Ви запитували? Ми відповідаємо!

«РП» продовжує відповідати на актуальні запитання своїх читачів. Як уберегтися від алергії на амброзію, придбати якісні лікарські препарати, правильно припинити трудові відносини з найманими робітниками, отримати соціальні пільги, ми розповімо у сьогоднішньому випуску.

 

 

 Олексій К., м. Миколаїв:

«Я – фізична особа-підприємець. У зв’язку зі складним фінансовим становищем я змушений припинити свою підприємницьку діяльність. Підкажіть, будь ласка, як правильно розірвати трудові відносини з найманими працівниками?»

Відповідають спеціалісти Миколаївського обласного центру зайнятості:

– Якщо Ви використовували найману працю та маєте намір припинити підприємницьку діяльність, необхідно належним чином оформити розірвання трудових відносин з найманими працівниками.

Для розірвання трудового договору фізична особа-підприємець та найманий працівник мають звернутись до центру зайнятості, який зареєстрував трудовий договір, та сповістити про факт припинення трудових відносин, пред’явивши два примірники трудового договору (третій примірник трудового договору зберігається в центрі зайнятості).

Звертаємо Вашу увагу, що вчасно не розірваний та не знятий з реєстрації в центрі зайнятості трудовий договір, найвірогідніше, призведе до судових тяжб, втрати коштів та дорогоцінного часу.

За детальною інформацією можна звернутися до обласного центру зайнятості за тел.: 37-24-43, 37-24-85 або до районних центрів зайнятості.

 

Олена Іванівна, Миколаївський район:

«Які симптоми алергії на амброзію? Яких заходів необхідно вжити, щоб уникнути появи алергічної реакції?»

Інформує управління охорони здоров’я в Миколаївській області:

– Цвіте амброзія в кліматичних умовах України з середини липня до настання осінніх заморозків. У період її цвітіння серед населення досить часто спостерігається алергічне захворювання – амброзійний поліноз.Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зір, призводить до різкого запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, приступів бронхіальної астми, підвищує температуру тіла.

Щоб амброзія не викликала появу алергії, необхідно виконувати наступні рекомендації:

– не відкривайте вікна в вашій квартирі або офісі. Рекомендовано використовувати кондиціонер з фільтрами повітря на виході;

– провітрюйте приміщення після дощу і тоді, коли немає вітру. На відкрите вікно або двері можна повісити добре змочене простирадло або багатошарову марлю;

– не проводьте багато часу на вулиці. Найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається зранку і в сухі жаркі дні, тому в цей період особливо не рекомендується покидати приміщення;

– приймайте душ не менше двох разів на добу, обов’язково мийте волосся після перебування на вулиці;

– якщо є можливість, візьміть відпустку та їдьте на море, або в гори, де концентрація пилку нижча;

– у період загострення хвороби необхідно щоденно і неодноразово очищати носову порожнину, промивати очі фізіологічним розчином хлориду натрію (1/3 чайної ложки повареної солі на 1 стакан теплої кип’яченої води);

– носіть сонцезахисні окуляри;

– щоденно проводьте вологе прибирання в квартирі.

 

Анатолій Н., смт Казанка:

«На якому етапі інвентаризація земель, розташованих на території Миколаївської області? Скільки коштів планується витратити на ці роботи?»

Начальник Головного управління Держземагентства у Миколаївській області Андрій Мальований:

– На початок серпня в області проведено інвентаризацію 248,4 тис. га земель, із них 105,1 тис. га – землі в межах населених пунктів. Також проінвентаризовано 143,3 тис. га земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Це становить 88,5% від загальної площі.

Відповідно до Програми розвитку земельних відносин у Миколаївській області на 2011 – 2014 роки на виконання робіт з інвентаризації земель заплановано освоїти 20639,5 тис. грн. Більшу частину коштів – 19513,7 тис. грн. – буде витрачено на інвентаризацію 43,3 тис. га земель населених пунктів. Решту – 1125,8 тис. грн. – складають кошти на інвентаризацію 22,5 тис. га несільськогосподарських земель за межами населених пунктів.

 

Олександр Іванович, м. Миколаїв:

«Я три роки пропрацював на Чорноморському суднобудівному заводі, звільнився за власним бажанням. Однак заробітну плату за останні кілька місяців роботи мені так і не виплатили. Цікаво дізнатися, скільки ще таких працівників, як я, котрі не можуть отримати чесно зароблені гроші?»

Інформують спеціалісти департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА:

– Найбільшими підприємствами-боржниками на цей час залишаються:

– Публічне акціонерне товариство «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», борг якого на 1 серпня 2014 року становить 18532 тис. грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, – 1108 осіб;

– Публічне акціонерне товариство «Чорноморський суднобудівний завод», борг підприємства – 7787,1 тис. грн., 1182 особи своєчасно не отримали заробітну плату;

– Державне підприємство «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», борг якого на сьогоднішній день становить 2939 тис. грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, – 769 осіб;

– Товариство з обмеженою відповідальністю «Мостобудівельний загін № 73», борг підприємства – 2393,3 тис. грн.; 278 осіб своєчасно не отримали заробітну плату;

– Приватне акціонерне товариство «Миколаївський машинобудівний завод», борг якого – 2028,8 тис. грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, – 387 осіб.

Протягом липня цього року ліквідовано заборгованість на 9 підприємствах області на загальну суму 2700,9 тис. грн.

За порушення законодавства про оплату праці винні посадові особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності, зазначили в управлінні соцзахисту.

 

Ірина Василівна, Вознесенський район:

«Я – багатодітна мати, маю трьох дітей від попереднього шлюбу, зараз я перебуваю у шлюбі з іншим чоловіком, з яким виховую спільну дитину. Чи має право мій чоловік на отримання посвідчення батька багатодітної сім’ї та користування відповідними пільгами?»

Начальник департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс:

Визначення статусу багатодітної сім’ї врегульовано положенням абзацу 11 статті 1Закону України «Про охорону дитинства». Багатодітна сім’я – та, в якій подружжя (чоловік та дружина) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом із трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Отже подружжя, яке виховує чотирьох дітей, у тому числі трьох дітей від попереднього шлюбу, має право на отримання посвідчення багатодітної сім’ї та на користування пільгами, передбаченими статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства».

Хочу зауважити, що відповідно до п. 2 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (зі змінами), посвідчення видається одному з батьків за місцем його реєстрації після подання певного пакета документів.

 

Тамара Борисівна, м. Миколаїв:

«Як можна відрізнити фальсифіковані лікарські засоби від справжніх, ліцензованих? На що, в першу чергу, слід звертати увагу, купуючи ліки?»

Заступник начальника Державної служби з лікарських засобів у Миколаївській області Антоніна Ковальчук:

– Ліки необхідно купувати тільки в ліцензованих аптеках. Якщо у вас виникла підозра, що придбані лікарські препарати є підробкою, можна попросити у аптекаря сертифікат якості на відповідну серію. На жаль, самостійно розпізнати неліцензовані ліки практично неможливо, адже, як правило, зовнішній вигляд підробки майже не відрізняється від оригіналу. Нечесні виробники лікарських засобів сьогодні використовують такі технології для їх виробництва, що часто навіть працівники аптеки не в змозі розпізнати підробку.

Тож виявити неякісні медичні препарати можливо лише за допомогою лабораторних аналізів. Тому, якщо споживач сумнівається в якості того чи іншого лікарського препарату, він може принести його на безкоштовний аналіз до нашої лабораторії.

Найчастіше підробляють ліки, які активно рекламуються, зокрема для лікування шлунково-кишкового тракту, противірусні, знеболюючі засоби. Тому не слуд сліпо довіряти рекламі. Перед тим, як вживати ліки, проконсультуйтеся з лікарем, уважно прочитайте інструкцію для їх застосування, в якій зазначена вся необхідна інформація. І хоча фальсифіковані лікарські засоби – це не система, а окремі випадки, купуючи їх в аптеці, обов’язково звертайте увагу на зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток, наявність серії, терміну придатності, реєстраційного номера, маркування (відсутність хоча б стікера на державній мові також є підставою для сумніву). Обов’язково зберігайте чек, який підтвердить фактичне придбання лікарського препарату в даному аптечному закладі.

 

Якщо ви невпевнені в якості лікарського засобу, негайно звертайтеся до Державної служби з лікарських засобів у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Чигрина, 22/1-а, або за тел.: (0512) 47-56-06.

Підготувала Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий