Пам’ятаємо. Шануємо. Цінимо

У Жовтневому районі фінішувала районна естафета під девізом «Памята’ємо загиблих, шануємо живих», присвячена 70-й річниці звільнення сіл району від фашистських загарбників. На велелюдному заході в селі Коларівка зібралися не лише мешканці приінгульського села на чолі з сільським головою Наталією Павловською, а й почесні гості – голова Жовтневої районної ради Микола Тимощук, голова ветеранської організації району Людмила Тарко, директор Коларівської ЗОШ Вадим Землемеров, директор ТОВ «Золотий Колос» Надія Іванова.

Урочистою ходою присутні рушили від шкільного подвір’я до меморіалу воїнам-визволителям. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих героїв та поклали квіти до підніжжя пам’ятника, де покоїться прах визволителів коларівської землі. На урочистому мітингу всі промовці відзначали необхідність збереження священної пам'яті про невмирущий подвиг наших дідів та прадідів і необхідність піклування про тих небагатьох учасників полум’яних подій, котрі, на щастя, ще й досі серед нас. Власне кажучи, у багатьох, особливо людей старшого покоління, сльози на очі наверталися, коли вони спостерігали за концертом юних вихованців дитячого садочка та учнів місцевої школи. Діти у формі воєнних років, проникливі та ліричні пісні часів останньої світової війни… А наостанок квіти та ще раз – щирі слова подяки  були адресовані заслуженим сивочолим ветеранам.
А у Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва було урочисто відкрито експозицію «Миколаїв в роки Великої Вітчизняної війни». На виставці, яку можна відвідати до 20 травня включно, представлені документальні матеріали, фотографії, ілюстрації, книги з фондів обласного краєзнавчого музею, Центральної міської бібліотеки ім. Кропивницького, а також з приватних колекцій відомого миколаївського історика та краєзнавця Юрія Любарова і військового історика та журналіста, Почесного ветерана України Олексія Пилипчука. Експозиція поділена на декілька розділів – початок війни, Миколаїв під час окупації та звільнення нашого міста від фашистської чуми.
– Велике спасибі працівникам бібліотеки та ентузіастам, які допомогли сформувати матеріали експозиції, за збереження історичної пам’яті про наше місто, – зазначає Надія Іванова. – Нинішнє покоління має знати й про чорні сторінки в біографії своєї країни та рідного міста з тим, щоб виховувати у молодому поколінні патріотизм та нетерпимість до будь-яких проявів ксенофобії, а також – повагу до тих, хто дарував мирне небо сім десятиліть тому.
На думку Надії Валеріївни, експозиція, присвячена визволенню Миколаєва від фашистів, значною мірою перегукується із фотовиставкою «Адський аеропорт», що також цими днями відкрилася у приміщенні Миколаївської міської виставкової зали. Адже «кіборги», котрі ціною власного життя та здоров’я боронили кожний сантиметр української землі, багато в чому схожі зі своїми героїчними предками. Фотографу Сергієві Лойку вдалося якнайкраще передати той неперевершений дух патріотизму та звитяги, що царював серед захисників Донецького аеропорту.
Зрештою, достойним продовженням святкових заходів стали концерт, присвячений Дню визволення міста Миколаєва, що пройшов в обласному Палаці культури, та заходи до Дня визволення Тернівки. 
Микола КРУТИХ

Добавить комментарий