Пінг-понг Генеральної прокуратури

У статті «Кузнецовський «трилер»…», і не тільки» («РП» від 12.02.15) ми розповіли про те, яким чином редакції відповіли, причому на одну і ту ж публікацію, два відомства – обласна прокуратура та управління МВС. Змістовна та конкретна відповідь начальника обласного управління міліції аж надто контрастувала із сухою бюрократичною відпискою від прокуратури області. Принагідно ми згадали й інші подібні «дієві реакції» прокуратури на публікації в «РП». Відтак наша редакція була змушена написати такого листа Генеральному прокурору України В.М. Шокіну:

«Повідомляємо Вам про факти неналежного реагування на публікації в газеті «Рідне Прибужжя» з боку прокурора Миколаївської області В.В. Комашка. Просимо Вашого сприяння у забезпеченні повної відкритості у спілкуванні В.В. Комашка з пресою й вимагаємо від Миколаївської обласної прокуратури не відписок, а ґрунтовних та змістовних відповідей.

Додатки: – стаття «Кузнецовський «трилер»…», і не тільки»;

– копія статті «Битва за урожай» від 24.07.14;

– копія статті «Кузнецовський «трилер» від 25.12.14».

І ось днями редакційна пошта принесла відповідь із Генеральної прокуратури України. Замість Генерального прокурора Шокіна відповідь нам надав (надала?) прокурор управління організації прийому громадян та розгляду звернень О. Ткаченко. Так от: від вищезгаданого пана (або пані) ми дізналися, що «звернення головного редактора «РП» для організації розгляду та прийняття рішення» надіслано на адресу… прокуратури Миколаївської області.

Отакої! Розбиратися із можливими недоліками в діяльності обласної прокуратури буде… сама прокуратура. Ось такий пінг-понг від Генеральної прокуратури. Фактично вовку доручається розібратися з тим, хто з’їв овець в отарі. Утім, якщо серйозно, то у відповіді з Генпрокуратури ми вбачаємо порушення Закону України «Про звернення громадян». А саме – статті 7 даного закону, згідно з якою «забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються».

Але от заковика: хто проконтролює невиконання законів Генеральною прокуратурою України?

P.S. Поки ми отримали відповідь з Генеральної прокуратури, Володимир Комашко залишив посаду прокурора Миколаївської області. Сподіваємось, що новий очільник прокуратури буде більш відкритим у спілкуванні з пресою та надаватиме редакції відповіді по суті, а не «шедеври» бюрократичного жанру.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий