Начальник Головного управління ДФС у Миколаївській області Володимир Копіца: «Попереду – наполеглива праця та постійний діалог з бізнесом»

Володимире Володимировичу, як спрацювали органи ДФС області за 2 місяці 2015 року щодо забезпечення надходжень до бюджету?

Незважаючи на економічну нестабільність в країні, ГУ ДФС у Миколаївській області своєчасно та в повному обсязі виконує свої функції із забезпечення реалізації державної податкової та митної політики.

У січні-лютому 2015 року бізнесом Миколаївщини до бюджетів усіх рівнів сплачено 930,2 млн. грн., з них до державного – 617,3 млн. гривень.

Спільними зусиллями вдалося забезпечити позитивну динаміку надходжень по податках і зборах державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року – 181,9 відсотка, тобто додатково забезпечено 277,9 млн. гривень.

Що стосується місцевих бюджетів, то державними податковими інспекціями області у січні-лютому 2015 року мобілізовано 312,9 млн. грн., що у порівнянних умовах (враховуючи відрахування 25 відсотків по податку на доходи фізичних осіб до державного бюджету) на 52 млн. грн., або на 19,9 відсотка більше, ніж у аналогічному періоді 2014 року.

Стосовно сплати єдиного соціального внеску, то територіальними органами ГУ ДФС у Миколаївській області у січні-лютому ц.р. забезпечено 498,3 млн. грн., що на 5,8 відсотка, або на 27,2 млн. грн. більше, ніж у січні-лютому 2014 року.

Хочу зазначити, що ми поступово відмовляємось від практики збирання податків наперед, поліпшуватимемо ефективність адміністрування податку на додану вартість, поетапно плануємо скоротити борги із відшкодування ПДВ.Крім того, будемо змінювати ідеологію податкового та митного аудиту, яка зараз спрямована на зменшення втручання в діяльність платників податків.

Одним із головних завдань 2015 року буде виведення коштів з «тіні» та відновлення балансу між потребами бізнесу й інтересами держави.

Я вважаю, що кожен, хто сьогодні прийшов на роботу в фіскальну службу, повинен професійно працювати. За свою роботу в ГУ ДФС області я готовий відповісти. Вже з початку року ми маємо позитивні результати з усіх напрямків діяльності, і вони очевидні.

Зараз в Україні відбувається реформування податкової системи. Яких позитивних змін чекати платникам податків?

2015 рік буде для відомства не менш складним, ніж попередній. Адже, крім забезпечення наповнення бюджету, ДФС належить пройти непростий етап реформування з метою перетворення на більш ефективну, гнучку і професійну службу.

Насамперед, це – вдосконалення адміністрування податків, більш широке впровадження касових апаратів, спрощення процедури сплати єдиного податку та багато інших нововведень.

Дуже суттєвим кроком назустріч платникам є ухвалення закону про податковий компроміс. Це механізм звільнення платників податків від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за зниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ у минулі періоди, до 1 квітня 2014 року. Згідно з новими правилами держава пробачає підприємцям раніше недосплачені податки за відносно невелику компенсаційну плату в сумі 5 відсотків від обсягів занижених податкових зобов’язань, тоді як решта 95 відсотків вважатимуться погашеними. До державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Миколаївській області надали заяви щодо застосування податкового компромісу 20 платників податків. На кінець лютого 2015 року державними податковими інспекціями Головного управління ДФС у Миколаївській області рішення щодо застосування процедури податкового компромісу прийнято по усіх наданих платниками заявах.

Органами ДФС області здійснюється постійна робота щодо проведення семінарів для платників податків, інших заходів роз’яснювального характеру, що сприятиме уникненню зайвих непорозумінь та безпідставних побоювань платників щодо можливих негативів застосування механізму податкового компромісу.

Як ваше відомство співпрацює з представниками бізнесу Миколаївщини та громадськістю?

Головне управління ДФС у Миколаївській області приділяє значну увагу співпраці з бізнесом та громадськими організаціями, залучає їх до обговорення важливих законодавчих ініціатив, вирішення проблемних питань, які виникають у процесі здійснення підприємницької діяльності.

Приємно, що представники бізнесу прагнуть до діалогу з органами влади. Наприкінці лютого цього року підписано Меморандум про співробітництво між Головним управлінням Державної фіскальної служби у Миколаївській області, Миколаївською митницею ДФС та територіальним відділенням Асоціації платників податків України в Миколаївській області (на фото).

Підписання цього документа стало запорукою тісної співпраці з питань захисту інтересів платників у напрямах удосконалення податкового законодавства, проведення спільних просвітницьких заходів, налагодження постійного зворотного зв’язку між підприємцями та органами фіскальної служби.

Ми прагнемо до того, щоб у стосунках платників податків з контролюючими органами панувала атмосфера взаємної відповідальності та довіри. Ведення бізнесу має бути прозорим, а сплата податків – почесним обов’язком підприємців. Ми будемо всіляко цьому сприяти.

І на завершення розмови хочу ще раз відзначити, що ми намагаємося бути зрозумілими, передбачуваними у кожному нашому кроці і кожному нашому намірі, спрямовуємо зусилля на подальше забезпечення рівних конкурентних умов, лояльного оподаткування, сприятливого інвестиційного клімату, робимо все для того, щоб бізнес працював і добровільно та сумлінно сплачував податки.

Хочу подякувати платникам податків за співпрацю, за розуміння важливості сплати податків, адже ми працюємо на добробут Миколаївщини і України в цілому.

Бесіду вела Лариса ЛЕВЧЕНКО, журналіст

Добавить комментарий