Олександр Мезнік: «Головні пріоритети – це розвиток виробництва та соціальна підтримка села»

Хліборобський рік добігає кінця. Завершуються останні роботи на осінньому полі, тож, зважаючи також на наближення святкової для аграріїв дати, – саме час підбити підсумки. Яким був сезон для трударів ПрАТ «Добробут» Братського району, який очолює заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради Олександр Миколайович МЕЗНІК? Про це читайте в цьому репортажі.

– Загалом рік видався непоганим, – узяв слово Олександр Миколайович. – Цьогоріч ми зібрали один із кращих урожаїв за останні роки. Урожайність ранніх зернових становила 51 центнер на круг. Та й пізні культури вродили нівроку. До прикладу, середня врожайність соняшнику досягла показника 24 ц/га. А окремі поля з кукурудзою дали до 65 центнерів зерна на один гектар.

Слід сказати, що подібні трудові звитяги – звичне явище для одного з кращих господарств Миколаївщини. Відколи Олександр Мезнік на початку 90-х очолив занедбане на той час господарство, товариство «Добробут» рік у рік упроваджує нові аграрні технології, закуповує новітню сільськогосподарську техніку, а в землю лягає краще насіння від українських та світових виробників. «А головний потенціал нашого сільгосптовариства, – зазначає О.М. Мезнік, – це надзвичайно професійний та згуртований колектив, в якому один за всіх, і всі – за кожного».

О.М. Мезнік, механізатори Володимир Чорний і Віктор Шаманський, бригадир тракторної бригади Микола Горінський.

У «Добробуті» цінують та з великою відповідальністю ставляться до стратегічного національного надбання – землі-годувальниці. Збираючи гарні врожаї, миролюбівські аграрії неухильно дотримуються сівозмін та вносять на поля необхідний комплекс мінеральних добрив. Нова техніка дозволяє в оптимальні терміни провести посівну та збиральну кампанії, а також обробляти грунт у відповідності до аграрної науки. Потужний машинно-тракторний парк налічує кілька десятків сучасних комбайнів, тракторів, вантажівок, котрі не тільки повністю закривають власні потреби у техніці, а й дають змогу допомогти із жнивними роботами сусідам.

Та у господарстві ані на день не зупиняються на досягнутих рубежах. На початку цього року товариство придбало дві надсучасні сівалки фірми «Green Place», що дозволяють одночасно здійснювати посів із внесенням мінеральних добрив. За допомогою нової сівалки можна засіяти зерновими культурами до 150 гектарів на добу. А нова сівалка марки «Gaspardo» добре зарекомендувала себе на висіванні технічних культур. Утім на озброєнні господарства не тільки потужні сівалки, а й інший реманент – культиватори, плуги, розпушувачі грунту, диски тощо. «Завдяки цьому, – каже керівник ПрАТ «Добробут», – ми маємо змогу в оптимальні терміни, протягом 10-12 діб, провести посівну кампанію».

Уклінний хрест.

Але перевага нової техніки – не лише в її ефективності та технологічності. Як вважає Олександр Мезнік, немаловажний аргумент на користь придбання сучасних комбайнів та тракторів – у їх комфортності, адже вони обладнані комп’ютерами і кондиціонерами. Тож головне завдання механізаторів – бережливо ставитися до своїх вірних «металевих коней» та за необхідності проводити профілактичні роботи.

У ПрАТ «Добробут» створені гарні умови праці для понад восьми десятків працівників. Хороші заробітні плати, солідний соціальний пакет, інші преференції для трудівників – усе це сприяє збереженню кращих кадрів, та й молодь не поспішає залишати батьківський край. У невеличкій Миролюбівці є все для повноцінного життя молодих сімей. Це і сучасні ошатні будиночки, і загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, і дитячий садочок, і Будинок культури, котрий, до речі, на повному фінансуванні базового господарства. Чудові творчі колективи – вокально-інструментальний ансамбль «Добробут» та жіночий ансамбль «Гармонія» – радують своїми іскрометними виступами сільських глядачів та достойно представляють Миролюбівку на всеукраїнському співочому фестивалі «Мій рідний край», котрий став візитівкою степового села. Хрещеним батьком та генеральним спонсором фестивалю є великий шанувальник народного вокального мистецтва Олександр Мезнік. До речі, днями місцеві ансамблі успішно підтвердили звання народних.

Не обділені увагою та турботою й близько 300 пайовиків господарства. Окрім своєчасної виплати однієї з найвщих в області орендних плат (на рівні 6 відсотків від вартості земельних паїв), господарство безоплатно здійснює оранку городів та підвезення соломи. Окрім того, надається матеріальна підтримка окремим землякам у вирішенні складних життєвих ситуацій. Постійно у полі зору акціонерного товариства – ветерани праці, інваліди, заслужені люди села.

Не буде перебільшенням стверджувати, що товариство вже давно перебрало на себе чимало функцій держави та органів місцевого самоврядування. За власний кошт господарство свого часу здійснило газифікацію села та нині утримає водопровід, безоплатно надаючи воду не лише в оселі своїх працівників та пайовиків, а й усіх інших мешканців села. Місцеві дороги протягом року підтримуються у більш-менш пристойному стані за рахунок сільгосптовариства «Добробут». Та й усім об’єктам соціально-культурного призначення постійно надається значна допомога у вирішенні невідкладних, болючих питань.

Діти – майбутнє села.

Так, цього року силами акціонерного товариства здійснено поточний ремонт сільського Будинку культури, дитячого садочка і ФАПу, надано нове приміщення бібліотеці. Чудового євроремонту зазнало адміністративне приміщення сільської ради. 120 тисяч гривень виділено на ремонт даху місцевої школи та встановлення металопластикових вікон. Тож нову чверть миролюбівські школярі зустрінуть у теплих та сухих класах. Усі ці зрушення на краще неабияк радують О.М. Мезніка, адже він є великим патріотом своєї маленької батьківщини, спрямовуючи у розвиток соціальної сфери значні кошти. «Для мене, – не втомлюється повторювати Олександр Миколайович, – є два головні пріоритети – це розвиток виробництва та соціальна підтримка села, адже наші люди заслуговують на краще життя та достойні умови для відпочинку».

Цей рік – рік непростих випробувань для нашої молодої держави. На сході України фактично триває війна, в якій беруть участь і бійці з Миколаївщини. ПрАТ «Добробут» надає постійну фінансову підтримку учасникам АТО, вже спрямувавши на ці цілі 32 тисячі гривень. Депутат обласної ради Олександр Мезнік особисто відвідав і вручив матеріальну допомогу родинам двох захисників Вітчизни з теренів Братщини, які полягли в борні за незалежність України.

Дбаючи про хліб і до хлібу, у Миролюбівці повсякчас піклуються і про духовність. Справжньою окрасою та духовним центром села є православна церква, декілька років тому зведена за активної підтримки ПрАТ «Добробут». А вже в цьому році Олександр Мезнік реалізував ще одну свою давнішню мрію. Відтепер на в’їзді на територію Миролюбівської сільської ради силами місцевої громади та базового господарства встановлено уклінний хрест. Новий символ краю, виготовлений із мармуру, вражає своєю довершеністю та величчю. На День села, який цього року святкувався 18 жовтня, хрест як новий оберіг села благословив єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

* * *

З нагоди свята побажаємо славній родині миролюбівських хлібодарів на чолі із справжнім лицарем Честі та Достоїнства О.М. Мезніком гарних урожаїв і сприятливої погоди, здоров’я та усіляких гараздів в особистому житті. Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

Герої жнивної пори

Водії: Найдьонов Віктор Володимирович, Сліпченко Андрій Миколайович, Михайлюк Дмитро Анатолійович, Безверхий Іван Миколайович, Роман Олександр Олександрович, Михайлюк Дмитро Анатолійович, Михайлюк Юрій Анатолійович, Єленчук Олександр Олександрович, Скальовий Іван Юрійович, Винту Іван Степанович, Цара Михайло Анатолійович, Немченко Руслан Григорович, Коклонський Микола Олександрович, Луганський Олександр Григорович, Ковальчук Сергій Петрович.

Трактористи: Чорний Володимир Олександрович, Оберемченко Анатолій Миколайович, Давидов Федір Володимирович, Попов Сергій Васильович, Бабенко Владислав Миколайович.

Комбайнери та помічники комбайнерів: Михайлюк Віктор Петрович, Юхно Олександр Леонідович, Железняк Олександр Васильович, Железняк Людмила Валентинівна, Волков Андрій Юрійович, Дарій Володимир Костянтинович, Юхно Володимир Анатолійович, Юхно Євген Анатолійович, Євгенієв Анатолій Іванович, Кучеренко Микола Андрійович.

Механізатори, задіяні на заготівлі та перевезенні соломи: Бабенко Владислав Миколайович, Вінніченко Василь Вікторович, Попов Сергій Васильович, Шаманський Віктор Іванович, Роман Олександр Михайлович, Римаренко Віктор Володимирович, Балагура Олександр Миколайович, Гарасимюк Павло Михайлович, Поліщук Сергій Володимирович, Слодзік Ігор Петрович, Федоренко Євген Олегович, Комар Василь Васильович.

Підготовка грунту: Ковальчук Петро Петрович, Прокопенко Віктор Миколайович, Шаманський Віктор Іванович.

Працівники, зайняті в обслуговуванні техніки на збиранні врожаю: Оберемченко Микола Григорович, Молчанов Сергій Анатолійович, Недашківський Микола Григорович, Шолотюк Адам Володимирович, Безверхий Микола Олексійович, Луганська Ганна Василівна.

Інші працівники: Поліщук Сергій Володимирович, Гарасимюк Павло Михайлович, Балагура Олександр Миколайович, Комар Василь Васильович, Чабанюк Анатолій Іванович, Коц Владислав Григорович, Недашківський Денис Григорович.

Робітники гарману: Коц Григорій Леонідович, Немченко Надія Володимирівна, Безверха Олена Петрівна, Подлісецька Надія Йосипівна, Кевер Микола Йожефович, Підлісний Дмитро Михайлович, Слодзік Юрій Анатолійович, Недашківський Олександр Володимирович, Петренко Іван Ілліч, Підлісна Оксана Дмитрівна, Фонарюк Марія Георгіївна, Волкова Оксана Богданівна, Ніколаєнко Любов Станіславівна, Кевер Людмила Михайлівна, Федоренко Олег, Діденко Любов Леонідівна, Зелінська Маргарита Іванівна, Попова Ольга Володимирівна, Дарій Костянтин Георгійович, Дарій Володимир Володимирович, Кіторага Василь Георгійович, Ткаченко Любов Пилипівна, Комар Василь Георгійович, Марянов Юрій Іванович, Нечепоренко Світлана Василівна.

Сторожі: Шмиголь Віктор Григорович, Жарікова Мар’яна Володимирівна, Геціу Світлану Яківна, Тимчак Богдан Михайлович, Бондаренко Олена Іванівна.

Працівники кухні: Ступак Алла Адамівна, Маліцька Ірина Миколаївна, Юхно Ольга Олександрівна, Дарій Тетяна Йожефівна.

Пекарі: Прокопенко Тетяна Миколаївна, Холод Наталя Василівна.

Спеціалісти, зайняті на збиранні врожаю: Мезнік Олександр Миколайович (директор), Коц Григорій Леонідович (заст. директора – зав. током), Тищенко Олексій Олексійович (гол. агроном), Ступак Юрій Володимирович (інженер по забезпеченню), Подлісецький Іван Олександрович (зав. майстернею), Горінський Микола Миколайович (бригадир трактор. бригади), Немченко Устим Васильович (інженер-електрик), Гончаров Олексій Григорович (завгосп), Кіторага Георгій Васильович (виконроб).

Андрій ТЮРІН
Фото автора і з архіву газети «Перемога»

Добавить комментарий