Слово і «діло» прокурора Комашка

Незабаром селяни приступатимуть до чергової посівної кампанії. Нова весна – нові надії. А ось приватний підприємець з Доманівщини Лариса Мірошнікова планів на майбутнє не будує, адже жінка досі не підбила підсумки… минулорічних жнив.У публікації «Битва за урожай, або Як голова Доманівської райдержадміністрації разом із начальником міліції «жнивували» («РП» від 24.07.14) ми детально розповідали про те, як замість власників добірне зерно нового врожаю з поля площею 25 гектарів «зібрали» голова Доманівської райдержадміністрації Василь Іванченко та начальник Доманівського РВ УМВС Ігор Паламарчук.

У липні минулого року до слідчого відділу прокуратури області надійшло кримінальне провадження за заявою Л.Й. Мірошнікової відносно незаконних дій названих вище високопосадовців.

З моменту початку слідчих дій минулого без малого сім місяців. І що ж – збіжжя повернуто законним власникам, а винні у скоєнні злочину покарані? Або, принаймні, обставини злочину вже з’ясовуються в суді? Де там… Досить проста справа, в якій є ціла купа речових доказів та показань свідків, загубилася у «лабіринтах» прокурорських коридорів. Відтак Лариса Мірошнікова, а також її чоловік, Зеленоярський сільський голова Сергій Мірошніков, досить скептично ставляться до перспектив відновлення своїх порушених прав та покарання осіб, які завдали їм неабияких матеріальних збитків та моральних страждань. Принаймні, Сергій Олексійович, який, до речі, є ветераном-афганцем, зі своєю бідою оббив пороги багатьох представників влади та правоохоронних органів, але…

– Я неодноразово спілкувався, особисто та за допомогою листування, із прокурором Миколаївської області Володимиром Комашком, – розповідає С.О. Мірошніков. – На особистому виїзному прийомі громадян, що відбувся у Доманівці в листопаді минулого року, Володимир Володимирович Комашко твердо пообіцяв мені та моїй дружині, що до кінця грудня 2014 року повідомлення про підозру в скоєнні злочину буде вручено і І.Ф. Паламарчуку, і В.М. Іванченку, а матеріали кримінального провадження прокуратура передасть до суду.

Та чи дотримався свого слова прокурор?

Як стало відомо «РП» за інсайдерською інформацією (офіційно ж прокуратура не повідомляє редакцію бодай про загальний хід розслідування, попри неодноразові письмові запити з нашого боку. Звісно ж, у прокурорському відомстві посилаються на таємницю слідства), начальник міліції району таки набув статусу підозрюваного, сталося це наприкінці грудня минулого року. Власне, цю інформацію підтвердив телефоном і сам І.Ф. Паламарчук. На період слідства його відсторонено від виконання службових обов’язків. А ось голова Доманівської райдержадміністрації Василь Іванченко, який згідно з результатами проведеного журналістського розслідування був головним організатором «схеми» з вилучення 111 тонн зерна, й досі проходить у справі як простий свідок. Дивна ситуація: виконавець у злочинній схемі вже опинився під підозрою, а організатор оборудки – ні при чому?

Чому так сталося і чи не «прикриває» хтось очільника Доманівської райдержадміністрації? І чому прокурор області Володимир Комашко, який, і в цьому немає жодних сумнівів, достеменно знайомий з деталями даного кримінального провадження, не доведе справу до логічного завершення – вручення повідомлення про підозру В. Іванченку та передачі матеріалів до суду?

Звичайно, головний прокурор Миколаївщини – людина зайнята. Тож, напевно, йому ніколи відповідати на запити якоїсь там обласної газети або проводити брифінги для журналістів. Але хіба прокурор області в силу своєї посади та повноважень не повинен насамперед займатися усуненням порушень законності на такому високому рівні, а також інформувати про це засоби масової інформації області, а відтак – і широку громадськість?

Питання, питання… Конкретних відповідей на них ось уже сім місяців чекає подружжя Мірошнікових – людей, котрі, будучи щирими патріотами України, наразі всіляко допомагають воїнам АТО. Й, попри все, продовжують вірити, що колись закон в Україні буде одним для всіх – незалежно від посад, статків та «зв’язків».

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий