Валентину Семеновичу Чайці – 70 років

10 жовтня свій 70-річний ювілей святкуватиме Валентин Семенович Чайка, професійний управлінець, голова Миколаївської обласної ради (1996-2000 рр.) і насамперед людина з великої літери.

Теперішнє керівництво обласної ради з особливою увагою ставиться до досвіду ефективних попередників, вивчає архівні документи про тих керівників, особистий внесок яких у силу тих чи інших обставин не належно оцінений, використовує напрацювання тих, хто ще донедавна гідно і професійно очолював Миколаївську область.

Серед таких яскравих особистостей – Валентин Семенович Чайка, уродженець села Прибужжя, що на Доманівщині. Його професійна біографія – не миттєвий зліт на високу посаду, а поступове сходження кар’єрними сходами завдяки наполегливим зусиллям, професійним умінням і навичкам та непересічним особистим якостям.

Після закінчення школи з 1961 р. Валентин Чайка розпочав свій професійний шлях у радгоспі «Зелений Гай» (село Бузьке Вознесенського району). Потім було навчання у Вознесенському сільському професійному училищі, після закінчення якого працював трактористом і комбайнером у радгоспі «Зелений Гай». 1963 року вступив до Вознесенського сільськогосподарського технікуму. У період навчання відбував військову службу у військовій частині Одеського військового округу, пройшовши шлях від рядового до командира взводу. Після демобілізації Валентин Чайка закінчив технікум і отримав спеціальність агрономавиноградаря. Потім була робота у партійних органах смт Веселинове, згодом – посада керуючого районним об'єднанням «Сільгосптехніка» і навчання в Уманському сільськогосподарському інституті за спеціальністю «Плодоовочівництво та виноградарство». Із 1989 року Валентин Чайка очолював Миколаївську районну раду, у 1995-му призначений головою Миколаївської районної державної адміністрації. З 1992-го по 1994-й рр. був призначений представником Президента України в Миколаївському районі. Із 2005 року – голова Миколаївської районної організації Народної партії. У період 1996-2000 рр. Валентин Чайка перебував на посаді голови Миколаївської обласної ради.

За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у різні сфери діяльності, громадсько-політичну роботу Валентин Чайка нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 р.), Почесною грамотою Верховної Ради України (2004 р.).

Доповнимо біографію Валентина Чайки кількома теплими спогадами, словами шани і привітань із ювілеєм.

Іван Трохимович Грицай, голова Миколаївської обласної ради (1989–1994 рр.):

– Валентин Семенович – надзвичайно високовідповідальна людина, завжди наполегливо і цілеспрямовано тягнув на своїх плечах увесь тягар обов’язків і завдань, покладених на нього суспільством і державою, саме тому і результативність його діяльності була високою. Завжди дивувало, наскільки поважно і толерантно він ставиться до людей, скільки виваженості і мудрості в його словах і діях.

Володимир Григорович Погорєлов, депутат обласної ради п’яти скликань:

– Ми із Валентином Чайкою знайомі вже більше 40 років. Мабуть, нічого нового не відкрию, якщо скажу, що ця людина все своє свідоме життя працює на державу, людей, суспільство. Йому не позичати принциповості і наполегливості, вміння обґрунтовано переконувати і досягати конкретного результату. Для Валентина Семеновича ніколи не було «великих» і «маленьких» справ – він завжди з усією відповідальністю ставиться до виконання будь-якого завдання. Напередодні ювілею хочу побажати Валентину Семеновичу міцного здоров’я і життєвої снаги на многії і щасливії літа.

Олена Іванівна Симоненко, депутат обласної ради:

– Валентин Семенович Чайка очолив обласну раду в складні часи, однак гідно і професійно витримав цей іспит. Пригадую, як він особисто разом зі своїм заступником Оленою Олексіївною Омельченко усіма можливими способами вирішували проблему із харчуванням у лікарнях, інтернатах, шукали шляхи підтримки малозабезпечених сімей, яким у ті часи було надзвичайно складно. Валентин Семенович від природи наділений мистецтвом толерантності – він ніколи не ділив людей на «своїх» і чужих», завжди знаходив спільну мову із депутатами, незважаючи на їхню партійну приналежність, вмів якимось особливим чином не загострювати кути, а, навпаки, шукати шлях до компромісу. І тоді, і зараз – ні краплі зверхності в цій людині, тільки висока внутрішня культура, глибока повага до іншої людини. У Валентина Чайки треба вчитись і вчитись – грамотності, вмінню глибоко аналізувати життя області, цілеспрямованості у всіх професійних починаннях.

Валентина Іванівна Редька, депутат обласної ради двох скликань:

– Професійних талантів у Валентина Семеновича надзвичайно багато. Але мене завжди вражав отой надзвичайний природний дар – вибудовувати взаємини з людьми на основі поваги, взаєморозуміння і взаємопідтримки, вміло добирати кадри і забезпечувати плідну співпрацю із ними. Синівське ставлення до ветеранів, увага до молоді, життєва мудрість і любов до людей – це те, за що Валентина Чайку поважали і поважають. Валентин Семенович – господар слова і справи. Він ніколи не любив бути позаду – завжди скеровував своє оточення, трудові колективи працювати якомога злагодженіше і якісніше, щоб бути в числі перших. Креативні форми у роботі із районними радами – теж його новація. Координаційні ради, громадські слухання депутатських звітів – усе це позитивно сприймалось, адже стимулювало до конкретних дій, поглиблювало довіру до місцевої влади.

* * *

У переддень ювілею голова обласної ради Тарас Дмитрович Кремінь від усього серця зичить Валентину Семеновичу Чайці міцного здоров’я, щастя, невичерпного оптимізму і незгасної енергії.

 

Прес-служба обласної ради

Добавить комментарий