Чи будуть підвищені тарифи на проїзд в міському транспорті?

Підвищення вартості проїзду в транспорті хвилює багатьох миколаївців. Про те, чи будуть підвищені тарифи, розповів голова облдержадміністрації Вадим Меріков 22 вересня у передачі «Гаряча лінія».

– Минулого тижня виконком спробував підняти тарифи на проїзд в Миколаєві. Можна отримувати інформацію від різних джерел про те, чи необхідно підвищувати тарифи, чи залишити їх на колишньому рівні. Напевно, все-таки підвищити необхідно, тільки це підвищення має бути обґрунтоване не компаніями, які зацікавлені сьогодні в підвищенні тарифів, і не перевізниками, які є сьогодні монополістами в Миколаєві і контролюють ринок послуг транспортних перевезень. І ці компанії сьогодні знаходяться в бюрократично-корупційному стані і готові лобіювати свої інтереси тільки для того, щоб збагатитися, – вважає Вадим Меріков.

Керівник області зміг отримати дані щодо розцінок миколаївських підприємств-перевізників. За його словами, ПП «ПіК» пропонує для маршрутів більш 20 км тариф – 6,89 грн. «ПіК» має в Миколаєві 21 маршрут, кількість транспортних засобів – 331, з яких особисті – 58, а 279 – це водії, з яких отримують данину.

– Якщо ви закладаєте рентабельність своєї компанії 40-60%, то який пенсіонер, підприємець зможе їздити у даному транспорті і платити таку ціну? Вибачте, а як тоді складається ця калькуляція? Ми не повинні йти на поводіу цих компаній, – поставив питання Вадим Меріков.

Керівник області зазначив, що кожне підприємство робить розрахунки по-різному, все залежить від палива, на якому їздять автобуси, і в середньому ця ціна коливається від 5,60 грн. до – 6,89 грн.Вадим Меріков розповів і про самі компанії.

– Є компанії, які поневолили водіїв і займаються просто їхніми поборами. Я не можу зрозуміти, на яких умовах вони виграють конкурс. Це треба запитати у конкурсного комітету, який довгий час очолював такий собі Васюков. І ось нам треба поставити запитання: «яким чином вони вигравали і отримували дані маршрути, не маючи транспортних засобів?». Я неодноразово повторював, що нам необхідно створювати комунальне транспортне підприємство, яке зможе регулювати ціни, маршрути, мати транспорт великої місткості, – вважає Вадим Меріков.

Керівник області зазначив, що якщо і підвищувати ціни на проїзд, та тільки після проходження незалежних аудитів, які повинні показати реальну вартість проїзду, повідомляє прес-служба ОДА.

Добавить комментарий