Пам’яті Миколи Рябошапки

Безумовно, однією із знакових, ба навіть легендарних фігур в історії Миколаївщини є постать знаменитого голови колгоспу імені Кірова Вознесенського району, Героя Соціалістичної Праці Миколи Миколайовича Рябошапки. Унікальність цієї людини – не тільки у рекордних урожаях та надоях, а й у по-батьківськи дбайливому, людяному ставленні до селян. Ось і майже три десятиліття по його смерті пам’ять про Миколу Рябошапку не згасає. 28 квітня в Миколаєві, в бізнес-центрі «Олександрівський», презентували книгу «Николай Рябошапка», що вийшла у серії нарисів «Одаренные мудростью».

До збірки увійшли до півсотні спогадів та поетичних замальовок про Особистість, що залишила по собі значний спадок не лише в с. Щербані, а й у всій Миколаївській області. Серед авторів колективного літопису – відомі журналісти, письменники, керівники різних щаблів та просто люди, які добре знали Миколу Миколайовича. Варто відзначити і копіткий труд ініціативної групи, яка укладала збірку. А інтелектуальними лідерами проекту є керівник програми Presidents’ MBA В’ячеслав Геращенко, професор МНУ ім. Сухомлинського, почесний доктор НАПН України Ілля Стариков, Роман Пашнєв та Наталія Цибаняк. У презентації нової книги взяла участь і донька М.М. Рябошапки Ольга Миколаївна, яка свято береже пам’ять про свого знаменитого батька.

Літературно-документальне есе про Миколу Рябошапку видано накладом у 300 примірників у миколаївській друкарні ФОП Шамрай П.М.

Влас. інф.

Добавить комментарий