Чарівний світ Матінки-зими

Нещодавно в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, яка відображує красу зимової природи, самобутність народних традицій та демонструє невичерпний талант миколаївських майстрів.

Виставкова експозиція «Зимовий дивосвіт» охоплює різні види як традиційного, так і сучасного мистецтва. Представлені на ній роботи в техніці квілінг, вишиті ікони, валяння із шерсті, різьблені панно, розписний посуд, ткані рушники, ляльки-мотанки, японські темарі, полотна, вишиті бісером, роботи з пластиліну, унікальні свічки, ялинкові прикраси, новорічні листівки й навіть картини з кукурудзяного листя.

Декоративні та художні вироби презентували майстри-аматори не тільки з Миколаєва, а й багатьох районів області: Олена Біда (Жовтневий р-н), Наталія Ракітіна, Оксана Верба, Алла Бондарєва та Олена Козявко (Баштанський р-н), Віктор Хізниченко (Братський р-н); Наталія Майстренко (Веселинівський р-н), Марія Гаврилюк та Ольга Костюк (Березанський р-н), Сергій Васюков (Миколаївський р-н). Уперше свої роботи виставили умільці з Веселинівського району.

Організаторами виставки виступили Обласний центр народної творчості та обласне народне творче об'єднання «Прибужжя». Експозиція, що включає в себе більше 150 робіт, є своєрідним підсумком року, що минає, а також мистецьким дарунком жителям Миколаївщини до Новорічних і Різдвяних свят.

– Завдяки таким виставкам ми можемо відстежити, які напрямки декоративно-прикладного мистецтва на Миколаївщині активно розвиваються, а які потребують нашої підтримки, – говорить керівник об’єднання «Прибужжя» Валентина Кривцова. Окрім того, виставляючи свої роботи на розсуд глядачів, аматори відчувають себе професійними майстрами.

Директор музею Володимир Михайлов подякував майстрам за їх неповторні творіння, директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова нагородила учасників виставки почесними грамотами. А народний фольклорний ансамбль «Вербиченька» (керівник – Галина Стрелецька) подарував усім присутнім гарний настрій та заряд позитивних емоцій.

Своїми роботами народні майстри намагалися передати світлу радість Нового року та Різдва Христового, обернути людські помисли до споконвічних традицій українського народу, які в цей непростий час так важливо зберегти та передати наступному поколінню.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Добавить комментарий