Чи понесуть покарання «борці» за чужий урожай?

Наша газета продовжує стежити за резонансною ситуацією, внаслідок якої приватний підприємець із с. Зелений Яр Доманівського району Лариса Мірошнікова посеред білого дня залишилися без вирощеного тяжкою працею урожаю. Нагадаємо, що замість того, хто сіяв і доглядав посіви, 111 тонн добірного зерна «зібрали» голова Доманівської райдержадміністрації Василь Іванченко та начальник місцевого райвідділу міліції Ігор Паламарчук (детальніше – в статті «Битва за урожай, або Як голова Доманівської райдержадміністрації разом із начальником міліції «жнивували», «РП» від 24.07.14). У наступних публікаціях ми писали, що обласна прокуратура аж надто мляво розслідувала цю гучну справу, в якій головні «фігуранти» – посадовці високого штибу. І якщо головному міліціонеру району повідомлення про підозру в скоєнні злочину вручили ще наприкінці минулого року, то з врученням підозри очільнику РДА вже екс-прокурор області чомусь тягнув аж до лютого цього року.

– Складається враження, – каже Зеленоярський сільський голова Сергій Мірошніков, він же – чоловік потерпілої, – що цей кримінальний злочин намагаються будь-що зам’яти та спустити на гальмах. Судіть самі. Тодішній прокурор області Комашко особисто клявся мені та моїй дружині про те, що вже на початок грудня 2014 року Іванченку, разом із Паламарчуком, буде вручено підозру в скоєнні двох кримінальних правопорушень, у тому числі за статтею 364 Кримінального кодексу «Зловживання владою або службовим становищем», санкція якої передбачає сувору відповідальність за скоєне. Однак свого слова пан Комашко так і не дотримав. Ба, більше: згодом ми дізнаємось, що цю серйозну статтю керівнику району з якогось дива вже не інкримінують, натомість йому пред’явили лише підозру в скоєнні набагато легшого злочину – самоуправства. Виходить, що винний в організації злочинної схеми по «експропріації» 111 тонн зерна вартістю декілька сотень тисяч гривень може відбутися легким переляком та незначним штрафом у п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Утім, «дива» почалися творитися і вже після передачі справи до суду. Одна за одною двоє суддів Доманівського райсуду, пославшись на те, що на них може чинитися тиск, взяли самовідвід у розгляді цього провадження. А оскільки ще один служитель Феміди перебуває у відпустці, то справа автоматично потрапила на розгляд голові Доманівського райсуду Людмили Якименко. Та ж, і оком не моргнувши, про самовідвід не заявила.

– Про яке правосуддя в такому разі могло йтися, якщо всі у районі знають про дружні стосунки між родинами Якименків та Іванченків? – обурюється Сергій Мірошніков. – Окрім того, чоловік судді Якименко є ще адвокатом і неодноразово представляв інтереси Василя Іванченка та Доманівської райдержадміністрації в суді. Однак суддя Якименко самовідвід не взяла, тож склалось враження, що її навмисно «підводили» до розгляду саме цієї справи. І це – в той час, коли в Україні розпочинається процес атестації суддів.

І все ж клопотання Лариси Мірошнікової про відвід судді Якименко згодом було задоволено. Відповідно в Апеляційному суді Миколаївської області постановили передати кримінальне провадження до розгляду із Доманівського райсуду в Первомайський міськрайонний суд.

Сподіваємось, що первомайські служителі Феміди об’єктивно, всебічно та неупереджено розглянуть цю справу та винесуть справедливий вирок. Редакція «РП», як і обіцяла, тримає цю ситуацію на контролі.

Андрій ТЮРІН

6 Comments on “Чи понесуть покарання «борці» за чужий урожай?”

  1. О, це вже по-вашому.Я ні від кого не ховаюся, але знаючи ваші методи “боротьби” не хочу зайвий раз давати вам приводу для перекладу дискусії на особистості, не причетні до теми статті, так як я далека людина від ваших методів.

  2. Мені цікаво, це шо, на стрьомі постійно, чекаючі коментарів сидите? Бо крім діючих осіб статті вона нікому не цікава

  3. оРАНГУТАНГУ: Так підпишіться своїм прізвищем та затуліть рота. Невже так і будемо жити викрикуючи за спиною,стидаючись своєї точки зору? Живіть, БУМЕРАНГ, сучасно, відстоюючи свою точку зору не пишучи на ПАРКАНАХ, а доводячи аргументами публічно. З анонімом говорити в подальшому не буду.Люди , які стидаються пам”яті своїх предків і не пам”ятають своїх прізвищ,в мене викликають ОГИДУ! Брррр…

  4. Як же вже набридли всі ці писаки і борці за “справедливість” !!! Хоч би хтось вам рот вже закрив. І ця газета куплена-перекуплена. Краще б копнули і з’ясували, як чужу землю на себе оформила ця дама, прекрасно знаючи, що є рішення суду про скасування того розпорядження, де їй ця земля була надана в оренду. Та й їх помічниця Новак-Павлова перетворила робоче місце в у поле битви за власні інтереси. Вже мовчу за наші куплені суди, які ніяк не можуть її втихомирити. Така вся бідненька, ображена, а насправді-чорт у табакерці

Добавить комментарий