Наша честь і совість

15 лютого 1989 року було перегорнуто одну з найтрагічніших сторінок в історії нашої колишньої країни – закінчено майже десятилітню війну в Афганістані. Війну, яка забрала життя 2378 українців, а майже 5 тисяч наших співвітчизників повернулися додому інвалідами. І хоча з кожним прожитим роком дещо притуплюється біль від втрати наших синів, чоловіків та братів, натомість не згасне пам’ять про воїнів, котрі гідно виконали свій військовий обов’язок. Адже герої – не вмирають.

Ось і в Миколаєві 12 лютого було проведено захід, присвячений Дню виводу військ з Афганістану. До зали міського Палацу творчості учнів запросили воїнів-інтернаціоналістів та родичів загиблих солдатів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто так і не повернувся живим з далекої азійської країни.

Від імені Миколаївського міського голови Юрія Гранатурова та депутатів міської ради до воїнів-інтернаціоналістів звернувся начальник Департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Бондаренко. Він побажав заслуженим ветеранам здоров’я та всіляких гараздів, і запевнив, що міська влада і надалі приділятиме прискіпливу увагу «афганцям»: так, щороку в бюджеті обласного центру збільшується сума адресної допомоги. «Ваше братерство – особливе, – підкреслив С.М. Бондаренко, – тож продовжуйте і надалі нести вашу честь і гідність».

А голова обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів Юрій Соловей закликав усіх присутніх до єдності, адже Україну наразі спіткали дуже серйозні випробування. Юрій Леонідович, який пройшов крізь горнило афганської кампанії, висловив сподівання, що військовим діям у нашій країні потрібно якомога скоріше покласти край – з тим, щоб у наші мирні міста ніколи більше не надходили гроби та солдати не поверталися каліками. Кому, як не колишньому солдату, знати про всі випробування війни…

Підтримав свого бойового побратима і керівник Миколаївської міської організації воїнів-інтернаціоналістів Сергій Паливода, котрий також відзначив грамотами та іншими нагородами учасників бойових дій на території інших країн.

Привітав присутніх з черговою річницею закінчення Афганської війни і голова обласної організації ветеранів Микола Поротніков. Він висловив подяку тим благодійникам, які завжди, не вагаючись, простягають руку допомоги громадським організаціям ветеранів. Особливі слова подяки були висловлені на адресу директора товариства «Золотий Колос» Надії Іванової. «От і нещодавно, – зазначив Микола Арсентійович, – Надія Валеріївна відгукнулася на наше прохання, тож вантаж допомоги було вчасно доставлено до міської організації ветеранів Маріуполя».

– А інакше і бути не може, – вважає Н.В. Іванова. – Люди, які жертвували власним здоров’ям та ризикували своїм життям, виконуючи військовий обов’язок, мають відчувати турботу та піклування з боку не лише держави, а й усього суспільства. І такий урочистий захід, як сьогодні, – зайве тому підтвердження.

Слід також додати, що аналогічний захід відбувся і в мікрорайоні Тернівка м. Миколаєва. Під час його проведення за багаторічну підтримку ветеранів ВОВ та «афганців» директора ТОВ «Золотий Колос» Надію Іванову було нагороджено почесною грамотою громадської організації воїнів-інтернаціоналістів.

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий