«Ми – не браконьєри!»

Після виходу статті «Злочин проти природи» в «РП» № 45 від 6 листопада 2014 до редакції особисто зателефонував керівник ПП «Забава-1» Олександр Бородюк. Він розповів свою версію конфлікту, що виник навколо мисливських угідь між приватним підприємством та Баштанським мисливсько-рибальским господарством.

«До 2009 року я працював на державній службі в міліції. Вийшовши у відставку, вирішив створити власне мисливське господарство, – розпочав здалеку свою розповідь О. Бородюк. – Я звернувся до колишнього керівника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Паламарюка, який порадив мені для отримання мисливських угідь стати фізичною особою-підприємцем».

Після оформлення необхідних документів рішенням обласної ради ФОП Олександру Бородюку були надані в користування мисливські угіддя на території Баштанського району. Проте згодом контролюючі органи знайшли порушення у рішенні, прийнятому облрадою. Виявилося, що за законом фізична особа-підприємець не може бути користувачем мисливських угідь, розповідає Олександр Вікторович. Він написав відмову від користування землею і вже на наступній сесії депутати обласної ради скасували своє рішення.

«Коли я оформлював документи, виявилося, що всі землі запасу вже розібрали керівник Баштанського МРГ Сергій Теселько і керівник райдержлісгоспу Максим Гайдаш, хоча Петро Паламарюк мені пояснював, що я як приватний підприємець теж маю право ними користуватися, – розповідає О. Бородюк. – Та до нас звернулися не лише мисливці з Баштанського району, а й 70 жителів Коларівської, Михайло-Ларинської, Пересадівської сільрад Жовтневого району, які забажали віддати свої землі в оренду для ведення мисливського господарства. На той час угіддя, що знаходяться на окраїні району, більше нікому не були потрібні».

У жовтні минулого року депутати обласної ради надали в користування ПП «Забава-1» 31882, 529 га мисливських угідь, що розташовані на території Баштанського та Жовтневого районів.

Покінчивши з паперовою тяганиною, керівник «Забави-1» приступив до втілення своїх задумів. «На кожному з семи обходів мисливці самі обрали єгеря. Я в цю справу не втручався, – зауважує Олександр Бородюк. – Сьогодні в моєму підприємстві налічується більше 200 мисливців, усі їх імена внесені до спеціального реєстру. Тому я з упевненістю заявляю: на землях «Забави-1» полюють лише місцеві мисливці, з міста до нас ніхто не приїздить. Кількість дичини, яку дозволено відстрілювати, визначається управлінням лісового господарства, тож наші мисливці не можуть полювати стільки, скільки забажають. У нас немає браконьєрства, а якщо до нас і надходить тривожний сигнал про незаконний відстріл тварин, ми його відразу відпрацьовуємо», – констатує Олександр Вікторович. За його словами, на мисливських угіддях «Забави-1» налічується достатня кількість дичини, тому його мисливцям немає сенсу полювати на чужій території.

Торкнувся керівник приватного підприємства і спірного питання, пов’язаного з Інгульською плавнею. Олександр Бородюк зауважив, що оскільки плавня знаходиться якраз посередині території «Забави-1», то за законом вона б мала бути надана в користування його підприємству. «Жителі села Інгулка неодноразово зверталися до колишнього голови облдержадміністрації Миколи Круглова з проханням визначити користувача плавні. Він дав мені доручення провести колективні збори підприємства. Протокол зборів із підписами мисливців був направлений до Баштанської районної адміністрації. У свою чергу, голова РДА звернувся із відповідним листом до обласної влади, в якому повідомив, що відкликав погодження на користування землями запасу Баштанським мисливсько-рибальським господарством. Але на тому й усе. І хоча фактично Баштанське МРГ на сьогоднішній день не є користувачем цих земель, наші мисливці там теж не полюють. Ми домовились, що Сергій Теселько розробить проект договору на спільне користування плавнею», – розповідає О. Бородюк. Окрім того, за словами Олександра Вікторовича, «Забава-1» має в користуванні ще одну плавню, яка тягнеться від Інгульського мосту до селища Коларівка.

Також, за словами керівника приватного підприємства, на збори мисливців «Забави-1» і Баштанського МРГ, на яких мали вирішити питання по Інгульській плавні, Сергій Теселько приїхав без документів. Це підтвердив і єгер «Забави-1» Сергій Жуковський, зауваживши, що подібна ситуація повторювалася кілька разів і жодного разу директор МРГ не показав документів на свої мисливські угіддя.

Заперечує О. Бородюк і звинувачення Сергія Теселька в браконьєрстві. «Мої мисливці не полюють на території Костичівської та Явкинської сільських рад. Так, у нас є 806 га на території села Костичі, але ми полюємо лише до дороги, що веде до даного населеного пункту. Це межа, за яку мої мисливці не заходять, – пояснює Олександр Вікторович. – Що стосується Явкинської сільради, то тут спірним було питання, пов’язане з користуванням водоймами. Та в червні цього року ТОВ «Оазис-Бисан» уклало з «Забавою-1» угоду, згідно з якою ми отримали в користування 252 га земель, розташованих у с. Червоний Став і Явкине, для ведення мисливського господарства».

До того ж факти браконьєрства, про які так голослівно заявляє С. Теселько та його єгері, документально не підтверджені, хоча мисливствознавці з району та області перевіряють нас регулярно, наголошує О. Бородюк.

Свою відмову пред’являти документи директору Баштанського МРГ чи його працівникам Олександр Вікторович аргументує так: «За законом мої документи має право перевіряти лише мисливствознавець із району чи області, або представник екологічної служби, та аж ніяк не керівник сусіднього мисливського господарства».

У будь-якому разі конфлікт між представниками двох мисливських господарств повинен вирішувати уповноважений орган, тож даний матеріал разом із попереднім буде направлено до обласного управління лісового та мисливського господарства. Редакція ж лише намагалася неупереджено висвітлити позицію обох сторін та поінформувати читачів про проблеми, які стосуються не лише любителів мисливського промислу, а й усіх, кому небайдужа природа нашого краю.

Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий