Василь Капацина: «Йду на вибори, щоб захистити людей»

Надто неспокійний виборчий 132-й округ. Ще свіжі в пам’яті події попередніх виборчих кампаній, що завершувалися бурхливими сутичками між претендентами в народні депутати та втручанням у ситуацію правоохоронців. Сьогодні хоч і маємо представника в парламенті, та, на жаль, дорогу до нас він забув відразу, щойно потрапив до Верховної Ради.

Тож вирішувати наразі наші проблеми нагорі практично немає кому. Саме тому знову постало непросте питання вибору до парламенту нашого народного представника. Серед кандидатів, які сьогодні претендують на парламентський мандат, найвідоміший і найавторитетніший – Василь Капацина. Він добре знаний та шанований у нашому регіоні. Його поважають за численні добрі справи, за безкорисливу допомогу, за чесність і принциповість, за людяність і порядність, за небайдужість і щире серце. Його благородні вчинки врятували не одне життя, дали можливість розвиватися талантам, допомогли освітянам, медикам, спортсменам, духовенству, стали на захист наших вояків. Він один із тих, хто сповідує принципи християнської моралі й жодного разу не відступив від них. Він людина діла. У нього ніколи не розходяться слова з конкретними справами. Він той, кому можна довірити долю нашого регіону. Людина, яка сама вибудувала свій життєвий шлях, яка своїм інтелектом досягла високих успіхів та зуміла стати заможною, яка пройшла шлях від рядового інженера до начальника крупного стратегічного підприємства – Миколаївського морського порту, гідна представляти інтереси народу в парламенті. Бо там може бути лише той, хто зсередини знає життя простих людей, хто пройшов з ними непростий життєвий шлях. Кращого кандидата за Василя Миколайовича нам не знайти.

Сьогодні Василь Миколайович розповідає, що робитиме для своїх виборців і як захищатиме людей у Верховній Раді.

– Власне, чому Ви прийняли таке непросте рішення? І що, в першу чергу, зробите для людей, коли потрапите до парламенту?

– Бачачи, як життя моїх земляків з кожним роком погіршується, як росте безробіття і зубожіє народ, як процвітають несправедливість і корупція, як воєнні дії підривають економіку країни, я зрозумів, що з таким багажем негативу неможливо далі жити. Тому прийняв для себе непросте та безповоротне рішення – іти в парламент, аби навести в країні Мир та реальний Порядок. Кожна людина сьогодні має право на захист. Є сотні питань, які потребують негайного вирішення.

По-перше, потрібно зупинити війну будь-якою ціною, з розумінням того, що в ній переможців не буде. Це може реально зробити лише новий парламент. Необхідно захистити наших вояків та зміцнити армію, розібратися в причинах братовбивства та запровадити на законодавчому рівні забезпечення миру, спокою і стабільності на сході держави. Майбутній парламент має сприяти втіленню збалансованої децентралізації виконавчої влади в Україні. Це і зміна законодавства щодо самоврядування, зміна податкового законодавства, що дасть можливість владі на місцях мати відповідні повноваження та фінансові ресурси. Ми маємо добитися того, аби кошти залишалися громадам, а не розкрадалися столичними та місцевими казнокрадами. Я наголошую – це питання не просто лобіюватиму, воно буде одним із основних у моїй роботі в парламенті. При цьому ми з вами повинні мудро підійти до майбутніх виборів місцевої влади. Потрібно вибирати таких службовців, хто б щиро, по-справжньому вболівав за долю громади, а не робив вигляд, як часто буває.

По-друге, – це тотальне здирництво, корупція, що панують всюди. Послуги, які згідно з Конституцією України люди мають отримувати безкоштовно, раптово стали платними. Школи, дитсадки, лікарні, ЖЕКи – всюди потрібні гроші. Про боротьбу з корупцією декларує кожен президент, кожен прем’єр, всі українські чиновники. В реаліях – це все імітація боротьби з корупцією. На жаль, і сьогодні нічого не змінилося. З цією «хворобою» нашого суспільства ми ніколи не доб’ємося економічного зростання. Вибір обмежений: або ми поборемо корупцію, або назавжди залишимося у злиднях.

По-третє, необхідно навести на законодавчому рівні порядок в агропромисловому комплексі країни. За роки незалежності ми не спромоглися реалізувати жодної програми з розвитку сільської місцевості. Українське село, простий селянин не мають жодних перспектив на покращення свого життя. І це при тому, що Україна має один із найпотужніших у світі земельних ресурсів сільськогосподарського призначення. Перспективи великі, але, на жаль, ми живемо на межі руйнації. Це стане також одним із основних моїх напрямків законодавчої роботи.

Наступне – пріоритетними у моїй роботі будуть вирішення питань стосовно житлово-комунального господарства міста Первомайська, селищ та сіл округу. Це насамперед – реалізація програм водозабезпечення, будівництва житла, опалення, освітлення, несанкціонованих сміттєзвалищ.

Але треба розуміти, що всі ці проблеми повинна вирішувати місцева влада. Я буду допомагати. Тим паче, що я давно не стою осторонь цих проблем. Підтвердження тому – реалізація численних проектів у місті Первомайську, Арбузинському, Братському, Врадіївському, Кривоозерському та Первомайському районах.

Наразі спільно з волонтерами свого Благодійного фонду я уже розпочав реалізацію проекту «Чиста вода» на теренах Первомайщини та Кривоозерщини. Вже сьогодні чистяться колодязі та організовано систему доставки питної води в усіх шкільних навчальних закладах. І найголовніше, що я хотів би сказати, що це робиться не під вибори. Даний проект є безстроковим, бо я вважаю, що здоров’я наших дітей і дорослих – понад усілякі інші проблеми. Утім, проблема чистої води в Первомайську потребує кардинальних реконструкцій системи водопостачання, реалізація яких можлива лише за умови залучення зовнішніх інвестицій. Та хотів би наголосити, що це не бізнес-проекти, і на цьому ніхто не має права заробляти. Вони повинні реалізовуватися виключно в інтересах громади.

Йду в народні депутати не для того, щоб набивати власні кишені. Я доволі заможна людина. Бог дав мені можливість мати статки, тож маю лише величезне бажання навести дійсний порядок та мир у своїй рідній країні, а також допомогти тим, хто цього потребує. Я іду в парламент, щоб захистити людей.

– Ви відомий тим, що ніколи не належали до жодної з політичних партій. Це Ваша принципова позиція? Чи, можливо, Ви зараз примкнете до якоїсь із політичних сил?

– Я в незалежній Україні ніколи не належав до жодної із партійних сил і ніколи не піду під чийсь політичний прапор. Це моя тверда позиція. Мій прапор – це прапор України. Я не хочу стати заручником амбіцій політичних вождів, бо інтереси громади для мене – понад усе. Моя партія – це насамперед громади Арбузинщини, Братщини, Врадіївщини, Кривоозерщини та Первомайщини. Як на мене, партійна приналежність – це поділ українців на «правильних» і «неправильних». Моя ж мета – депутат парламенту, що буде консолідувати та об’єднувати громади, представляти їхні інтереси, і не залежати від партійних «кольорів».

– Яку проблему вважаєте найбільш гострою в нашій країні?

– У країні продовжується економічний спад. Наявність військового конфлікту не може стати виправданням відсутності авансованих новою владою економічних реформ та боротьби з тотальною корупцією. Я вже говорив, що якщо суспільство, державні інституції не поставлять заслін корупції, то у нас немає шансів змінити на краще ситуацію в економіці, що загрожує втратою державності та суверенітету. Ми зобов’язані подолати цей виклик! Переконаний, що це наш останній шанс, бо ми живемо сьогодні у світі жорсткої та глобальної конкуренції. Тож часу у нас обмаль.

– Наразі Ви активно проводите зустрічі з виборцями. Вони є багатолюдними, хоча ще певний час тому всі думали, що люди нікому не вірять і назавжди розчарувалися в політиці. Як Вам вдається збирати таку кількість прихильників?

– У кожному місті, селі, в кожному будинку є активісти, які мене підтримують. Працює так зване «сарафанне радіо». Люди уже знають, що Капацина їх захищає та допомагає, і передають цю інформацію один одному. Я зустрічаюся з ними, уважно їх вислуховую, занурююся в суть проблеми і намагаюся допомогти. Маю великий захисний досвід і знаю, як зламати хребет системі. Знаю, як залучити інвестиції в державу та наш регіон, і готовий це робити.

– Сьогодні для багатьох Капацина – остання надія на справедливість. Люди нашого регіону мають чимало проблем, які роками обіцяли вирішити різні кандидати в депутати. Особливо це відчутно у віддалених селах. Та віз і нині там.

– Так, зустрічаючись з людьми, я відчув їхні біди, глибше розумію проблеми. Тож взявся за вирішення багатьох з них особисто. Наприклад, у селах Братщини, Кривоозерщини, Первомайщини, Арбузинщини побачив школи, дитсадки, ФАПи зі старими вікнами, крізь які в холодну пору видуває тепло. Я дав завдання волонтерам свого фонду замовити вікна – і вже сьогодні цю проблему вирішено. Тож узимку дітям та хворим буде тепло і комфортно. Як приклад, Кривоозерський район, де ми в одинадцяти школах із сімнадцяти замінили старі вікна на нові.

Тривалий час існувала проблема теплозабезпечення і в Первомайській дитячій лікарні. Уже сьогодні там ведеться реконструкція системи опалення. Цієї зими маленьким пацієнтам буде нарешті тепло. Окрім усього, станція швидкої допомоги цього року отримала новенькі комплекти кардіографів та сучасної апаратури до карет швидкої. А кілька років тому я допоміг придбати укомплектований автомобіль, бо медики не мали можливості доправляти хворих до обласних та столичних клінік. Ще раз наголошую, що все робилося не під вибори, а задля доброї справи.

Хотілося б розповісти і про сучасний стадіон, який з’явився нещодавно на теренах Первомайського політехнічного інституту НУК імені адмірала Макарова та коледжу. Виявляється, що в навчальному закладі ніколи не було власного стадіону. Студентам доводилося весь час ходити на заняття фізкультури до сусідньої школи. Уявляєте, яка незручність?! Тож, недовго думаючи, ми спільно з викладачами та студентами взялися за будівництво. І вже на початок нового навчального року студенти отримали сучасний міні-стадіон з футбольним полем та баскетбольними секторами. Такий же приклад можна навести і з появою футбольного майданчика в подвір’ї багатоповерхівок по вулиці Одеській міста Первомайська. До речі, ініціаторами цього проекту виступили звичайні хлопчаки, яких я із задоволенням підтримав. Хотілося б, щоб таких ініціативних дітей було якомога більше, вони б спонукали до конкретних дій і нас, дорослих.

Не можу не згадати і про встановлення дитячих ігрових майданчиків. Як з’ясувалося, їх просто не існувало в багатьох мікрорайонах і міста, і сільської місцевості. Інакше кажучи, наші діти були позбавлені радості гри.

Сьогодні я також надаю допомогу нашій армії, бійцям, пораненим та хворим. Вважаю це своїм священним обов’язком. Щодня стикаюся з цими проблемами, спілкуюся з матерями, знаю їхні страждання, бачу сльози. Тож воно мені все болить… Немає дня, щоб не думав про наших захисників, які боронять країну від агресора. Бронежилети, шоломи, спальники, необхідна апаратура – все це практично щодня направляється в зону бойових дій. Тому постійно з нашими бійцями на зв’язку. Так, днями було придбано обладнаний мікроавтобус для спецпризначенців «Альфи». Вірю, що хлопці почуватимуться в ньому більш захищеними. Усім серцем бажаю, щоб кожен, хто перебуває в зоні АТО, повернувся додому живим та неушкодженим.

Власне, хочу, щоб ви зрозуміли: меценатську допомогу я надавав завжди. Просто ніколи цього не афішував, бо вважаю, що добрі справи – це обов’язок кожного із нас. А якщо мені Бог дав статки, то згідно з християнськими принципами мушу поділитися з ближнім. Я це робив і буду робити завжди, а не під вибори, як вважають декотрі. Це мій життєвий принцип, і я ніколи йому не зраджу.

А ще маю надію, що після цих виборів у людей зникнуть стереотипи стосовно кандидатів, які, йдучи на вибори, лише багато обіцяють та нічого не виконують. Особисто я не належу до таких, бо ніколи і ні від кого не відвертався. Та й батьки мене навчили шанувати людей і дотримуватися слова. Ніколи не забуду дорогу до своїх виборців. Та чесно потрібно сказати самим собі: ми до сьогодні обирали таких народних депутатів, які наступного дня забували дорогу до своїх виборців, зате свої власні питання вирішували в першу чергу.

Скажу так: як відроджував духовність, так і буду продовжувати цю справу. До речі, люди це пам’ятають і щиро дякують. Повірте, такі моменти я дуже ціную, адже нічого у світі важливішого немає за християнську духовність. Бо якщо матимемо чисті душі, то й справи наші будуть світлими та чистими, відповідно і люди – заможними.

І насамкінець хотів би додати, що до парламенту необхідно делегувати чесних та порядних людей. Вибачте за нескромність, але мої слова ніколи не розходилися з діями, і я ніколи нікого не зраджував. Вважаю, що в парламенті мають бути розумні люди, які знають, як писати закони, вміють бути принциповими і відстоювати позиції простого народу. Якби у нас усі депутати дотримувалися цих простих принципів, то ми мали б зразковий парламент. Наразі ж маємо в парламенті лише лобістські потужні групи промислового та аграрного бізнесу, яким не до інтересів селян і городян. Це ганьба для України! Хочу, щоб депутат дійсно вмів захистити людину. Я це вмію робити і робитиму як парламентар. Прошу і закликаю кожного жителя взяти мене на роботу як свого народного депутата. Дякую за довіру!

Наталія КЛИМЕНКО

One Comment on “Василь Капацина: «Йду на вибори, щоб захистити людей»”

  1. Шановний Василь Капацина, Я звичайна людина у якого дуже болить сердце не тильки від проізволя кервників Первомайського УЕГГ та від того що в даний час коли краіна переживає дуже складні умови знаходяться керівники підприємств, яких не хвилує життя простих людей (не таких як вони), які в таку тяжку хвилину шукають додаткові кошти либо навмисто дратують людей щоб НАМ і далі було КРАЩЕ ЖИТТИ

Добавить комментарий