Звертаюсь до тебе, Тарасе

Натхненні поетичними творами Тараса Шевченка, діти та підлітки з різних куточків Миколаївщини долучилися до обласного конкурсу читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни».

Уже 25 років поспіль захід проводить Миколаївський обласний центр народної творчості. Минулих вихідних поціновувачі творчості Великого Кобзаря зібралися в приміщенні обласного краєзнавчого музею, щоб продемонструвати свою виконавську майстерність та засвідчити повагу до культурної спадщини українського народу.

Учасники конкурсу – це переможці районних і міських конкурсів, найталановитіші хлопці та дівчата. 50 конкурсантів із різних районів та міст Миколаївської області декламували твори Т.Г. Шевченка або власні вірші патріотичного спрямування. Також увазі глядачів були представлені композиції за творами українських класиків, сучасних поетів. Найпотаємніших струн людської душі торкнулися поезії про воїнів АТО, батьків, які не повернулися з війни, героїв Небесної Сотні, написані юними поетами та поетесами. Більшість учасників конкурсу виходили на імпровізовану сцену в національних костюмах, дехто супроводжував свій виступ піснею, грою на музичних інструментах.

Упродовж двох днів конкурсанти змагалися за право називатися кращими читцями поезії Кобзаря. Їх виступи оцінювало поважне журі, головою якого було обрано поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня. У результаті Гран-прі здобули Антон Адубецький (м. Миколаїв) та Сергій Виверець (Братський р-н). Перше місце між собою розділили одразу декілька учасників поетичного конкурсу: Дмитро Солдатов (Братський р-н), Театр художнього слова (Новоодеський р-н), Анастасія Тараненко (Жовтневий р-н), Вадим Захарук (Єланецький р-н), Андрій Кваша (м. Миколаїв), Анастасія Стожук (м. Новий Буг), Віктор Дяченко (театр «С.Т.У.К.»), Оксана Милостива і Андрій Кльоцко (Миколаївський коледж культури та мистецтв), Галина Сучиліна (Миколаївський міський палац культури «Молодіжний»).

Переможців нагородили грамотами та пам'ятними кубками. Також вони отримали можливість виступити на Всеукраїнському відкритому конкурсі читцiв імені Тараса Шевченка, який незабаром проходитиме у столиці.

Анна НІКУЛІНАФото ОЦНТ та КОР

Добавить комментарий