вишиті ікони родини Савета-Златових (Арбузинський р-н). А у витинанках сім’ї Запісочних (м. Миколаїв) приховані прадавні традиції українського народу.

Найкращі творчі родини грамотами й кубками нагородив начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров.

– Ви – неповторні, талановиті особистості, а ваші роботи зігрівають душевним теплом та любов’ю. Я хочу побажати всім здоров’я й миру, – звернувся до майстрів Михайло Федорович. Також йому випала честь привітати з відкриттям експозиції її наймолодших учасників.

Натхненні добрим словом та позитивними відгуками, творчі родини пообіцяли й надалі радувати своїми роботами.

Анна НІКУЛІНА
Фото ОЦНТ та КОР

Добавить комментарий