Ми стаємо сильнішими

Таку думку Тараса Креміня розділили всі учасники наради з головами районних рад, яка відбулася 8 серпня у Миколаєві.

Голова обласної ради наголосив на тому, що українським військовослужбовцям конче необхідно не відчувати себе кинутими напризволяще, а бачити по відношенню до себе піклування і соціальну захищеність з боку держави, адже це вселяє віру у перемогу, підсилює прагнення із гідністю виконувати свій громадянський обов’язок і, що найголовніше, відчувати себе потрібними своїй державі.

Користуючись нагодою, Тарас Дмитрович звернувся до голів районних рад з проханням приділити пильну увагу сім’ям військовослужбовців, які перебувають у зоні проведення АТО.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з волонтерами закликав їх активніше співпрацювати з органами місцевого самоврядування для надання таким родинам дієвої підтримки. Прозвучало і кілька ініціатив. Зокрема звільнення військовослужбовців на час перебування в АТО від квартирної плати.

Сьогодні у кожному районі області триває робота з організації збору гуманітарної допомоги військовослужбовцям. Разом з тим вона потребує координації зусиль. Про це заявили представники Благодійного фонду «Мирне небо» з Южноукраїнська. Вони вже зібрали 2 мільйони гривень для потреб армії та забезпечили кожного земляка, який захищає Україну в зоні проведення антитерористичної операції.

Коли наші хлопці захищають цілісність країни, ми повинні робити все можливе для їх власного захисту. Є дуже сумна статистика. Кожний третій український солдат гине тому, що йому не змогли надати первинну медичну допомогу. Як вихід – створення сучасних броньованих медичних автомобілів. Нещодавно на Миколаївському бронетанковому заводі збудували першу «швидку» для АТО, і керівництво підприємства заявило, що в змозі налагодити випуск цієї вкрай важливої продукції. Однак для цього потрібні гроші. Тому Тарас Кремінь виступив з ініціативою благодійного збору коштів для створення народної броньованої «швидкої допомоги» для українських військовослужбовців. Цю пропозицію відразу підтримали в Ощадбанку України, і тепер зробити свій внесок у цей народний проект можна в будь-якому відділенні цього банку.

Але зробити це можна і в своїй банківській установі. Для цього достатньо перевести гроші на вказані реквізити:

р/р 26005300705834

МФО 326461

ЄДРПОУ 36143302

Вже перші дні проведення акції продемонстрували її народний характер. Зроблено більше ніж 700 платежів навіть із-за меж Миколаївської області. Особливо хочеться відзначити колектив Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, який у цей важкий час зібрав для створення народної броньованої «швидкої допомоги» 10 тисяч гривень.

Зберегти життя українців, призваних до лав Збройних сил, – це головне завдання для всіх. Але як підтримати вояків, які згодом повернуться додому? Крім фізичної та психологічної реабілітації, держава має підтримати їх земельними наділами. У Головному управлінні Держземагентства в Миколаївській області вже повідомили, що для українських військових – учасників антитерористичної операції передбачено 1160 гектарів землі. Станом на сьогодні більше 60 військовослужбовців уже звернулися із відповідними клопотаннями.

Т. Кремінь закликав голів районних рад ефективно реагувати на звернення відповідної категорії громадян і забезпечити конституційні права військовослужбовців.

На засіданні з головами районних рад ішла мова й про допомогу тимчасовим переселенцям з Криму, Донецької та Луганської областей. Передусім говорилося про працевлаштування. База актуальних вакансій по Миколаївській області, які запропоновані громадянам, що прибули з тимчасово окупованої території та територій, на яких проводиться антитерористична операція, на 5 серпня становить 1072 позиції. З них – 109 вакансій переважно за робітничими професіями.

Якщо зіставити ці дані зі статистикою, наданою обласним центром зайнятості, то виходить, що кожному переселенцю можна знайти роботу. Так, до служби зайнятості Миколаївської області всього звернулися 199 осіб з числа мешканців АР Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, і це переважно жінки.

Що зроблено для цих людей? 105 отримуватимуть допомогу по безробіттю, 31 – працевлаштовано за направленням служби зайнятості, 10 – направлено на громадські роботи та роботи тимчасового характеру, 13 – направлено на профнавчання, яке здебільшого відбуватиметься шляхом стажування на підприємствах.

У цей день відбулися ще дві знакові події. Спочатку голова обласної ради Тарас Кремінь та голова облдержадміністрації Вадим Меріков передали виконувачу обов’язків командира 79-ї окремої аеромобільної бригади Івану Савці 38 бронежилетів 4-го рівня захисту, що придбані за рахунок місцевих громад Миколаївської області. У врученні бронежилетів безпосередньо взяли участь голови районних рад. Вони висловили вдячність військовослужбовцям за виявлену мужність і героїзм та запевнили, що ця чергова партія бронежилетів не стане останньою.

Іван Савка від імені бійців 79-ї окремої аеромобільної бригади подякував за надану допомогу керівництву області, органам місцевого самоврядування, волонтерам та місцевим громадам і закликав не забувати родини тих, хто з цієї війни не повернувся, адже саме на таких зразках патріотизму, гідності і самопожертви необхідно виховувати наступні покоління.

В.о. командира наголосив і на тому, що жоден його боєць не став зрадником, не розпрощався із бойовим духом в умовах воєнного пекла, адже, спостерігаючи всі ці довгі дні за свавіллям чужоземних нелюдів, своїм першим обов’язком кожен із них вважає не допустити поширення всього того жаху на території інших регіонів України.

А увечері Миколаїв радісно зустрічав героїв-десантників. Вони повернулися. Втомлені, неголені, засмаглі до чорноти, але такі мужні, що кіношні спартанці в порівнянні з ними здадуться маленькими дітьми. Вони знали, що їх чекають вдома, але що б так! Кожен новий автобус, який під’їжджав до КПП 79-ї окремої аеромобільної бригади, зустрічали квіти, оркестр і якісь неймовірні хвилі піднесення. Хтось у натовпі сказав: «Напевно, так зустрічали переможців у 45-му».

Вони вирвалися з котла, і не один не підняв вгору руки і не перейшов кордону, до якого було лише 5 кілометрів. І разом з цими хлопцями сильніше стали й ми – всі, хто вірив і продовжує вірити в те, що українці незламні.

Ігор Данилов

Добавить комментарий