У світі краси та фантазії

Наталія Ракітіна з Баштанки створює дивовижні розписні панно, барвисті мальованки, весняні писанки, на яких відображає красу південного краю, втілює власні мрії та світосприйняття. Нещодавно майстриня презентувала свої роботи на персональній виставці, яка відкрилася в обласному краєзнавчому музеї.

Її виставка стала продовженням 3-го виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини», створеного на підтримку талановитих майстрів нашої області. На розсуд глядачів представлено понад 40 творчих робіт, різних за жанром, проте об’єднаних любов’ю до рідного краю. Панно, мальованки, писанки Наталії Ракітіної вражають пластичною динамікою, кольоровою грою палітри та яскравими образами, в них відчувається зв’язок з фольклором і народною обрядовістю.

[nggallery id=5]

Декоративно-прикладним мистецтвом художниця захоплюється з дитинства, адже всі жінки в її родині були творчими та талановитими особистостями. Одного разу, побувавши в селі Петриківка, на батьківщині петриківського розпису, Наталія Ракітіна вирішила, що обов’язково навчиться створювати розписні орнаменти.

Тепер таємниці майстерності та любов до мистецтва Наталія передає своїм дітям: синам Дмитрикові, Андрію та донечці Анюті. Маленькі митці навіть долучилися до створення мальованок, котрими прикрашений тканий гобелен «Дерево життя» – центральна робота виставкової експозиції. На відкритті виставки діти влаштували майстер-клас, продемонструвавши свої навики з декоративного розпису.

Валентина Кривцова, Наталія Баштова, Лариса Поддубна та творча родина Ракітіних.

Валентина Кривцова, Наталія Баштова, Лариса Поддубна та творча родина Ракітіних.

Із персональною виставкою Н. Ракітіну привітали в.о. начальника управління культури облдержадміністрації Лариса Поддубна, директор обласного краєзнавчого музею Володимир Михайлов та керівник творчого об’єднання «Прибужжя» Валентина Кривцова. А директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Наталія Баштова нагородила майстриню грамотою.

У художньому світі, створеному баштанською майстринею, все виглядає дуже природно та гармонійно, тому красою її розписних полотен можна милуватися годинами.

Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий