Першовересень у вищій школі

Відзначили Першовересень і в первомайських вищих навчальних закладах. Понад три тисячі студентів цього дня переступили поріг рідних альма-матер: хто – уперше, а хто – востаннє. Кожний заклад по-своєму відзначив святковий день, та скрізь однаково лунали перший дзвоник і напутні слова.

З особливим настроєм Першовересень зустрічали студенти Первомайського політехнічного інституту та коледжу НУК імені адмірала Макарова. Вперше за всю історію існування вишу тут з’явився сучасний спортивний майданчик. Проект вдалося втілити в життя за підтримкою Благодійного фонду Почесного громадянина Первомайська Василя Капацини. Презентація та випробування майданчика проходили 1 вересня. Як усе відбувалося, знають наші журналісти.

Василь Капацина під час відкриття спортивного майданчика.

 

Мрії збуваються

Первомайський політех – один із найбільших і найпрестижніших вищих навчальних закладів півночі Миколаївщини. Він здавна славиться своїми традиціями, випускниками та бурхливим студентським життям. Із року в рік ось уже понад півстоліття сюди вступають на навчання абітурієнти з різних куточків України. Та найбільший відсоток – це, безумовно, місцева молодь, яка завжди вирізнялася креативністю і невгамовністю. Давньою мрією студентства був спортивний майданчик. Маючи гарні спортивні традиції, навчальний заклад, на жаль, ніколи на мав власного стадіону, тому доводилося орендувати у сусідній школі. Тож коли заговорили про будівництво, у молоді з’явилася надія на власну територію. Втім, мало хто вірив, що за такий короткий термін буде втілено в життя новий проект. Та, як кажуть, дива бувають і в реальному житті. Буквально за кілька місяців на території інституту виріс новий сучасний спортивний майданчик з місцями для глядачів, шикарним полем для занять футболом та майданчиком для баскетболу.

Сергій Доценко.

«Ми плануємо проводити тут не лише вузівські заняття та змагання, – розповідає директор інституту Сергій Доценко. – Стадіон відкрито для усієї молоді міста. Ми залюбки надаватимемо змогу проводити змагання усім футбольним командам. За це все ми щиро вдячні меценатові Василю Миколайовичу Капацині, який стільки уваги приділяє молоді. Я уже говорив і ще раз повторю, що таких людей слова, як Василь Миколайович, – одиниці. Ще два місяці тому під час випускного вечора він пообіцяв студентам майданчик і свого слова дотримав. Тож якщо йому колись буде потрібна наша підтримка, ми завжди підемо назустріч, бо добрі справи пам’ятаються довго».

Нагадаємо, що будівництво майданчика відбувалося за безпосередньою участю як студентської молоді, так і викладацького складу. До речі, це було однією із вимог мецената. Бо ж молодь лише тоді цінує, коли робить справу власноруч.

Політех. Вересень. Спорт

Гамір на студентському подвір’ї – справа звична, особливо у святкові дні. Та вперше у політесі у перший вересневий день звучав футбольний голосний «Гол!» Це вдячні студенти організували показовий матч для мецената. Все було як годиться: і команди, і парад спортсменів, і група підтримки, і найголовніше – піднесений настрій з присмаком патріотизму (скрізь жовто-блакитні прапори, стрічки та національна символіка).

«Це наша подяка спонсору, – говорить капітан футбольної команди автомобілістів Олександр Чернега. – Ми відразу й не повірили, що таке може бути взагалі. Новенький стадіон, новенькі ворота, новенькі м’ячі – це просто супер! Ми дуже вдячні за такий подарунок. Обіцяємо, що не підведемо, і наші спортивні досягнення зростатимуть щодня».

Не обійшлося цього дня і без інших приємних сюрпризів. Як з’ясувалося, меценат ще призначив дві стипендії для обдарованих та активних студентів, а також для дітей, чиї батьки є учасниками АТО. Окрім усього, Василь Миколайович планує тісно спілкуватися зі студентською молоддю протягом року. Про це він заявив під час свого виступу. Вітаючи студентів з початком навчального року, він наголосив на тому, що навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їхнє оточення. Тож потрібно вчитися, щоб знати, діяти і жити. Василь Миколайович також висловив упевненість у тому, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у юних душах урожаєм мудрості та натхнення. «Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті», – сказав наостанок благодійник.

На урочистостях.

 

Цікавим та неординарним був і сценарій Першовересня. Тут були і парад першокурсників, і вітальні слова гостей, і настанови святих отців, і виступи студентів, і запуск різнокольорових кульок з побажаннями миру та добра.

Ось що про свято говорять самі студенти. Артем Баруздін, другокурсник: «Такого у нас ще не було. Ми з величезним задоволенням спостерігали за усім, що відбувалося, а ще ми радіємо, що відтепер нам є де поганяти у м’яч». Марина Швець, третьокурсниця: «У нас сьогодні не просто гарний настрій. Це справжнє свято. Дуже хочеться, щоб його у мирі й злагоді зустріли і студенти зі сходу нашої країни. Сподіваємося, що все закінчиться мирно. Україна єдина! Про це ми говорили і будемо говорити! А по-іншому й бути не може».

Наталія Григор’єва

Добавить комментарий