Чи справа тільки в грошах?

«Обращаемся к вам с просьбой помочь нам восстановить пешеходный тротуар по улице Торговой возле церкви (до ГРП). Дети в школу, а взрослые на работу вынуждены идти по проезжей части. В результате могут возникнуть трагические ситуации, так как автомобили там ездят часто.Люди неоднократно обращались за помощью в райисполком Корабельного района, однако результата нет. Дети продолжают подвергаться опасности травмироваться в результате движущегося транспорта. 

Просим вникнуть в нашу ситуацию и потребовать от власти навести порядок», – такий лист, підписаний майже двома десятками мешканців вулиць Львівської, Торгової, Янтарної та Патона, надійшов до редакції «РП».

По коментарі ми звернулися до адміністрації Корабельного району міста Миколаєва. І ось яку відповідь за підписом глави тамтешньої адміністрації отримали:

«Вартість капітального ремонту тротуару по вулиці Торговій від вулиці Рильського до будинку № 186 по вулиці Торговій становить орієнтовно 900 тисяч гривень. На жаль, у зв’язку з обмеженістю бюджетного фінансування, виконати ремонтні роботи в поточному році немає можливості. Питання знаходиться на обліку в адміністрації Корабельного району».

Що ж, добре, що влада тримає це питання на контролі. Ось тільки дітлахам та дорослим, котрі щоранку поспішають у школу чи на роботу, від цього аж ніяк не легше. Адже вони щодня наражаються на смертельну небезпеку, будучи змушеними «ділити» проїжджу частину із досить-таки численними автомобілями, котрі вряди-годи «з вітерцем» проносяться повз ошелешених пішоходів.

Розуміємо, що знайти необхідні бюджетні кошти для ремонту тротуару в наш важкий час надто складно, практично неможливо. Проте хіба не існує інших шляхів розв’язання проблеми? Адже задля вирішення соціально  важливого питання цілком реально залучити позабюджетні кошти, згуртувавши для цього місцевих підприємців та спонсорів, котрі проживають чи працюють у цьому мікрорайоні міста. До того ж, можна винайти якийсь більш економний, тимчасовий варіант вирішення проблеми – до прикладу, замість дорогого капітального ремонту тротуару засипати тротуарну доріжку будівельною крихтою чи відходами того ж глиноземного заводу. Безпосередньо до виконання будівельних робіт, гадаю, залюбки долучаться й самі мешканці прилеглих вулиць. А поки тротуар не обладнаний, на цьому аварійно небезпечному місці аж напрошується встановити обмеження швидкості для транспортних засобів – за допомогою знаків та «лежачих поліцейських».

Отже, на наше переконання, подолати негаразди завжди можна й за відсутності коштів. Було б бажання!

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий