«Люстрація» по-казанківськи. Голова РДА домагається звільнення одразу декількох районних керівників

Передумова для написання цієї статті виникла несподівано, адже до Казанки виїхав на запрошення читачів зовсім з іншого питання. Але вже під час перебування в районному центрі до мене, як до представника обласної газети, почали звертатися по допомогу…керівники районних установ та організацій. Випадок, що й казати, неординарний, адже зазвичай поради та захисту в газетярів просять прості люди. Смисл усіх цих звернень був один: за словами моїх співбесідників, голова райдержадміністрації Валерій Чередниченко всіляко «пресує» чиновників, безпідставно домагаючись їх звільнення із обійманих посад…

Дорогу – молодим та ініціативним

Наприкінці жовтня Алла Косталан мала б відзначати першу річницю, відколи вона працює на посаді начальника відділу культури, молоді та спорту Казанківської райдержадміністрації. Проте цю особисту дату Алла Миколаївна зустріла не у святковому настрої, а зі слізьми на очах та підірваним здоров’ям. За словами жінки, голова райдержадміністрації Валерій Чередниченко ось уже два місяці наполегливо добивається її усунення з цієї посади.

Щоб ліпше розібратися в цій ситуації, варто повернутися до подій річної давнини. На той момент Алла Косталан працювала вчителем біології у Казанківській загальноосвітній школі № 4. Водночас Алла Миколаївна перебувала в кадровому резерві на посаду начальника відділу культури, молоді та спорту. Власне кажучи, багаторічний, протягом чверті століття (!), керівник культурної галузі району Наталя Дмитрівна Маслова вже кілька років готувала собі зміну. Шанований та знаний далеко за межами Миколаївщини керівник бачила на цій відповідальній посаді тільки А.М. Косталан, яка вже давно брала активну участь у культурному житті району, зокрема була засновником блискучого жіночого колективу «Водограй». Тож, коли Наталя Дмитрівна остаточно оголосила про своє рішення йти на заслужений відпочинок, замість себе рекомендувала ініціативну та творчу особистість – А.М. Косталан.

Отже, як і належить у подібних випадках, у жовтні 2013 року відбувся конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця. Його і виграла Алла Миколаївна.

А. Косталан із задоволенням поринула в улюблену справу. Єдина заковика – зарплата на новому місці роботи у новопризначеного керівника була десь у два рази менше, ніж у школі. Отакий парадокс, але із нього був знайдений вихід, який усіх влаштував. Тодішній голова райдержадміністрації Василь Скрипник дав свою згоду на те, щоб два рази на тиждень по три години Алла Косталан продовжила викладати у рідній для неї ЗОШ № 4. Таким чином Алла Миколаївна мала змогу й далі допомагати двом дітям-студентам, натомість галузь культури жодним чином не постраждала. Навпаки, протягом останнього року творчі колективи ставали переможцями та призерами обласних конкурсів.

Та ось наприкінці травня цього року в районі відбулася зміна влади. На посаду голови Казанківської райдержадміністрації було призначено колишнього працівника «Миколаївобленерго» Валерія Чередниченка.

– Зважаючи на зміну свого безпосереднього керівника, – каже Алла Косталан, – я ще в липні підійшла до Валерія Миколайовича і спитала, чи не заперечує він проти того, що я декілька годин на тиждень буду викладати у школі. Голова сказав, що спочатку подивиться на мою роботу, а потім вирішить. До Дня незалежності ми підготували концертну програму, зауважень з боку районного керівництва не було. Тож 29 серпня я повторно звернулася до Валерія Миколайовича. Той сказав: даю усне погодження.

Наступного тижня Алла Косталан, не підозрюючи лихого, повернулася до звичного ритму роботи, коли двічі на тиждень на три години відлучалася на викладацьку діяльність. На апаратній нараді у голови райдержадміністрації, що відбулася 2 вересня, замість А.М. Косталан була присутня та доповідала про стан галузі за тиждень головний спеціаліст відділу культури С.М. Юркова, але цей факт не викликав якогось обурення з боку керівника РДА.

Пішла наперекір? Отримай догану і йди геть!

Минає тиждень. За словами Алли Косталан, 10 вересня їй зателефонував В.М. Чередниченко та зажадав, щоб вона звільнила свій кабінет з метою віддати його для потреб районної служби у справах дітей. Ця несподівана пропозиція неабияк здивувала жінку. Адже відділ культури займає дві малесенькі кімнатки в будівлі управління агропромислового розвитку, й фактично їй запропонували «тулитися» в одному невеличкому приміщенні з головним спеціалістом. Це, як вважає Алла Миколаївна, створило б чималі незручності у роботі, адже їй щодня доводиться приймати людей, проводити виробничі наради, відповідати на телефонні дзвінки тощо. «Але на це голова РДА не зважив і сказав, що дає мені час до ранку наступного дня звільнити приміщення по-хорошому».

Валерій Чередниченко.
 

Не погодившись із цим «ультиматумом» та зваживши на те, що будівля сільгоспуправління відноситься до районної комунальної власності, того ж дня Алла Косталан прийшла порадитися із головою районної ради Василем Кузіним. Той підтримав молодого керівника та запевнив, що вільні приміщення в районі є, тож їх можна без проблем надати у користування службі у справах дітей.

Судячи з усього, саме факт звертання начальника управління до голови районної ради найбільше розсердив Валерія Чередниченка. Адже вже наступного ранку о 8.15 на порозі районного відділу культури з’явилися представники РДА. Було складено акт про відсутність Алли Косталан на робочому місці, яка якраз цього дня викладала в школі і про це всім було добре відомо.

– Дізнавшись про це, – згадує Алла Миколаївна, – я вже за 15 хвилин була в кабінеті голови райдержадміністрації. Він сказав: «Ти пішла проти мене і наразила на конфлікт із Кузіним. Пиши заяву на звільнення!».

Того ж дня В.М. Чередниченко виносить начальнику відділу культури догану «за порушення трудової дисципліни». Через відчуття несправедливості та безсилля у жінки піднявся тиск, і з гіпертонічним кризом вона потрапляє у лікарню. Коли ж за чотири тижні Алла Миколаївна вийшла з лікарняного, голова РДА замість того, щоб поцікавитися її здоров’ям, повторно запропонував їй написати заяву про звільнення за власним бажанням.

«У зв’язку із тим, що голова райдержадміністрації не дає мені можливості працювати в ЗОШ № 4, прошу мене звільнити з посади начальника відділу культури», – така заява все ж лягла 13 жовтня на стіл голови РДА. Але оскільки для видачі головою РДА відповідного розпорядження потрібно отримати погодження обласного управління культури, Алла Миколаївна продовжувала виконувати свої функціональні обов’язки керівника культурної галузі. А Валерій Чередниченко, мабуть, задоволено потирав руки від своєї «кадрової перемоги» над слабкою жінкою. І навіть демонстративно направив на нараду в область не чинного начальника відділу культури Косталан, а головного спеціаліста Юркову!

Культармійці стали на захист

Проте не так сталося, як гадалося Валерію Миколайовичу. Дізнавшись про те, що через злощасне сумісництво нею навіть зацікавилися правоохоронні органи (годі й казати, з чиєї подачі), 24 жовтня Алла Косталан відкликає власну заяву про звільнення.

Варто сказати, що на захист Алли Миколаївни встали шановані працівники галузі культури. Директор Казанківського Будинку культури Тамара Швецова на нараді у заступника голови облдержадміністрації О. Янішевської наголосила, що керівник відділу А.М. Косталан – на своєму місці, адже це активна та ініціативна людина. Тож представники культурної сфери Казанківського району попросили віце-губернатора допомогти відстояти начальника відділу культури. На що Оксана Янішевська запевнила, що знає про цю проблему і обов’язково допоможе у її вирішенні.

Крає серце від несправедливості і у Наталі Маслової: «Алла Миколаївна – це людина, яка займає своє місце. Вважаю, що те, що відбулося, – це зведення особистих рахунків».

А що, власне, думає з приводу конфліктної ситуації сам Валерій Чередниченко? На моє прохання оцінити професійні здібності начальника відділу культури Валерій Миколайович ухилився від відповіді, сказавши, що лише нещодавно обіймає цю посаду.

Конфлікт, якого могло б і не бути

Дуже дивно, що за п’ять місяців пан Чередниченко так і не спромігся визначити професійні якості своїх безпосередніх підлеглих. Утім, Валерій Миколайович повідомив мені, що основні претензії до Косталан стосуються… фінансових порушень. Мовляв, та, окрім того, що являється керівником відділу культури, ще й читає уроки в школі.

– Ви не давали їй на це згоди?

– Ні, не давав.

– Але ж Ви надумали звільнити Косталан з посади саме за те, що вона відмовилася залишати свій робочий кабінет?

– Це… підштовхнуло мене до цього.

Говорячи про «фінансові порушення», керівник райдержадміністрації послався на статтю 12 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», якою керівникам структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій забороняється суміщати свою службову діяльність з іншою, в тому числі на громадських засадах, крім викладацької, наукової та творчої діяльності у позаробочий час.

Проте, згідно з пунктом 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 № 43, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік не є сумісництвом. Виконання робіт, зазначених у пунктах 2-7, у т.ч. педагогічної роботи з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік, допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати. Але ж А.М. Косталан таку згоду від керівника РДА, нехай і від колишнього, в свій час отримала!

Отака правова колізія. Утім нехай у ній розбираються юристи. Натомість здоровий глузд чомусь підказує, що конфлікт і ламаного гроша не вартий. Адже його можна і потрібно було вирішувати цивілізованим шляхом ще на початковій стадії, не доводити до гротеску й абсурду. Проте голова райдержадміністрації чомусь вирішив піти силовим шляхом, перегинаючи «через коліно» непокірну підлеглу.

«Будемо вас вичавлювати»

Та якби це ще був одиничний приклад… Казанка буквально гудить від того, якими рекордними темпами здійснюється «люстрація» від Чередниченка. Голова райдержадміністрації замислив позбутися не лише начальника відділу культури, а й ще декількох керівників районних установ. Серед них – і директор районного центру зайнятості Олена Коніщук.

– На початку жовтня керівник адміністрації після завершення апаратної наради висловив мені претензію, що я в робочий час не відправила працівників нашого закладу на зустріч з одним із кандидатів у народні депутати. Але ж це є порушенням трудового законодавства, тож я не пристала на цю пропозицію. Після чого Валерій Миколайович сказав, що я заважаю йому працювати та наказав мені писати заяву про звільнення. Я відмовилася це робити. «Тоді ми будемо вас повільно «вичавлювати», – почула я приховану погрозу.

О.М. Коніщук також повідомила, що ще раніше діяльність РЦЗ перевіряли правоохоронні органи. Шукали «корупцію», в тому числі перевіряли, яким чином на облік у центрі зайнятості поставили її чоловіка, колишнього першого заступника голови райдержадміністрації, який позбувся роботи саме при Чередниченку. Криміналу ніякого не знайшли. «Та нічого, – мовив їй прямо в очі замовник «спецоперації», – накопаємо проти тебе ще».

Неабияк обурюють Олену Михайлівну й брудні чутки, які розповсюджуються проти неї в рамках розв’язаної «інформаційної кампанії». Як вважає директор центру зайнятості, мета подібних провокацій одна – будь-що скомпрометувати її та змусити написати заяву про звільнення. Але жінка не погоджується із цим свавіллям та має намір стояти до кінця, зокрема планує подати в суд заяву щодо захисту власної честі та гідності. Та й директор обласного центру зайнятості Олена Димчишина підтримує свого колегу, адже за показниками роботи Казанківський центр зайнятості – один із кращих в області.

А ось начальник районного відділу освіти Інна Онищенко таки була змушена написати заяву на звільнення.

– Пресинг на мене розпочався ще наприкінці липня, – розповідає Інна Анатоліївна. – Голова адміністрації домагався мого звільнення, мовляв, я – представник старої команди. Мій чоловік помер, тож я одна виховую доньку-студентку. Коли влітку я попросила у голови райдержадміністрації погодити відпустку на два тижні, щоб пройти медичне обстеження, той відмовився підписувати мою заяву. На початку вересня мені потрібно було заплатити за навчання доньки за контрактом, задля цього сподівалася отримати відпускні та оздоровчі. І знову Чередниченко не пішов мені назустріч. Голова РДА погодився підписати лише мою заяву про відпустку з подальшим звільненням.

Проте згодом І. Онищенко відкликала свою заяву про звільнення та продовжує своє «спілкування» з головою РДА вже у судовому порядку, зокрема оспорюючи законність винесеної їй догани. До речі, діяльністю відділу освіти також зацікавилися «органи» – чи не знайомий почерк по дискредитації своїх опонентів?

* * *

Отже, як бачимо, Валерій Чередниченко влаштував своєрідну «люстрацію» для своїх підлеглих. Що ж, бажання нового керманича позбутися «старих кадрів» та поставити «своїх» людей зрозуміти можна. Та чи в межах чинного законодавства діє голова райдержадміністрації? Відтак варто нагадати чиновнику, що будь-які кадрові рішення потрібно робити на основі закону і лише закону, а також зважати на суспільну думку та здоровий глузд. Інакше все це нагадує волюнтаризм та самодурство князька районного масштабу, що не може не викликати масове обурення серед місцевої громади.

І, до речі, а чи не варто проводити люстрацію і щодо нинішніх, нещодавно призначених чиновників – тих, хто скомпрометував себе неповагою до Закону і людей? Інакше правову європейську державу нам ще нескоро збудувати…

Андрій ТЮРІН

Миколаїв – Казанка 

ВІД РЕДАКЦІЇ: коли публікацію вже було підготовлено до друку, до редакції звернулася начальник управління агропромислового комплексу Казанківської РДА Любов Ляховська. Любов Василівна повідомила, що її звільнення також домагається Валерій Чередниченко. За словами жінки, голова РДА звинуватив її в тому, що до її робочого кабінету приходять… керівники сільгосппідприємств.

Також із достовірних джерел нам стало відомо, що голова облдержадміністрації Вадим Меріков направив подання Президенту про звільнення горе-чиновника з посади голови Казанківської райдержадміністрації.

122 Comments on “«Люстрація» по-казанківськи. Голова РДА домагається звільнення одразу декількох районних керівників”

 1. Шановні форумчани! Через те, що коментування статті перетворилося в обливання брудом та втратило будь-який конструктив, прийнято рішення заблокувати коментування до даної статті.

 2. Якби ще й за Жученків взялися. Покровительки Онищенко вже нема. А тут також ” дебрі”

 3. На Скрипнике и Конищуке не сошелся клином свет. Скрипник руководил районом из-дому в стане похмелья, после которого не выходил на работу.
  Скрипники, Конищуки, Смаровозы, Трофимовы, Хили – это еще не весь кадровый потенциал района. Есть достойные люди кроме них, но возврата к бывшим не может быть и речи. Бывших защищают те кто привык сидеть возле кормушки и после планерек заходить в кафейник, а народ хочет перемен.

 4. Какое очищение? Вы уже утопили и опозорили район. На кого поменяли Скрипника и Конищука? На безхребетного “типа голову Чередниченко”, который припер Трофимову и т.д. С Хилем и Смаровозом ведет бесконечные консультации, сам не одного решения без их одобрения не принимает. И это достойные люди? Вы что!!! Если руководство ОГА не прекратит правление нынешних шизофреников и Чередниченка, это сделают люди! Кстати, господин Мериков, эти люди которые сейчас работают с Вами, Вас и поливают сдесь грязью, кресла у них шатаются, вот и истерят!

 5. Какое очищение разве что в шахматном порядке

 6. Если уж и возвращать Конищука, то вместе с Геной Николенко, ведь они вместе троллили район во времена майдана и нагоняли трах от бандеровцев. К старому возврату не должно быть- место регионалов-приспособленцев на кладбище истории. Мериков, не позорьте район, а редакции пожелание не помогать ему в этом. Очищение власти должно произойти и в Казанке.

 7. Як вам не соромно, підіть, якщо неспроможні працювати та бути людьми, гідно. Рівень ваших коментарів каже про нелюдську гідність і не звітуйте від всіх нас освітян.

 8. Валерію Миколайовичу щиро дякуємо Вам за свободу, яку Ви нам подарували,звільнивши Онищенко.25 листопада 2014 року – це буде Днем визволення освітян! Зі святом!

 9. Василиль Васильевич-грамотный и справедливый человек?- грамотный возможно, но на свою руку с Скрыпником землю в районе отдали черножопым, Калашнику -прокурору бывшему естествено ни просто так,себя милые не забыли, а освитянам даже по 2га.не хватило по закону. Премию делили даже между собою забывая об подчиненных хотя по пьяне находился на больничном молдаван.
  Чередниченко берись за работу вызови земельницу.
  Не можеш -уходи.

 10. Молодець Валерій Чередниченко!!!!!!!!!!!!!! Хвала таким людям. Дай Бог Вам іще працювати і працювати!!!!

 11. Молодець Чередніченко одну справу довів до завершення.Тепер головне не помилитися з призначенням нового керівника.Не призначайте “тупо” своїх.Порадьте декілька кандидатур та обговоріть їх з людьми які багато років віддали освітянській справі і знають претендентів зі щкільної лави.

 12. Вот и занервничали чирик, его соратники-сплетники хили-смаровозы, и давай брызгать желчью и лить грязь. Куда вам всем браться до Конищуков!!! Елена Михайловна-прекрастный руководитель, умная, комуникабельная и очень красивая женщина. Василий Васильевич-грамотный и справедливый человек. И тот факт, что они крепкая, порядочная и любящая семья вас нечистые так бесит. Казанковцы за Конищуков!!! А мусорные баки мы приготовили для чирика-симулянта-труса, хиля-смаровоза-тупорылых клоунов и трофимовой-интригантки-алкоголички! Пусть только попробуют плести Вам интриги!

 13. Конищуку спомним как он с Скрипником в администрации ночью ловили бендер. Поэтому АТО их ждет, там много ребят с западной. Если не попадут в АТО то в мусорный бак точно козлы.

 14. Конищук прийдет точно, потому что завез две свиньи в нужное место, а любимые дамы сбросились на тормозок для областной власти и порядок. Правда рулить районом за Васю будет его жена, они готовы с регионалов перекраситься в любой цвет лишь бы снова дорваться до кормушки. Закон “Об очищении власти до Казанки никогда не дойдет, здесь коррупция безсмертна.

 15. Ничего скоро прийдёт опять Конищук и опять станут все к своим кормушкам и расцветут дамы особенно его жена говядина

 16. Поверніть вкрадене,Інно,цим ви врятуєте освіту нашого району і розпочніть жити життям простих людей,спочатку буде тяжко,а потім – легше,майте совість,і підіть гідно.

 17. Умейтет проигровать и молитесь о спасении своих душ

Comments are closed.