«Кузнецовський «трилер»…», і не тільки

Нагадаємо, що в публікації йшлося про те, як родина Федоренків протягом тривалого часу тримає «у напрузі» населення цілої вулиці в с. Кузнецове Доманівського району. Від рук дебоширів уже постраждали декілька громадян, а погрози фізичної розправи лунають на адресу і жінок, і літніх людей.

Ми надіслали дану публікацію на реагування керівникам міліції та прокуратури області. Від начальника обласного управління МВС В.В. Гончарова ми отримали змістовну та конкретну відповідь на газетну публікацію:

«Повідомляємо, що керівництвом УМВС України в Миколаївській області проведено ретельну перевірку фактів, викладених у газеті «Рідне Прибужжя» № 52 від 25.12.2014 у статті із назвою «Кузнецовський «трилер», або Якбезкарність породжує вседозволеність», щодо висловлювань її автора про бездіяльність та безпідставне затягування працівниками Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області досудового розслідування у кримінальних провадженнях, внаслідок чого родина Федоренків продовжує свою протиправну поведінку відносно мешканців села.

Проведеною перевіркою висунутих питань з'ясовано, що слідчим відділом Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області були відкриті кримінальні провадження за фактами: спричинення тілесних ушкоджень гр. Костриці В.В., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України; спричинення тілесних ушкоджень Шевченку С.М., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, а також злісної непокори та вчинення опору законним вимогам працівників міліції, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2ст. 342, ч. 2 ст. 345 КК України.

За вказаними фактами незаконних дій сім'ї Федоренків стосовно працівників міліції та спричинення їм тілесних ушкоджень службами УМВС України в Миколаївській області раніше було проведено службове розслідування, яким дії правоохоронців визнані такими, що відповідають вимогам чинного законодавства України.

З метою перевірки відомостей автора статті щодо тяганини у розслідуваннях матеріали кримінальних проваджень були витребувані слідчим управлінням УМВС України в Миколаївській області. За результатами вивчення матеріалів кримінальних проваджень порушень вимог КПК України в діях слідчих СВ Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області не виявлено.

Також повідомляємо, що органом прокуратури продовжується досудове слідство у кримінальному провадженні, відкритому за зверненням сім'ї Федоренків, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 365 КК України щодо можливого перевищення службових повноважень працівниками міліції, за наслідками якого буде надано належну юридичну оцінку діям працівників ОВС.

Таким чином, проведеним службовим розслідуванням фактів неналежного ставлення до виконання своїх службових обов'язків та порушень кримінального процесуального законодавства України при проведенні досудового слідства в зазначених кримінальних провадженнях з боку працівників Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області не виявлено.

Одночасно повідомляємо, що керівництвом УМВС України в Миколаївській області хід розслідування вищезазначених кримінальних проваджень взято на контроль.

З повагою начальникВ.В. Гончаров».

А ось прокурор Миколаївської області Володимир Комашко, на відміну від свого колеги, не відповів на звернення головного редактора «РП», попри те, що ми просили Володимира Володимировича ОСОБИСТО ознайомитися з публікацією, вжити заходів та повідомити про це редакцію. Замість головного «стража» законності на теренах Миколаївщини відповідь нам надав начальник одного з відділів прокуратури області С. Козачина. Цей пан повідомив, що за належністю публікацію газети «Рідне Прибужжя» для організації перевірки та прийняття рішення спрямовано до прокуратури Доманівського району. Вся відповідь із обласної прокуратури умістилася в… два речення, навіть без згадування назви статті та вихідних даних звернення «РП». Що це, як не звичайна бюрократична відписка?

До речі, це не перший випадок фактично ігнорування редакційних запитів з боку прокурора В.В. Комашка. Обласний прокурор «спустив» на своїх підлеглих і реагування на резонансну публікацію «Битва за урожай, або Як голова Доманівської райдержадміністрації разом із начальником міліції «жнивували», яка вийшла ще 24 липня 2014 року. Нагадаємо, тоді йшлося про те, що з порушенням чинного законодавства з одного з полів на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району було зібрано та вивезено 111 тонн зерна добірного урожаю. Провівши власне журналістське розслідування, ми дійшли висновку, що до організації цієї оборудки безпосереднє відношення мали голова Доманівської райдержадміністрації та начальник районного відділу міліції, і в їхніх діях нами вбачаються принаймні перевищення влади або службових повноважень, що передбачає кримінальну відповідальність. Але навіть попри те, що в резонансних подіях брали участь керівники районного масштабу (!),прокурор області чомусь не спромігся ОСОБИСТО взяти цю справу під свій контроль. Ми робимо такий висновок, виходячи з того, що замість пана Комашка відповіді на резонансну публікацію нам надавали то начальник відділу, то навіть… виконувач обов’язків начальника відділу обласної прокуратури. Хіба боротьба з корупцією на такому високому рівні не є прерогативою насамперед прокурора Миколаївської області?

Зважаючи на таке ставлення прокурора Миколаївської області до звернень до нього з боку обласної газети (а відтак – від місцевих громад області!), ми надсилаємо дану публікацію на реагування до Генеральної прокуратури України. Гадаємо, що лише таким чином нам вдасться отримати ґрунтовну відповідь на нагальні питання безпосередньо від прокурора Комашка.

Добавить комментарий