Естафета вікопомного Березня

Попри те, що Україну наразі спіткали важкі випробування – на Донбасі фактично розгорнулася справжня війна, у людській пам’яті не меркне подвиг народу, який понад сім десятків років тому переламав хребет фашистському звіру та приніс довгоочікуваний мир усьому світові. І хоча від буремних подій нас віддаляє декілька довгих десятиліть, українці досі шанують звитягу та героїзм тих, хто поклав кращі роки свого життя на вівтар Великої Перемоги. 13 березня в Жовтневому районі стартувала районна Естафета під девізом «Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих». Першим пунктом Естафети Пам’яті стало село Лупареве, а 17 березня велелюдним зібранням річницю визволення сіл Шевченківської сільської ради відзначили у місцевому Будинку культури.

У переповненій глядацькій залі – яблуку не було де впасти, бо люди навіть стояли у проходах. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих на полях найкривавішої війни в історії людства. Запеклі бої точилися й під час визволення Шевченкового та навколишніх сіл. 260 рядових бійців та офіцерів 3 го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.?Малиновського віддали свої життя, вибиваючи ненависного ворога з Шевченкового, Луча, Новогригорівки та Зорі. Місцеві мешканці свято шанують подвиг героїчних воїнів. Могили визволителів, що розташовані в чотирьох селах, завжди доглянуті, а біля їх підніжжя лежать квіти від вдячних нащадків.

Від імені депутатів та виконкому сільської ради земляків з 71 ю річницею визволення Шевченківської сільської ради привітала сільський голова Валентина Криволап. «Ми маємо завжди пам’ятати про героїзм солдатів Перемоги, – зазначила Валентина Михайлівна, – і шанувати кожного із тих учасників війни, хто живий. Їх, на жаль, на території нашої сільської ради залишилося лише п’ятеро».

Із вітальним словом до присутніх також звернулися голова ветеранської організації Жовтневого району Людмила Тарко, колишній директор місцевого радгоспу Василь Сюрченко, головний лікар ЦПМСД Павло Цопа, директор сільгосппідприємства «Золотий Колос» Надія Іванова. Згадуючи звитягу визволителів святої української землі – як радянських воїнів, так і нинішніх – тих, хто 

протистоїть ворогу на сході, всі промовці висловлювали надію на те, щоб в нашій країні якомога швидше запанував мир.

–?Зі словами великої вдячності звертаюся до шановних ветеранів Великої Вітчизняної війни, – сказала Надія Валеріївна. – Вітаю вас та всю громаду з 71 ю річницею визволення рідних сіл від фашистської чуми! Бажаю всім здоров’я, миру і благополуччя. І нехай ніколи над нами не тьмяніє небо від пожарищ війни. Довгих років вам усім життя!

Разом із сільським головою Валентиною Криволап Надія Іванова відвідала оселі ветеранів та учасників бойових дій у роки ВВВ, тепло привітала стареньких та вручила кожному продуктові набори від ТОВ «Золотий Колос». Назвемо поіменно наших шанованих героїв:

Зінаїда Ігнатівна Позняк, 87 років, партизанка;

Володимир Іванович Сінько, 91 рік, учасник бойових дій;

Микола Іванович Сичов, 88 років, учасник бойових дій;

Катерина Йосипівна Кляшторна, 92 роки, партизанка;

Михайло Петрович Геращенко, 89 років, учасник бойових дій, інвалід війни.

Дай Вам Боже здоров’я та довгих років життя, наші шановані ветерани!

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий