Сесія обласної ради: виплати дітям загиблих героїв та збільшення видатків на медицину

На XXV сесії Миколаївської обласної ради шостого скликання, яка відбулася 17 жовтня, депутати обговорили нагальні питання, пов’язані з внесенням змін до ряду обласних програм і бюджету, з опалювальним сезоном та станом автомобільних доріг.

Перед початком засідання присутні вшанували хвилиною мовчання героїв-земляків, які віддали свої життя, захищаючи цілісність та незалежність України. 

Також у цей день були відзначені жителі Миколаївщини, котрі своїми вчинками, щоденною працею прославляють нашу область. Орденом княгині Ольги III ступеня голова обласної ради Тарас Кремінь та голова облдержадміністрації Вадим Меріков нагородили бібліотекаря Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Віру Марущак. Орден «За заслуги» III ступеня був вручений координатору Ради волонтерів при Міноборони України Давиду Арахамії. Почесного звання «Заслужений працівник соціальної сфери України» удостоївся заступник генерального директора товариства «Орексим Україна» Юрій Козир, звання «Заслужений працівник транспорту України» отримав начальник районного (вантажного) ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» Микола Власенко, а заслуженим працівником освіти України стала викладач Миколаївського коледжу культури і мистецтв Наталія Ковальчук. Також Почесною грамотою обласної ради та цінним подарунком голови ОДА був нагороджений майстер спорту України міжнародного класу з шахів Олександр Бортник.

Тарас Кремінь (ліворуч) та Вадим Меріков (праворуч) привітали Миколу Підгородинського з днем народження.
 

Дітям – фінансову підтримку

Порядок денний роботи сесії викликав жваве обговорення серед депутатів. Зокрема Тетяна Демченко запропонувала включити до нього питання про виділення коштів для кожної дитини, батько якої загинув у зоні АТО. На її думку, сума виплат повинна відповідати мінімальній заробітній платі та надаватися щомісячно. А Сергій Пучков попросив голову обласної ради Тараса Креміня не розглядати на засіданні питання, пов’язані з наданням у користування мисливських угідь. У свою чергу, Володимир Пащенко заявив про створення в обласній раді групи «Опозиційний блок», проте, як з’ясувалося згодом, жодних документів для реєстрації представники групи до обласної ради не подали. Врешті-решт присутні методом голосування затвердили порядок денний та приступили до його обговорення.

Першою до депутатів звернулася директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Скиба, яка попросила затвердити зміни до обласної Комплексної програми увічнення пам’яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій. Кошти в розмірі 649 тис. грн. були передбачені раніше, тому для реалізації змін до даної програми додаткові бюджетні асигнування не потрібні.

У президії – Вадим Меріков, Тарас Кремінь і Олександр Смирнов.
 

Далі присутні заслухали звіт прокурора Миколаївської області Володимира Комашка. Він повідомив, що за 9 місяців поточного року зареєстровано на 3,5% менше злочинів у порівнянні з минулим роком, більше половини яких було розкрито. Разом із тим збільшилася кількість умисних вбивств, скоєних на території області, а також злочинів за участю неповнолітніх осіб (на 62%). Також прокурор проінформував, що за звітний період у бюджетній сфері виявлено 53 кримінальні правопорушення при розпорядженні бюджетними коштами, попереджено їх незаконне використання майже на 57 млн. грн.«Незаконні дії з бюджетними грошима у власних інтересах були зафіксовані, передусім, на рівні обласних органів виконавчої влади», – зазначив В. Комашко. За його словами, упродовж 9 місяців відкрито 55 кримінальних проваджень за ознаками корупції, 51 посадовій особі повідомлено про підозру, 20 осіб позбавлено займаних посад.

У сфері земельних відносин, як повідомив прокурор області, розпочато 17 кримінальних проваджень, до відповідальності притягнуто 122 посадові особи органів влади. Пред’явлено позови на суму 117,3 млн. грн., із яких було відшкодовано 27,8 млн. грн. (у тому числі 1,4 млн. грн. надійшло до бюджету).

Увазі депутатів був представлений і проект змін до обласної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян. Він передбачає виділення коштів на придбання спецтранспорту та обладнання для СБУ, а також батальйону «Святий Миколай», Нацгвардії, які несуть службу в зоні АТО. Голова обласної ради Тарас Кремінь звернув увагу присутніх на те, що з прийняттям цих змін з’явиться можливість перераховувати депутатські кошти на підтримку спецпідрозділів міліції, придбання бронежилетів, необхідної техніки для військовослужбовців.

У роботі засідання взяла участь і директор департаменту соціального захисту населення ОДА Ольга Сивопляс. Вона повідомила, що станом на 17 жовтня у Миколаївській області налічується 36 дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО на Сході країни. За словами О. Сивопляс, три дитини вже отримали матеріальну допомогу на загальну суму 36 тис. грн., а при наявності фінансового ресурсу виплати продовжуватимуться.

У зв’язку з цим депутат Сергій Пучков запропонував внести зміни до програми «Турбота», в рамках якої передбачається виділення коштів, до кінця року розробити порядок виплат і в бюджеті 2015 року передбачити певну суму на фінансове забезпечення дітей, батьки яких загинули в зоні АТО. Разом із тим заступник голови обласної ради Олександр Смирнов наголосив, що не можна приймати програму, а потім не фінансувати її, тому спочатку необхідно детально опрацювати даний документ, провести «ревізію» наявних коштів та знайти можливість для здійснення виплат дітям, батьки яких загинули в зоні АТО. Підтримав думку депутата і голова облдержадміністрації Вадим Меріков. Він зауважив, що разові виплати для таких дітей слід залишити, а щомісячні – передбачити в бюджеті наступного року. У результаті присутні вирішили доручити облдержадміністрації підготувати розрахунок коштів для виплати щорічної допомоги дітям загиблих військовослужбовців.

Додаткові кошти для медичної галузі

Під час сесійного засідання депутати обласної ради внесли ряд змін до обласного бюджету. Передусім були збільшені видатки на галузь охорони здоров’я. Так, обласній лікарні виділили 4,5 млн. грн. на закупку препаратів для проведення гемодіалізу, 531,2 тис. грн. отримала обласна дитяча лікарня, ці кошти будуть направлені на лікування дихальних розладів у новонароджених дітей з малою та критичною масою тіла. До того ж 465 тис. грн. депутати надали обласній станції переливання крові для придбання тест-систем, 606 тис. грн. – обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф для придбання медичного препарату «Новосевен», який дозволить запобігти ускладненням під час вагітності та зменшити материнську смертність; ще 150 тис. грн. для придбання продуктів харчування отримав обласний протитуберкульозний диспансер.

Окрім того, більше 1,7 млн. грн. було виділено на проведення капітального ремонту даху школи-інтернату № 6 та 550 тис. грн. – на ремонт покрівлі обласного Будинку дитини.

Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА Вадим Іщенко, в міжсесійний період Миколаївщина отримала дві субвенції з державного бюджету. Перша в розмірі 90 млн. 91 тис. грн. була направлена на компенсацію різниці в тарифах на комунальні послуги, другу субвенцію (а це більше 15 млн. грн.)планується використати для соціально-економічного розвитку окремих територій.

Про дороги та опалювальний сезон

На сесійне засідання був запрошений начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Валерій Блошенко, який виступив із доповіддю про стан доріг та заходи з підготовки їх до експлуатації в осінньо-зимовий період. За його словам, у 2014 році було передбачено державне фінансування лише 25% від мінімальної потреби на експлуатаційне утримання доріг, а кошти на капітальний та поточний ремонти взагалі не були заплановані. Тому впродовж року виконувалися роботи по підтриманню доріг у проїзному стані. Завдяки підтримці керівників Веселинівського, Снігурівського, Врадіївського, Доманівського та Жовтневого районів на цих територіях вдалося виконати більший обсяг дорожніх робіт. Для того, щоб привести дороги до належного стану, необхідно 1 млрд. 185,6 млн. грн., повідомив В. Блошенко.

Заслухавши доповідача, депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням вирішити проблемні питання галузі дорожнього господарства Миколаївщини. У зверненні зазначено, що депутати вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в регіоні: мережа автомобільних шляхів, які збудовані та експлуатуються з радянських часів, не розрахована на сучасний рівень завантаження. У зв’язку з цим на багатьох ділянках спостерігається повна втрата несучої здатності дорожнього покриття, на значній протяжності автомобільних доріг воно суттєво деформоване, уражене ямковістю. Все це вже призвело до того, що проїхати територією області майже неможливо, мають місце численні факти руху автотранспорту по узбіччях, через сільськогосподарські угіддя тощо.

 

Депутати Сергій Пучков і Михайло Воронцов.
 

Передбачений на 2014 рік фінансовий ресурс на ремонт автомобільних доріг у сумі близько 70 млн. грн. жодним чином не покриває наявну потребу у фінансуванні дорожньої галузі Миколаївської області, переконані депутати. Тому вони в депутатському зверненні просять Кабмін виділити необхідний фінансовий ресурс у розмірі 4,5 млн. грн. для підготовки профільних служб області до роботи в осінньо-зимовий період та забезпечити фінансування дорожньої галузі області у 2015 році на достатньому рівні.

Не менш гостро сьогодні стоїть питання про підготовку до опалювального сезону. Як наголосив начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Євген Гладков, основним завданням для теплоносіїв та споживачів є скорочення обсягів використання природного газу.

Щодо ситуації з газопостачанням виступив перший заступник голови ОДА Микола Романчук. Він заявив, що проблем із газом для населення немає і бути не може. «У пологові будинки та дитячі лікарні тепло вже дали. Інші бюджетні організації (дитячі садочки, школи, лікарні, санаторії, установи для інвалідів) цього року очікує скорочення ліміту використання природного газу на 30%», – зауважив Микола Павлович.

У свою чергу, голова ОДА Вадим Меріков повідомив, що для переобладнання котелень із газу на тверде паливо надійшли субвенції у розмірі 13,5 млн. грн. Ці кошти вже розподілені між районами та містами. «Ситуація з забезпеченням вугіллям залишається контрольованою: для Миколаєва, Вознесенська, Первомайська, Очакова, Березнегуватського района вугілля закуплено на 100%. Проте є райони, зокрема Баштанський, Братський, в яких вугілля зараз недостатньо, працюємо з операторами, найближчим часом пройдуть тендери і тверде паливо буде закуплено», – доповів депутатам Вадим Меріков. У цілому, за словами голови ОДА, Миколаївщина до зими готова.

Окрім того, до порядку денного роботи сесії обласної ради увійшли два питання, які не набрали достатньої кількості депутатських голосів. У результаті тривалого обговорення депутати вирішили залишити без мисливських угідь ТОВ «СМГ «Буг» та товариство з обмеженою відповідальністю мисливців та рибалок «Фазан».

Анна НІКУЛІНА
Фото Віктора Щербини

Добавить комментарий