А дах і нині там…

Понад три сотні дітей, які відвідують Доманівську загальноосвітню школу № 2, навчаються не лише математиці, історії, українській мові та іншим наукам. Дітлахи щодня мають можливість «практично» опановувати ази чиновницької бездіяльності, брехливості та безвідповідальності, а також – повної байдужості до проблем дітей, їхніх батьків та педагогічного колективу однієї з кращих шкіл Доманівського району. І так триває ось уже довгі чотири роки…

Скажете, згущую барви? Судіть самі. Ще в 2010 році під час рясних опадів зі стелі верхнього, третього, поверху шкільної будівлі також почало «дощити». М’яка покрівля, яку латали ще на стику тисячоліть, не витримала натиску стихії й «дала тріщину». З кожним роком площа дірявого даху невпинно збільшується, внаслідок чого через припис СЕС наразі заборонено використовувати кабінет математики та кабінет української мови і літератури. Тож, аби відвідати уроки з цих дисциплін, діти разом із вчителями змушені «кочувати» з одного класу в інший, що створює неабиякі незручності. Крім того, в кабінеті інформатики також «підмокає», тож під час опадів комп’ютери доводиться «евакуювати» в більш безпечні закутки приміщення.

Природно, що під час «сезону дощів», а він триває аж ніяк не менше півроку, неприємний запах цвілі та сирості розповсюджується по всьому третьому поверху. Цілі грибкові плантації викликають у учнів та вчителів різноманітні захворювання та алергію, не кажучи вже про небезпеку більш серйозних хвороб. А що станеться, якщо, не дай Боже, через вологу замкне електричну проводку?..

Звісно, що за таких умов про належну якість навчання годі й говорити, тож директор школи Анатолій Макогоненко та батьківський актив з метою вирішення проблеми ось уже декілька років стукають у чиновницькі кабінети різного рівня. Та – все марно.

– Ще наприкінці 2012 року, – розповідає А. Макогоненко, – ми власними силами розробили проектну документацію на ремонт м’якої покрівлі. Тодішній голова райдержадміністрації Тарас Кушнір та начальник районного відділу освіти Сергій Дудко запевнили, що під цей проект нам будуть виділені кошти за рахунок зони спостереження.

«Ціна питання» на той момент становила трохи більше 343 тисяч гривень. Але у Доманівській ЗОШ № 2 цих коштів так і не дочекалися.

Куди тільки не зверталися протягом останніх років шкільне керівництво, вчителі та батьки дітей – результат нульовий. У районі бідкаються на брак коштів та радять звертатися «наверх», а з області директору ЗОШ повідомили, що, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за створення належних умов для навчання та виховання учнів покладена на місцеві органи влади. Коло, що називається, замкнулося…

Утім чиновники, треба віддати їм належне, продовжують наполегливо обіцяти. Ще в травні цього року начальник відділу освіти РДА Сергій Дудко у листі членам батьківського комітету школи № 2 повідомив, що об’єкт «Капітальний ремонт м’якої покрівлі загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 в селищі смт Доманівка» включено до переліку об’єктів, які будуть фінансуватися в 2014 році». Цю інформацію кількома днями пізніше підтвердив і голова райдержадміністрації Василь Іванченко.

Але, як бачимо, далі слів справа не зрушила. Минуло ціле літо, теплий вересень… Ніхто не звернув увагу на багатостраждальну школу навіть під час виборів, коли на агітацію кандидатами і партіями було витрачено десятки мільйонів гривень. Відтак дітки продовжують засвоювати гірку правду «чиновницької науки» брехні та байдужості…

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Доманівський район

One Comment on “А дах і нині там…”

  1. Мабуть наша місцева влада системно та цілеспрямовано добиває шкільну освіту всього Доманівського району: починаючи зі скорочення шкільних закладів, скорочення заробітних плат вчителів, байдуже ставлення до руйнування хіба тільки Доманівської школи №2. А коли хтось із керівників району приїздив останній раз до наших шкіл ( я вже не кажу про всі, що залишились в районні) та поцікавився, якщо не учбовим процесом чи матеріальним забезпеченням то хоча б просто..? Замовчувати проблему не можна. Молодці, що підняли це питання в ЗМІ. Не зупиняйтесь, досягайте поставленої мети!

Добавить комментарий