Спрощено механізм надання допомоги по частковому безробіттю

З метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю внесені зміни до порядку надання такої допомоги, які затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014 № 468 «Про затвердження Змін до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю». Даний наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 серпня 2014 року за № 921/25698 та набрав чинності 22 серпня 2014 року.

Зазначеними змінами уточнено перелік документів, що можуть підтвердити зупинення (скорочення) виробництва продукції на підприємстві; причини невідворотності та тимчасового характеру зупинення (скорочення) виробництва продукції; визначено строки подання підприємством документів та терміни набрання чинності рішення комісії з питань надання допомоги по частковому безробіттю.

Допомога по частковому безробіттю надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин. Зокрема надано можливість для виплати такої допомоги підприємствам у разі, якщо вичерпано всі можливі заходи запобігання частковому безробіттю, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними.

Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для отримання виплати допомоги по частковому безробіттю роботодавці повинні звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації і повідомити про можливе зупинення (скорочення) виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва.

Розгляд питання про надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється спеціально створеною комісією.

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до Миколаївського обласного центру зайнятості за телефонами:37-24-43, 37-24-85, або до центрів зайнятості Миколаївської області.

Миколаївський обласний центр зайнятості

Добавить комментарий