Спільними зусиллями навести порядок

Народні депутати Миколаївщини разом з обласною владою будуть вирішувати енергетичну проблему регіону. Про це стало відомо 19 грудня під час зустрічі голови облдержадміністрації Вадима Мерікова з народними обранцями, повідомляє сайт ОДА.

«У Миколаївській області сьогодні – енергетична проблема. Це питання мене дуже хвилює, і я хотів звернутися до вас для того, щоб ви змогли вплинути на ситуацію, що склалася. Сподіваюся, вам це вдасться, адже у вас є право депутатських запитів, про цю проблему ви можете проінформувати спікера Верховної Ради, міністрів. Відключається електроенергія без графіків, саме це викликало соціальну напругу практично у всіх районах та містах», – розповів Вадим Меріков.

Він пояснив, що електрику відключають більш ніж на 4-5 годин, у багатьох людей за цей час значно знижується температура в будинках. При цьому робиться все можливе для того, щоб відключення не торкнулися об’єктів соціальної сфери та військових частин.

Вадим Меріков зазначив, що до компетенції обласної адміністрації не входить розподіл лімітів та затвердження графіків відключення. «Ми спробували відпрацювати графіки спільно з «Миколаївобленерго» і «Південними енергетичними системами», проте на сьогоднішній день виконувати такий графік не можливо, тому що нам кожен день дають нові ліміти. Миколаївська область споживає близько 420-450 МВт на добу. Останні два дні ми повинні були економити 155 МВт на добу. А це більше 30%, саме через це у нас відбувається так зване віялове відключення, коли люди по 4-6 годин відключені від електрики», – констатував він.

За словами керівника області, для того, щоб стабілізувати ситуацію, яка вкрай турбує населення області, ним були відправлені відповідні звернення на Кабінет Міністрів України, «НЕК «Укренерго».

«Нам необхідна ваша підтримка в плані направлення ваших запитів у такі організації, як «НЕК «Укренерго», «Держенергонагляд» і «Південні енергетичні системи». Для того, щоб вони могли нам визначити чіткі ліміти, під які ми складемо графіки відключення в області. Якщо ліміт 80 МВт – це відключення триватиме 2 години. І сьогодні жителі сіл, міст згодні на те, щоб на 2 години на добу відключали електроенергію, але потрібен чіткий графік відключень, – зазначив Вадим Меріков.

Ігор Бриченко запропонував не відкладати вирішення цього питання в довгий ящик, і вже в понеділок группа депутатів зустрілася з профільним міністром. У свою чергу, Андрій Вадатурський зазначив, що він готовий разом з першим заступником голови облдержадміністрації Миколою Романчуком відвідати «Південні енергетичні системи». Крім того, він упевнений, що якщо ліміти постійно змінюються, потрібно розробити запасний графік відключень електроенергії.

Олександр Лівік, який є членом Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, запропонував проблемне питання порушити на черговому засіданні Комітету.

Добавить комментарий