Спортивний комплекс: мрія чи реальність?

1 вересня у Первомайському політехнічному інституті НУК ім. адмірала Макарова планують презентувати новий спортивний майданчик, який будується за сприянням Благодійного фонду Почесного громадянина міста Первомайська Василя Миколайовича Капацини. Наразі ще тривають будівельні роботи. На об’єкті будівництва побував кореспондент «РП» і спілкувався з директором закладу Сергієм Доценком.

– Роботи розпочалися ще місяць тому, – розповідає директор інституту Сергій Михайлович, – як тільки ми провели перемовини з Василем Миколайовичем Капациною. Нас, безумовно, не може не радувати цей факт, бо ж спортивна інфраструктура закладу давно потребує удосконалення. А про спортмайданчик зі штучним футбольним полем ми мріяли багато років поспіль. Річ у тім, що спортивна зала у нас є, а ось літнього майданчика не було. Ми його орендували в 16-й школі, але це не вихід. Тому ми довго думали, як нам побудувати цю площадку. На щастя, я познайомився з Капациною Василем Миколайовичем, який пішов нам назустріч. Тож завдяки його спонсорській допомозі, завдяки його безпосередній участі ми почали будівництво. Що він собою представлятиме – це майданчик із зеленим полем, на якому можна займатися не лише футболом. Тут також поставлять баскетбольні щити, і ми сподіваємося, що встановимо там ще й волейбольну сітку. Тому це буде все-таки спортивний комплекс. Також ми хочемо силами студентів і співробітників побудувати ще й атлетичний майданчик. Іще хочу сказати особисто від себе, від трудового колективу та студентів слова щирої подяки, що є такі люди, як Василь Миколайович. Розумієте – меценати у нас в місті є, але такого масштабу єдиний. Майданчик – річ дуже дорога. Тому велике спасибі за допомогу у спортивному розвитку нашої молоді.

Василь Капацина (у центрі): інвестиції – в молодь.

Сам Василь Миколайович не втомлюється повторювати, що найкращі інвестиції – це вкладення в молодь. Адже молодь має право реалізовувати себе не тільки в науці, але й у спорті.

– Я дуже сподіваюся на те, що новий спортивний майданчик буде їм у цьому допомагати. Вкладаючи в молодь, ми тим самим забезпечуємо собі майбутнє. Дуже хочеться, щоб наші молоді люди зуміли самореалізуватися.

Потрібно додати, що міні-футбольний майданчик – найпопулярніший вид спортивних площинних споруд в Україні. І це не дивно, адже футбол – спорт № 1 у світі, в тому числі в Україні і, зокрема, в Первомайському політеху. До речі, тут здавна грають у футбол і до того ж мають гарні результати. Та тренуватися доводилося на чужих майданчиках. І це завжди вносило дискомфорт як у роботу тренерів, так і у студентські заняття.

Наразі будівництво майданчика триває, причому будівельні роботи виконуються спільно зі студентами та викладачами вузу. До речі, це було однією із умов мецената стосовно спільної реалізації проекту. Фахівці обіцяють, що до першого вересня майданчик змонтують. Відтепер у політехівців – свій міні-футбольний майданчик, причому грати вони зможуть тут цілий рік. Тож багаторічна студентська мрія здійснилася.

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий