13-й білет

Що важливіше для держслужбовця: професіоналізм чи політкоректність?

Педагог із Нового Бугу Тетяна Чичкан досі не може збагнути: чому її, переможця конкурсу на заміщення вакантної посади заступника начальника районного відділу осФвіти, голова райдержадміністрації Сергій Іванов фактично проігнорував, не видавши відповідного розпорядження про її утвердження на цій посаді. Аби добитися правди та справедливості, фахівець із 25-річним стажем стукає у різні державні інстанції та громадські організації і навіть звернулася з відповідним позовом до суду.
Тож у чому справа? У цьому спробував розібратися кореспондент «РП».
 
Упевнена перемога у конкурсі
 
Тетяна Чичкан має за плечима вищу освіту та чималий досвід роботи на педагогічний ниві. Закінчивши свого часу Новобузьке педагогічне училище, а пізніше – Миколаївський державний університет ім.В. Сухомлинського, Тетяна Миколаївна працювала і вчителем початкових класів, і вчителем української мови, і навіть заступником директора ЗОШ з навчально-виховної роботи, і методистом відділу освіти. Одне слово, знає педагогічну справу досконало та всебічно. А про її професійний доробок та особисті якості краще за слова промовляють вища вчительська категорія та звання «старший вчитель», а також численні грамоти та подяки від районних і обласних органів влади.
Тож коли 20 січня 2015 року в районній газеті «Вперед» було оголошено про початок конкурсу на заміщення вакантної посади заступника начальника відділу освіти, Тетяна Чичкан довго не вагалася й подала свої документи на участь у цих «змаганнях». Тим паче, як зазначає Тетяна Миколаївна, вже після оголошення конкурсу вона неодноразово була в районній держадміністрації і для себе зробила чіткий висновок, що в «коридорах влади» своєї креатури на вільне місце не існує.
Аби краще підготуватися до іспитів, жінка з головою поринула у вивчення нормативно-правових документів, знання яких мало допомогти їй перемогти у конкурсі. Готувалася старанно, не рахуючись із власним часом та сімейними клопотами. Відтак коли наприкінці лютого переступила поріг конкурсної комісії та витягнула екзаменаційний білет, Тетяна Миколаївна упевнено відповіла на всі поставлені запитання. Щоправда, як згадує Т. Чичкан, спочатку серце тьохнуло, коли побачила номер завдання – тринадцятий. Але навіть пресловута «чортова дюжина» не завадила 43-річному педагогу чітко відповісти майже на всі запитання та набрати 19 балів. Натомість два її конкуренти набрали, відповідно, сім та 12 пунктів і, не здолавши «кандидатський мінімум» у 12,5 бала, вибули з подальшої боротьби за вакантну посаду.
Того ж дня Тетяна Чичкан пройшла другий тур – співбесіду, де їй поставили чимало різноманітних запитань. Але конкурсантка трималася достойно, тож по завершенні іспитів голова комісії – перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Завальнюк – оголосила про перемогу в конкурсі саме Тетяни Чичкан.
 
А голова РДА – проти…
 
Та раділа переможниця недовго. Уже наступного дня, а саме 25 лютого, її запросив «на розмову» голова Новобузької райдержадміністрації Сергій Іванов.
– Я тоді ще подумала, – каже Тетяна Чичкан, – що керівник району вестиме мову про нашу співпрацю. Але… Сергій Вікторович чи не з порогу ошелешив мене запитаннями на кшталт: «А куди це ти зібралася?». Мовляв, ти ж не пройдеш спецперевірку, до того ж тобою займаються СБУ та прокуратура, тож забери документи по-хорошому!
За словами жінки, Сергій Іванов поставив їй у провину роботу у виборчому штабі Фелікса Ольшевського. «Для мене це було великою несподіванкою, – зазначає Т. Чичкан, – адже я не маю відношення до жодної партії. Більше того – виступаю за єдину соборну Україну, щоб не було війни, а люди мали змогу своєю працею заробляти собі на достойне життя. Так, я працювала у виборчому штабі Ф. Ольшевського, проте нічого протизаконного не вчиняла. Ніколи я не була на антимайдані та не організовувала «тітушок». Крім того, на той час мені конче були потрібні кошти на операцію, тож мала на меті заробити якуйсь копійчину, аби поправити власне здоров’я».
«Утім під час нашої розмови, – додає Тетяна Миколаївна, – я зрозуміла, що в Сергія Вікторовича є своя кандидатура на цю посаду».
Але що найбільше обурило досвідченого педагога: під час розмови із головою райдержадміністрації навіть мови не йшло про професійні якості переможця конкурсу на вакантну посаду заступника керівника освітянського відомства!
– Я сказала, що не дівчинка, щоб зі мною так поводилися, – зауважує Т. Чичкан. – Добре запам’ятала його останню фразу: «Якщо не підеш на мої пропозиції, у тебе взагалі роботи не буде. І я тобі не допоможу». На що я відповіла: нехай усе буде за законом. Невдовзі мені зателефонував один із членів конкурсної комісії та повідомив, що Іванов наклав вето на проведення відносно мене спецперевірки.
Бажаючи дізнатися про істинні мотиви голови райдержадміністрації, Тетяна Чичкан офіційно направляє тому листа. На що отримує від Сергія Іванова дуже «змістовну» відповідь:
«Конкурсна комісія рекомендувала голові райдержадміністрації Вас, як переможця конкурсу для призначення на посаду заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації. Але голова райдержадміністрації Ваше призначення на дану посаду не погодив».
Ви щось зрозуміли, читачу? Я – ні, Тетяна Чичкан також, відтак була змушена оскаржувати дії керівника РДА в різних державних інстанціях. Між тим сам районний начальник, не довго переймаючись подібними переживаннями, «запустив» повторний конкурс на обіймання посади заступника начальника відділу освіти. Оголошення у районці було розміщено в номері від 3 березня цього року. Тим самим керівник РДА фактично перекреслив сподівання Тетяни Чичкан на сприятливий для неї розвиток подій.
 
Чи правий пан Іванов?
 
У свою чергу, Т. Чичкан подала позовну заяву до Миколаївського окружного адміністративного суду. Позивач просить Феміду визнати дії голови Новобузької райдержадміністрації С. Іванова протиправними та призначити Т. Чичкан на посаду заступника начальника районного відділу освіти.
Наскільки правомочними були рішення Сергія Іванова? Чи не перевищив він межу дозволеного чинним законодавством?
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169 регламентує порядок проведення конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців. Справді, згідно з пунктом 32 даного Порядку рішення про призначення на посаду державного службовця та зарахування до кадрового резерву приймає керівник державного органу на підставі пропозиції конкурсної комісії. Але, напевно, ухвалюючи відмову переможцю конкурсу, чиновник має навести вагомі аргументи, чому він нехтує висновком конкурсної комісії.
То якою була мотивація пана Іванова? За відповіддю на це зовсім не риторичне запитання я відправився на зустріч з очільником виконавчої вертикалі Новобужжя.
– Рішення конкурсної комісії носить рекомендаційний характер, – одразу ж зауважив Сергій Іванов. – Я не згодився з рекомендацією про призначення Т. Чичкан тому, що коли у день конкурсу повертався з Миколаєва, до мене надійшло дуже багато дзвінків від директорів різних шкіл району. Всі вони категорично заперечували проти того, щоб ця людина працювала заступником начальника відділу освіти.
– Чому?
– Вони знають її минуле і те, як вона ставилася до людей.
– Можете назвати прізвище хоча б одного-двох директорів, котрі телефонували Вам? Обіцяю конфіденційність інформації.
– Я не буду називати… я подумаю.
Варто зазначити, що Сергій Вікторович за декілька днів, що передували виходу цієї публікації, так і не спромігся назвати мені бодайодного директора школи, який би заперечував проти призначення Чичкан на посаду. То чи не є цей аргумент із розряду «однабаба на базарі сказала»?
Але повернемося до діалогу з очільником РДА.
– Телефонували мені і пересічні новобужани, – продовжує Сергій Іванов, – і питали: чи може людина, що працювала на Ольшевського, який ходив з георгієвською стрічкою, бути заступником начальника відділу освіти? До речі, наразі розслідується кримінальна справа по організації антимайдану.
– Дозвольте, але ж за моїми даними Тетяна Чичкан не збирала «тітушок»! І вона є патріотом України.
– Проте вона працювала в штабі Партії регіонів! Я не маю права призначати на відповідальну посаду людину із заплямованою репутацією.
– Слухайте, я можу навести Вам чимало прикладів, коли високопоставлені чиновники, що працювали при минулому режимі, призначені на високі посади й нинішньою владою (наводжу пану Іванову конкретний випадок по Миколаївській області. – А.Т.).
– Я не буду коментувати рішення Президента, бо відповідаю за Новобузький район. І у своєму районі я буду контролювати, щоб такі люди не призначалися на високі посади.
– Тетяна Чичкан оскаржує в суді Ваші дії…
– Ми призупинимо другий конкурс, але своєї позиції я не мінятиму.
 
Крапку не ставимо
 
Отже, із розмови з головою райдержадміністрації стало зрозумілим, що Сергій Іванов не допускатиме до керівних посад претендентів, якщо в них є «темне минуле». Навіть – попри їхній високий професіоналізм та гарні людські якості. І – не зважаючи на рішення конкурсного комітету, який очолювала його перший заступник. Правиця не знає про те, що робить ліва рука?
Виникає закономірне запитання: чому «неугодних» визначає особисто Сергій Іванов? Хіба процес люстрації не прописаний у «Законі про очищення влади» та інших нормативно-правових актах?
Відтак історія з Тетяною Чичкан дуже нагадує «охоту на відьом» і нехтування Законом, не кажучи вже про здоровий глузд. Та й, зрештою, отакий не зрозумілий, суб’єктивний підхід у вирішенні кадрових питань, поділ на «червоних і білих» аж ніяк не сприяють консолідації українського суспільства та відсторонює від державного будівництва справжніх професіоналів, котрі щиро вболівають за долю країни.
Ірина Корнієнко, керівник апарату Новобузької райдержадміністрації:
– Оскільки заяв на повторний конкурс не надходило, то він скасовується. Поки рішення голови РДА оскаржується в судовому поряду, новий конкурс оголошуватися не буде.
Володимир Апанасевич, начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Миколаївській області:
– За законом Сергій Іванов правий, але це не значить, що можна бути самодуром. До речі, в новій редакції Порядку проведення конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців пропонується зробити обов’язковими до виконання рекомендації конкурсного комітету з тим, аби не виникало подібних колізій.
Валентина Терзієва, депутат Новобузької районної ради:
– Ця ситуація – повний абсурд. Тетяна Чичкан зарекомендувала себе з позитивної сторони, і жоден директор школи не скаже про неї щось поганого. Звичайно, у всіх нас є якісь недоліки, але Тетяна Миколаївна – людина активна, відповідальна, порядна.
Ірина Буханець, громадська організація «Людина понад усе»:
– Я направила своє бачення ситуації і голові Новобузької райдержадміністрації, і керівнику Миколаївської облдержадміністрації. Навіщо пан Іванов призначив другий конкурс, якщо вже є переможець у першому – людина принципова, знаюча? Такими діями голова РДА підриває віру людей у справедливість держави і розхитує соціальну стабільність.

Андрій ТЮРІН

130 Comments on “13-й білет”

 1. Тюрін, браво ! Розворушив новобузьку сплячку ! З’явився привід поплювати одне на одного ! І стараються хто як може, виходячи з власної культури та рівня !”Професійні” вчительки нагадали Чичкан про базар і показали свій базарний рівень, сленг у них явно з криворізького базару.
  Згадали і “попєрєдників”, і головне, які глибокі знання у окремих про те, як “дерибаняться” гроші ! Зразу видно – теорія є, а до практики діло не дійшло – не допустили. І жаба даве, аж очі вилазять, а жовч так і капає…
  Знають хто і кому що лизав… Теж мабуть лизнути хотілося ?
  Примітивні крментарі примітивних людей. Хоробрі невдахи під псевдонімами. Чичкан – не ідеал,але й не примітив, якою її видають в окремих коментарях. Вона продукт Нового Бугу з своїми недоліками. Вона, як і кожен на її місці, бореться за себе. Ви ж би також захищалися, як би з вами так повелися ! Можливо для цього вибрали б іншу форму. Признайтеся самі собі, що так було б ! І не треба остервеніло захищати Іванова, він вчинив підлість! Якби не хотів бачити її на цій посаді, міг би чесно сказати до конкурсу. Змалодушничав, і не лише цього разу. Якщо підтримуєте його, допомагайте, учіть, і не забувайте, що самі або хтось із рідних може стати жертвою такого ж Іванова. І ви також, як і Чичкан мовчати не будете.
  Всі хочемо жити добре і щоб нас оточували хороші люди і відновилися до нас з повагою. А звідки ж це візьметься, коли ми гриземо один одного, якщо хамство і ненависть зашкалює ?!!! Давайте будемо змінюватися ! Я вже починаю !

 2. Такие все специалисты! И знают какими качествами должны руководители обладать, и знают как выборы выиграть. Прямо сплошные социологи и политологи. Вот только кроме никому не нужных рассуждений больше ни на что не способны. Люди, занимайтесь своей жизнью и саморазвитием! Хотите улучшить уровень жизни в Новом Буге – начните с себя! Не вам судить Чичкан по профессиональным или тем более, личным качествам. Не берите грех на душу в канун такого Светлого праздника! Пеките Пасхи и красьте яички а назначать Чичкан на должность будет суд, без учета Вашей клеветы. Всех с наступающим!

 3. Вот ты и показала свое истинное лицо Таня-Елена!!!!Да базар -это не позор даже наоборот Просто ты набралась базарного и пошла тявкать по району забыв о том что если ты такой профессиональный педагог с задатками руководителя то тебя бы ценили при любой власти А ты совсем недавно была Моськой с байки Танечка власть поменялась и в этом вся твоя беда Пропала работа у нашего Моськи!!!!!А Иванову респект и уважуха!!v

 4. Немає про що, більше говорити як про Чичкан. Що в районі нема інших проблем?Її авторитет ,як правильно сказали – це вибори Ольшевського. Багато за нього не голосували тільки того , що його довірена особа Чичкан(Ольшевському треба взяти це до уваги).А Іванову треба повчитись у ВГ ( одніх купила, других залякала(хто ж без гріха). Ви колись могли почитати в газеті таку статтю про ВГ?Ніколи, тільки повала .Район давно на дні,іне треба це ставити в пряму залежність Іванову.

 5. Базар здесь вы все разводите. Нет ничего постыдного работать на рынке или еще где либо. Каждый с чего-то начинает и постепенно развивается. Чичкан смогла от продавца на рынке дойти до победителя конкурса на вакансию заместителя. А вы все так и останетесь “базарными людьми”, которые кроме “тявкания” за спиной ничего больше не умеете. Если у вас есть претензии к Татьяне Николаевне, выскажите ей это в лицо а не под фейковыми именами.

 6. Боже!Спаси образование от такого профессионала!!!!!! Торговала ты на рынке молочком да и уж точно была бы директором рынка Там было твое место!!!!Все школы района молятся богу и просят Всевышнего избавить от такого базарного руководителя

 7. Все интересней и глубже стают коментариии!Вот и Новобужанин проснулся и озвучил такие большие цифры!!!Вы так от души говорите о чести и совести Иванова и упрекаете кого-то ,что не знают о таких страшных кражах из бюджета .А почему же ВЫ ,зная о таких хищениях молчали и молчите ??Подавайте в суд.Но также спросите у С.В. где взялись 50га земли у его друга и соратника Черкасенко ? Может он не знает? Так пусть в налоговую зайдет “чесна и справедлитва” людина!!!

 8. Щось мені здається, що “Новобужани” – близька людина до Іванова, ой близька…

 9. Яким чином заступник начальника впливає на ЗНО, ДПА? Він що всемогучий? Ще скажіть, що все вирішуватиме Чичкан. Досить фантазій. Начальник, директори, заступники, вчителі – всі адекватні люди. Якось дамо раду одній Чичкан. Ох і нелегко їй буде. Але з нею ПРОФЕСІОНАЛІЗМ! А у особі С.В. ми не відчуваємо підтримки, лише докори. А на освітян потрібно робити ставки, шукати вирішення проблем, допомагати, перейматися проблемами кожного вчителя, кожної дитини, кожної сім`ї, кожного навчального закладу. Потримайте наших дітей за холодні руки, а у зливу висушіть взуття, коли в школі 5 градусів. Це важко, але можливо.

 10. От в чому ви праві, шановні дописувачі « Освіта» та « Елена», що розумний зрозуміє, а дурневі і пояснювати не дюже. Щодо коментарів та фактів, то їх і придумувати не потрібно. Вони всі на вустах жителів Нового Бугу. Ви з висоти свого « польоту» думаєте, що простий люд газет не читає, чи звіти попередньої влади не аналізує, чи можливо думати не вміє? Помиляєтесь! Люди все знають, от тільки влада до них не дослуховується. І якщо дописувачі навели конкретні факти, щодо певних подій , особливо про «героїню» даного роману,про її характерні якості, то цьому було місце. Зрозуміло, говорячи словами Чичкан « хорошим всім не будеш», головне « себе любимой», але судячи по коментарям, то їх більше не на її користь( враховуючи, що дописувачів « ЗА» 3-4 під різними іменами). Тому завидувати Чичкан нема чому, а особливо щодо «спеціаліста з великої буки», їй можна тільки поспівчувати. Радує те, що 4 тисячі 600 новобужан переглянули статю та коментарі. Коден зробить для себе певні висновки!
  З великими святами всіх Вас, МИРУ та ЗЛАГОДИ!

 11. Уважаемые читатели, пребываю в состоянии шока от прочитанных комментарием. Для начала, хотелось бы обратиться к “патриоты которые стояли на майдане”, я бы на Вашем месте молчала бы об этом!Ваша “революція гідності” привела к тому, что уровень нашей жизни стал ниже, чем в странах третьего мира. С каждым днем наша жизнь становится похожа на выживание! Какой благодарности вы ждете от простых людей? За всю историю независимости такого беспредела еще не было!И самое страшное что каждый день на нашей земле льется кровь!Куда мы катимся?Одумайтесь! Общество стремительно деградирует и мы не видим очевидного!Столько грязи вылили на женщину из-за обычной зависти. Что вы прикрываетесь : “она регионалка”? Все мы в первую очередь люди и должны ими оставаться. Кроме того, Татьяна Николаевна – Специалист с большой буквы! Весь выше перечисленный негатив не имеет никаких подтверждений. Напишите встречную статью с реальными фамилиями и отзывами о том, что Т.Н. не достойный кандидат на данную должность. А то из пустого в порожнее “все говорят что она скандалистка”. Я в свою очередь слышала только положительную оценку работы Т.Н.Чичкан и восхищаюсь ею как человеком и сильной женщиной! Татьяна Николаевна, удачи Вам и ПОБЕДА не за горами! Закон на Вашей стороне!

 12. «Новобужани», а ви часом не працюєте у «білому домі»? бо дуже оперуєте якимись фактами, цифрами, плітками. Ви, мабуть самі, були активними учасниками в роботі з «попередніками», а зараз перефарбувалися. А Сергій Вікторович, разом з вами, краще б «не висмоктував щось із пальця», а мав САМ БАЖАННЯ ВЧИТИСЬ, ПРАЦЮВАТИ НА БЛОГО РАЙОНУ.
  Щодо коментарів, на які він та ви постійно звертаєте увагу – це ПУСТЕ. Розумний зрозуміє, а дурень…!
  Не впутуйте Розуменко С. Г. та освіту, дайте хоч нам СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ! А у Світлани Григорівни «непереливки» будуть не з «горе-заступником», а вже є, не перший місяць, з Івановим, який примушує її написати заяву про звільнення та психологічно тисне на неї.
  Досить пліткувати, бо випливуть нові «чесні» вчинки про Іванова! Ми вже читаємо нові статті «Суд оштрафував голову Новобузької РДА за… хуліганство» та « Червона картка для директора». Щось сильно загрався наш голова РДА! Чи може черга стоїть за посадами?
  «Новобужани» зі святом вам, з чистим четвергом! Здоров’я вам та вашим рідним!!!

 13. СПРАВЕДЛИВІСТЬ – це гарне слово, має глибокий зміст. І ради справедливості хотілося б запитати у Чичкан, як вона думає працювати там де її не хочуть ?! Самооцінка людини – це дуже добре, але коли переходить в зіркову хворобу – це зло! Ви так все життя і будете йти по « трупах», чи може зупинитесь? Вам же тут жити!
  Зрозуміло, що Іванов буде змушений вас призначити, бо за вами стоїть «армія» юристів Ольшевського, та старання « мами» Валі. Ольшевського, який так двічі і не завоював довіру ново бужан по нашому району , тільки із за того, що на чолі його штабу стояли ви. Що робили махінації із оплатою найманих працівників: обіцяли одне а робили зовсім інше, прикарманюючи собі кошти.
  Людина перемогла в конкурсі – це зрозуміло, але щодо гідності, професійності і чесності, багато сумнівів.
  Вчитель як лікар, тільки лікар лікує тіло, а вчитель врачує дитячу душу, формуючи особистість із високими моральними якостями. Тому хочеться запитати батьків, чи хочуть вони мати такого горе вчителя-керівника. Адже, заступник відділу освіти – це взірець, приклад для інших вчителів, батьків, дітей. Заступник – людина, яка здійснює перевіркою шкіл, де навчаються ваші діти, впливає на морально-психологічний клімат шкільних колективів, це ЗНО ваших дітей, атестати ваших дітей. Чи впевнені ви в порядності цієї людини? Судячи по коментарям – НІ?
  Зрозуміло, що члени колективів, в яких вона працювала бояться висловити письмовий протест, тому що вони бюджетними. Але ви батьки, чому мовчите? Ви громадськість, у ваших руках доля ваших дітей , їх майбутнє.
  Розуменко С.Г. – професійний, досвідчений начальник відділу освіти. Але і її ждуть
  « непереливки» із таким горе-заступником. Тому що, кожен розуміє з якою ціллю її так туди
  «проштовхують» « поперєжніки». Втрачений контроль був над відділом освіти, ніхто не доносив, всі тихо й дружно працювали.
  Хочеться відповісти «Мудрецю», що він також іде на «поводу» у відомої нам особи, зневажаючи інших. Так що « мудрецю»- припеніть свої « мудрування»! Миру Вам!

 14. Шановний Сергій Вікторович, маю надію, що ви особисто читатимете даний коментар. Хочу звернути Вашу увагу на те, що Ви як особисто наполягаєте активний учасник так званої революції, повинні пам’ятати що на майдані боролися не тільки з корупцією, диктатуру яку ви даним вчинком невміло демонструєте теж ломали. Людина перемогла, а значить гідна цієї вакансії! Не місце красить людину, а навпаки і Ви цьому яркий приклад, зараз в Новобузькому районі посада голови РДА це одна назва, не більше. Не знаю яко було Вам декілька разів повертатися з Києва незатвердженим, та цій жінці певно зараз недуже приємно. А все воно до нас вертається як добро так і зло. Треба мати власну думку а не йти на поводу у немолодої особи, з великими очима, та неврівноваженою психікою яка хоче на Вас впливати потім ходить і розповідає як в неї це добре виходить! Татьяна Миколаївна на все воля Божа, хай він Вам допоможе у бородьбі за СПРАВЕДЛИВІСТЬ!

 15. ДІСТАЛО! Дістало те, що такі як « Олег», « Людмила», « Новобужанин», « Світлана» та інші мовчали коли 25 років грабили район:
  – коли знищували заводи, фабрики, цехи: скромно прокоментувала « Світлана», що це робочі місця та ні, це бюджет району, добробут новобужан, дороги, оснащення дитячих садків та шкіл, вчасні зарплати…
  -коли більше 400 000 ( два рази по 200 000) « відмили» на кошторисну документацію на спортивний комплекс в м. Новий Буг ( якого і до цього часу немає)
  – коли приблизно більше 60 000 тисяч коштів з районного бюджету витрачено лише на святкування 90-річчя Новобузького району (з них 9 000 тільки на святковий пиріг). Ці кошти могли б піти на клаптик дороги біля автовокзалу, а не на показуху;
  – коли міську мерію очолює людина, яка має декілька судимостей за розкрадання державного майна у великих сумах , він же протеже « першої» леді району в минулому ( шановні батьки, про опалення дитячих садків звертайтесь до Ночовського, бо вони в його підпорядкуванні, а він знає де взять!)
  – коли « відмивали» тисячі в тому році на доріжку до районної лікарні, та травичку і озеленення, що давно пропали;
  – коли « зарили» тисячі в старому пологовому будинку, який і до цього часу стоїть розвалений;
  – коли на роботи брали тільки « угодних» « мамі», таких як Чичкан ( ними ж легко управляти, вони як собачки « служать»). Вони лише « працюють», інші тільки відсиджують робочий час;
  – коли всі роки, при владі Терзієвої, два рази на рік всі бюджетні установи « терзали» скороченням
  ( лікарів, вчителів, культпрацівників), бо більше в районі нічого не залишилось, так пані Терзієва наповнювала бюджет чужими сльозами;
  – коли земельними ресурсами в районі володіє 2-3 олігарха, а в шкіл забирають землю, яку була дана на розвиток матеріальної бази….
  – чому мовчали, коли Цибулько тягав домовину з вінками і підписом Терзієвої по всьому центру міста і підпалював біля РДА ( довівши останню до нервового зриву).А зараз коли той Іванов дав йому в пику ( по чоловучому) ви ображаєтесь!
  – чому мовчали, коли « минула перша леді» умудрилась навіть свій будинок продати в міську раду, забрала кошти, а сама орендує будинок як депутат;
  – мовчали коли всі ми тільки що й робили як « пели и плясали», витрачаючи районні кошти.
  Чому ж всі попередні роки влада, які й так «вірили», про що пише « Світлана», не зверталася до хороших підприємців, що б допомогли: зробили дороги, відкрити заводи…
  Сьогодні дописувач « Світлана» хоче щоб в РДА набирали людей професійних з 75 років, не заперечую, що ці люди мають великий професійний досвід, але не краще навчати молодь? А то таке враження, що РДА стає» бюром ритуальних послуг», де з робочого місця будуть виносить в «останню путь». ДІСТАЛО! Дістало сліпо замилювання, підлабузництво, хабарництво. Ховаєте голови в пісок як страуси!
  Щодо Іванова, так, багато проблем, не має того професійного рівня, « взривний», прямий, але в нього є бажання щось змінити. І головне не краде і відлучив від «кормушки» всіх, тому й « гноять» його зараз. Ви б шановні « поперєдніки» не поради давали, а взяли його, та й навчили як районом керувати. Дякуємо Бондарю Ю.М. який своїм досвідом, мудрістю, тактовнісю допомагає йому.
  Дай Бог Вам здоров’я, а всім МИРУ!.

 16. ШАНОВНА ЛЮДМИЛО!!! ВИ ХОЧ РОЗУМІЄТЕ,ЗНАЧЕННЯ СЛОВА “ТАВТОЛОГІЯ”???? ЗАЙДІТЬ ДО ВІКІПЕДІЇ-ОЗНАЙОМТЕСЬ…З ВАС НІКУДИШНІЙ АГЕНТ 007. Я ВЖЕ ПИСАЛА ,ЩО ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ВАШИХ ГЕРОЇНЬ НЕ МАЮ,А НАВПАКИ, РАДИЛА ІВАНОВУ НЕ ПІДСТАВЛЯТИ ПРЕЗИДЕНТА ТА ВИКОНУВАТИ ЙОГО НАСТАНОВИ ЩОДО КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ….НОВИГ БУГ ДУЖЕ ЛЮБЛЮ-ЦЕ МОЄ ДИТИНСТВО ТА ЮНІСТЬ,МЕНІ НЕ БАЙДУЖЕ,ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З МОЇМИ ЗЕМЛЯКАМИ,АЛЕ В МІСТІ ТА РАЙОНІ БУВАЮ 2-3 РАЗИ НА РІК,ТАК ЯК РІДНИХ МАЙЖЕ НЕ ЗАЛИШИЛОСЬ…НА Ж А Л Ь…

 17. Світлана….(Валентина Григорівна)! Ви пишете лише тавтологію!!! Якщо Сергія Вікторовича призначив Петро Олексійович, то я думаю він заслуговує на це! А ви вже в минулому…заспокойтесь!!!!

 18. АНДРІЮ ТЮРІНУ, БРАВО!!!! ВИ ЗАЧЕПИЛИ ДУЖЕ АКТУАЛЬНУ ПРОБЛЕМУ САМЕ В ЦЬОМУ МІСТІ І РАЙОНІ!!!! МИ ОБГОВОРЮЄМО ТЕМУ ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ,ТО Я ДУЖЕ РАДА,ЩО В НАШІЙ ОБЛАСТІ Є САМЕ ПРОФЕСІЙНІ ЖУРНАЛІСТИ,ХОТІЛОСЯ Б ЦЬОГО ПОБАЖАТИ ПАНУ ІВАНОВУ,КОЛИ ПІДБИРАТИМЕ КАДРИ,ВРАХОВУВАТИ САМЕ ПРОФЕСІЙНІ ЯКОСТІ(про політичні партії я вже писала)…ПРАВДА,МЕНІ ,ЗДАЄТЬСЯ,ЩО ЙОГО КОМАНДА,ЯКА ПИШЕ КОМЕНТАРІ ,НІЯКОГО ВИСНОВКУ НЕ РОБИТЬ,А ЩЕ БІЛЬШЕ ЙОГО НАКРУЧУЄ”НЕ ЗДАВАТИСЬ”-А ЦЕ ПРОГРАШ,Я ВЖЕ ПИСАЛА,ЩО ЛИШЕ СИЛЬНІ СВІТУ ЦЬОГО МОЖУТЬ ВИПРАВЛЯТИ ПОМИЛКИ ТА ЙТИ ДАЛІ,АДЖЕ НЕ ПОМИЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ТОЙ,ХТО НЕ ПРАЦЮЄ…ЯКЩО ПАН ІВАНОВ ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ НА ЦІЙ ПОСАДІ,ТО МАЄ ДОСЛУХАТИСЬ ДО ДУМКИ ГРОМАДИ ТА ДЕПУТАТІВ,ЯКУ ВОНИ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ…А ЩЕ,АВТОР СТАТТІ ПРОСИВ ПО СУТІ ОБГОВОРЕННЯ-МИ НЕ МАЄМО ПРАВА РОЗКИДАТИСЬ КАДРАМИ-ЦЕ ТАК,НА МАЙБУТНЄ.ПАНЕ ІВАНОВ!!!!!

 19. Так…Терзієва лікується виключно за кордоном…потім в неї квартир по Україні.хоч греблю гати! І дача в Криму…можна навіть сказати особняк!!! А живе “скромно” зараз тому що боїться…влада “Баті” все ж таки зкишнулась! Не дарма камерами житло своє обпічкала!!!!

 20. Терзієва обкрадала район? Не смішіть мої капці, Людо! Якби Валентина Григорівна це робила, то й жила б не так скромно, як зараз. Хіба хтось скаже в Новому Бузі, що Терзієва живе в палацах та їздить на шикарних авто?

 21. Вже осточортіло читати про Іванова! Дивіться за своїм носом! Терзієва обкрадала район 25 років! А тепер, що Сергій Вікторович винен? Смішно! А Тюрін продажний кориспондент Ольшевського!!! С.В так тримати! Недопустимо навалу регіоналів на керівні посади!

 22. Уважаемый Андрей Тюрин,от имени жителей г.Нового Буга прошу Вас донести через газету высказывания о наместнике президента С.Иванове.Пусть задумается глава областной госадминистрации о последствиях правления такого “уважаемого”новобужанами главы Новобугской администрации.Если в нашем случае (с Чичкан)победи политкоректность ,а не профессионализм,то стане всем понятно почему у нас голова С.Иванов ,а не профессионал.Терпения нам всем!!! Дай Бог не капец району!

 23. Коли вже наш район прославиться хазяйновитicтю та високодуховнicтю керiвника, а не скандалами та брудними справами?????

 24. НА МОЮ ДУМКУ,ГОЛОВІ ОБЛАСНОЇ ОДА Є НАД ЧИМ ПОДУМАТИ:ЯК ТАКІ,ЯК ІВАНОВ, СВОЇМИ ДІЯМИ ПІДРИВАЮТЬ ДОВІРУ ДО ВЛАДИ,ЯК МОЖНА БУЛО ПІДТРИМАТИ ТА ПОДАТИ ШАНОВНОМУ ПРЕЗИДЕНТУ ЛЮДИНУ,ЯКА МАЄ СТАЖ РОБОТИ 6 ЧИ 8 МІСЯЦІВ–ЦЕ НОНСЕНС,….ВИ ПОДИВІТЬСЯ,ЯКИЙ РЕЗОНАНС,СКІЛЬКИ НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ,ЯКІ ПІДНІМАЮТЬ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ ЖИТТЄВІ ПИТАННЯ РАЙОНУ ТА МІСТА, ЯКІ ГОЛОВОЮ НЕ ВИРІШУЮТЬСЯ,А ВІН ПРИКРИВАЄТЬСЯ УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА ПРО СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЦИМ ХИЗУЄТЬСЯ…ВСІМ МИРУ!!!!!

 25. Сергій Вікторович,досить вже гратися мобілочкою та кататися на машинці,подумай про діток в садочках та школах…Ти гордися на кожному повороті про те,що тебе призначив президент…є указ про продовження опалювального сезону докінця квітня-ВКЛЮЧИ ГАЗ,тебе ж на кожному повороті згадують,хіба тобі не гикається,чи в тебе не має дітей,чи ти не батько,бігаєш,ховаешся від батьків…Підтримуємо Оксану:пиши заяву…Район ПІДНІМАЙСЯ З КОЛІН,це слова шанованого Сергія Вікторовича…Оце вам и политкоректність та професіоналізм-вінегрет…спасибі Тюріну,позор владі району

 26. Іванов терміново Напиши заяву на звільненя за власним бажанням.В районі створено всі умови для народного бунту,це нагадує ті часи коли програли с району Чабанова,і ти встав на той шлях приинижувати людей і твоя дибільна посмішка непотрібна в районі

 27. Андрій Тюрін так держати ви справжній непохитний журналіст майбутньої непохитної держави

 28. Пробачте.Нічочого незатихло понад в пятьох районих судах області знаходяться позивні заяви на горе голови Районой адміністрації Сергійка іванова кинути за грати

Добавить комментарий