На старті вибору професії

Ярмарок професій, організований Кривоозерським районним центром зайнятості, який відбувся 27 листопада, став справжнім святом для старшокласників шкіл району. На ярмарок завітали і майбутні випускники. Питання про вибір професії для них як ніколи актуальне і особливо гостро стоїть перед молоддю, коли формуються і визначаються схильності людини до тієї чи іншої професії.

Того дня у районному Будинку культури, де проходив захід, було людно і гамірно. Запрошені навчальні заклади організували свої консультаційні куточки, де бажаючі мали змогу отримати необхідну інформацію та іміджеву продукцію навчальних закладів. А Кривоозерський професійно-аграрний ліцей представив виставку учнівських робіт з різних груп ПАЛу.

Ярмарок розпочався виступом народного хору «Суцвіття» Кривоозерського професійного аграрного ліцею під керівництвом заслуженого працівника культури України Миколи Погонця. Перед початком Микола Йосипович повідомив, що цей виступ присвячується захисникам Вітчизни, які нині на сході держави боронять суверенітет та незалежність України.

Відкрив ярмарок професій директор Кривоозерського районного центру зайнятості Ігор Білецький (на знімку). Далі привітали учасників заходу т.в.о. голови районної державної адміністрації Олег Коваль та голова районної ради Андрій Івахнін.

У вітальних словах йшлося про те, що, обираючи професію, слід пам’ятати – здійснити відповідальний крок потрібно свідомо, враховуючи свої нахили та здібності, особисті та громадські інтереси. Немає професій поганих і добрих, легких і важких. Значення професії у житті людини залежить не від характеру роботи, а від того, як до неї ставиться сама людина. Промовці порадили обирати професію до душі, аби робота приносила не лише матеріальне, а й моральне задоволення.

Від імені колективу районного центру зайнятості директор РЦЗ І. Білецький хлібом-сіллю зустрічав представників запрошених навчальних закладів.

Тож навчальні заклади, серед яких Комунальний вищий навчальний заклад «Первомайський медичний коледж», Первомайський політехнічний коледж, Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Кривоозерський ПАЛ, презентували професії та спеціальності, з яких ведуть підготовку майбутніх фахівців.

Їх виступи були цікавими, яскравими, з використанням презентаційних фільмів, доступних та зрозумілих для випускників, розповідей студентів та номерів художньої самодіяльності від гостей. До речі, Харківський національний фармацевтичний університет, звідки не мали змоги прибути на ярмарок, надіслав свій презентаційний матеріал, який із задоволенням подивилися старшокласники.

Музичні подарунки дарували і кривоозерці: хореографічний колектив «Фантазія» (керівник Лідія Бєлих) та вокальна студія «Сузір’я» (керівник Анна Бабінська).

На завершення заходу директор РЦЗ І. Білецький подякував усім, хто взяв участь у ярмарку, зокрема гостям із навчальних закладів м. Первомайська, Кривоозерського ПАЛу, вчителям та учням шкіл району, учасникам художньої самодіяльності, а також за співпрацю відділу освіти РДА і районному Будинку культури.

Серед випускників шкіл району ще не всі мають чітке уявлення про те, який фах обрати. Звичайно, вибір професії – це справа не одного дня. І щоб вибрати те добре діло, професію до душі, вони й прийшли на ярмарок професій, який зумів дещо розставити крапки над «і». Тож молодь була задоволена проведеним заходом та отриманою інформацією.

Наталя БІЛІНСЬКА

Добавить комментарий