Об’єднатися заради добра

29 січня у місті Снігурівці відбулася подія непересічна, що виходить за рамки районного масштабу. У райцентрі, на берегах Інгульця, в рамках всеукраїнської благодійної програми «Добро людям», відбулося урочисте відкриття Благодійної організації «Благодійний фонд Ігоря Бриченка «Крокуємо з турботою». Свідками велелюдної церемонії стали представники влади та державних установ, сільські голови, освітяни, представники соціальних установ з усієї Снігурівщини, а також гості з Миколаєва та Жовтневого району.

Народний депутат Ігор Бриченко відомий не тільки досягненнями на аграрній ниві. Протягом багатьох років Ігор Віталійович та його дружина Світлана Станіславівна надають всебічну підтримку своїм землякам. Величезний масив добрих справ Бриченки започаткували у рідній Новопетрівці, допомагаючи окремим громадянам та у розбудові об’єктів соціально-культурного призначення. Згодом, розширивши обсяги виробництва, Ігор Віталійович став відомим благодійником і на районному рівні.

Звісно ж, коли в 2014 році нашу державу спіткали великі випробування, Ігор Бриченко не залишився осторонь проблем захисників Вітчизни. Великі патріоти України, Бриченки на сімейній раді одностайно вирішили: усі прибутки свого приватного сільгосппідприємства та підприємницької діяльності спрямувати на потреби учасників антитерористичної операції. За ці чималі кошти, майже півтора мільйона гривень, були придбані та ним особисто направлені в зону АТО шість автомобілів, 15 тисяч літрів дизпалива, 50 бронежилетів, 150 комплектів військового обмундирування та спеціального обладнання. А також – такі «дрібнички», як понад 100 тонн продуктів харчування та дрова для українських Воїнів Світла та Добра.

Символічну стрічку перерізають В. Гальович, Д. Бачинський, І. Бриченко та Т. Кремінь.

Важливо підкреслити, що за кожним доброчинним кроком Бриченків криється не якийсь корисливий умисел чи піар, а, насамперед, – любов до малої та великої Батьківщини, а також добрі та чуйні серця, котрі завжди готові відгукнутися на чужий біль та надати всебічну допомогу нужденним. Власне, всім своїм життєвим досвідом Ігор та Світлана Бриченки доводять слова Господа – блаженніше давати, ніж брати!

Не дивно, що земляки по достоїнству оцінили високі людські та ділові якості керівника агрофірми, довіривши йому 2012 року представляти та захищати їхні інтереси у стінах Верховної Ради. А на минулорічних виборах Ігор Бриченко підтвердив свій статус справді народного депутата. Саме працюючи у стінах українського парламенту, І. Бриченко вивчив досвід свого колеги Михайла Апостола з Тернопільщини зі створення і успішного функціонування благодійного фонду. І на практиці переконався, що завдяки такому інструменту, як благочинний фонд, надання допомоги найнужденнішим можна перевести на системний рівень, охопивши добродійністю якомога більшу кількість людей.

Цю ідею підтримав іще один народний депутат, Тарас Кремінь, котрий витрачає чимало свого часу задля організації доставки вантажів у зону АТО. І, безперечно, Тарас Дмитрович доклав зусиль і до вирішення організаційних питань щодо реєстрації та відкриття нового благодійного фонду.

Допомогу фонд розвозитиме власним транспортом.

…І ось – урочиста мить відкриття доброчинної організації. З помітним хвилюванням до мікрофона підходить «хрещений батько» благодійного фонду, народний депутат Ігор Бриченко.

– Ми всі мусимо об’єднатися, – сказав засновник БФ «Крокуємо з турботою», – щоб допомога дійшла до найнужденніших, тих, хто її насправді потребує, – дітей, людей похилого віку, багатодітних родин, інвалідів. А взірцем для нашої роботи є діяльність таких організацій, як Благодійний фонд Михайла Апостола «Апостол». Лише за півроку БФ «Апостол» передав найнужденнішим тридцять великих вантажівок з одягом, взяттям, предметами гігієни, інвалідними візками тощо.

Тут завжди готові вас вислухати та допомогти.

До речі, БФ «Апостол» зробив і перший внесок в «уставний фонд» нового благодійного фонду «Крокуємо з турботою», передавши йому товари для благодійної роздачі тим, хто їх потребує в першу чергу.

У своїй промові народний депутат Тарас Кремінь висловив упевненість, що, лише об’єднавшись, ми зможемо змінити своє життя на краще.

– Дуже радує те, – зазначив Тарас Дмитрович, – що останнім часом з’явилися справжні волонтерські організації, герої-волонтери, такі, як Юрій Бірюков та Давид Арахамія, чимало інших талановитих людей, які всіляко допомагають армії всім чим тільки можуть. Згуртувавшись, жителі Миколаївщини буквально за місяць зібрали кошти на придбання броньованого автомобіля «швидкої медичної допомоги» для потреб 79-ї бригади. Від нашої єдності, порозуміння залежить усе, і ми маємо стати надійним тилом для учасників АТО. Я хочу звернутися до бізнесменів – беріть приклад з Ігоря та Світлани Бриченків. Не ховайте свої статки в банках, а трансформуйте їх на благо людей!

Перші відвідувачі благодійної організації.

Вельми показово, що участь в урочистій церемонії відкриття благодійного фонду взяли відомі доброчинники Снігурівщини та волонтери. Це, окрім вже згаданого подружжя Бриченків, керівник аграрної фірми Василь Гальович, приватний підприємець Олександр Дібров, лікар-хірург з Миколаєва Дмитро Бачинський, який з власної ініціативи неодноразово виїжджав у зону АТО. Вітали добре починання та бажали всіляких гараздів й керівники району – заступник голови райдержадміністрації Андрій Бохонок та голова районної ради Валерій Козирєв. «Від імені усієї громади Снігурівщини, – сказав В. Козирєв, – хочу подякувати і Ігорю Бриченку, і Тарасу Креміню, бо ви зробили дуже велику справу. Коли людина щось віддає, вона стає багатшою». Принагідно голова районної ради за дорученням Афанасіївського сільського голови Василя Хомка вручив Ігорю Бриченку Подяку за підтримку і розвиток аматорського мистецтва, значний внесок у розвиток духовності.

А потому під гучні оплески присутніх символічну стрічку на вході в нову будівлю перерізали Ігор Бриченко, Тарас Кремінь, Дмитро Бачинський та Василь Гальович. У добру путь!

Благословив добру справу представник Української православної церкви. Разом із отцем Андрієм усі присутні прочитали молитву освячення, попросивши Божої ласки та процвітання для благодійної організації. А потому всі охочі здійснили «екскурсію» всередині будівлі фонду.

Ігор та Світлана Бриченки також поділилися з присутніми планами відносно перших та подальших кроків «первістка». За словами Ігоря Віталійовича, на початку своєї діяльності БФ «Крокуємо з турботою» діятиме на теренах Снігурівщини, а згодом у його сферу впливу потрапить територія всієї Миколаївської області. Допомога надаватиметься лише адресно – працівники фонду об’їжджатимуть усі сільські ради району та спільно з представниками місцевої влади та соцпрацівниками визначатимуть коло претендентів на отримання тієї чи іншої допомоги.

Ігор Віталійович та Світлана Станіславівна Бриченки закликають усіх небайдужих громадян залучатися до благодійного марафону, адже добро починається з кожного із нас. Тож нехай ніколи не збідніє рука того, хто дає!

 

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий