Вадим Меріков: «Агропідприємства мають стабільно розвиватися, а не стикатися з бюрократичними перепонами»

25 серпня під час робочої поїздки до Арбузинського району голова облдержадміністрації Вадим Меріков відвідав агропідприємства.

Приватне підприємство «Аграрне підприємство «Благодатненський птахопром» – одне з найпотужніших підприємств області в галузі виробництва птахівничої продукції, яке відоме не лише на теренах області, а й в Україні. На птахофабриці вирощують курей, качок  та гусей. Виробнича діяльність господарства в розрізі птахівництва зосереджена в межах 3-х населених пунктів: курей вирощують у с. Іванівка, качок – у с. Благодатне, гусей – у с. Новокрасне. Миколаївські візитери відвідали куряче господарство, що в селі Іванівка. Керівник підприємства Олег Юрченко розповів, що птицю годують екологічно чистими кормами. Адже підприємство орендує та обробляє майже 13,7 га землі сільськогосподарського призначення, з них 13,6 га – рілля.

На птахофабриці є не тільки інкубатори та комплекси для вирощування молодняка та птиці на м'ясо, а й яйцеклад для сортування та збереження яєць. Кожне яйце проходить досконалу перевірку та відбір.

Автоматизовано та обладнано за сучасними технологіями роботи і на СТОВ «Промінь». За словами керівника господарства Олександра Остапенка, на фермі працює 250 людей, а більш ніж 1,3 тис. голів корів обслуговує тільки 60 робітників. Корівники оснащені спеціальними шторами, які спускають у холодну пору року, а влітку автоматично працюють вентилятори та навіть зрошення корів. Так, при температурі більше 25 градусів тепла корів автоматично поливають водою.

На Благодатненському птахопромі.
 

Доїння корів здійснюється за допомогою установки «Карусель». На апараті за 7-8 хвилин доїться 47 голів корів одночасно. За словами Олександра Михайловича, всі корови проходять стерильну обробку вим’я, що є запорукою якісного молока. Протягом багатьох років СТОВ «Промінь» є найбільшим постачальником ЗАО «Лакталіс-Миколаїв». Удої молока найбільші не тільки в області, а і взагалі по Україні. «Промінь» – єдине господарство на півдні України, яке має спеціальне обладнання ультразвукового дослідження для тварин, що дозволяє ефективно контролювати процес народжуваності на фермі. У господарстві розгорнуто справжнє містечко для молодняка від 0 до 2 місяців. Молоде поголів’я може перебувати в містечку при будь-якій температурі. А молоко для молодняка доставляє «молочне таксі».

Але на цьому ані керівник господарства, ані його команда не зупинятимуться, планують будувати нові корівники та збільшувати поголів’я. Адже створена вся інфраструктура, починаючи від автоматизації виробництва та закінчуючи власними будівельними машинами.

– Плануємо збільшити поголів’я до 4,2 тисячі корів, побудувати новий корівник, встановити «Карусель» на 80 доїльних місць та давати 120-140 тонн молока на добу, – розповів Олександр Остапенко.

Керівник області був приємно здивований масштабами арбузинських господарств.

– Я вперше на ваших підприємствах і приємно здивований прогресом та досягненнями, які є у вас. Насправді це гордість не тільки Арбузинського району, але і всієї області та України. Такі підприємства мають стабільно розвиватися, а не стикатися з бюрократичними перепонами. Звертайтеся, ми як обласна адміністрація будемо завжди відпрацьовувати всі ваші доручення, – зазначив Вадим Меріков.

Прес-служба облдержадміністрації

One Comment on “Вадим Меріков: «Агропідприємства мають стабільно розвиватися, а не стикатися з бюрократичними перепонами»”

  1. Доброго дня!Я прочитала про “Благоденський птахопром”. Мене зацікавила дана інформація,але я не можу знайти ніяких даних про них.Будь ласка,можете надати якусь контактну інформацію цієї установи. Буду дуже вдячна за вашу відповідь.

Добавить комментарий