«Битва за урожай, або Як голова Доманівської РДА разом із начальником міліції «жнивували»

У цьому критичному матеріалі йшлося про те, як вирощений підприємцем із села Зелений Яр Доманівського району Л. Мірошніковою нелегкою працею та із великими фінансовими затратами врожай був підступно вкрадений посеред білого дня. Причому процес «вилучення» 111 тонн добірного зерна відбувався не без участі голови Доманівської райдержадміністрації Василя Іванченка та начальника районного відділу УМВС України в Миколаївській області підполковника міліції Ігоря Паламарчука.

Днями до редакції надійшов лист від голови Доманівської РДА В.М. Іванченко. Подаємо його в оригіналі.

«У газеті «Рідне Прибужжя» № 30 за 24 липня 2014 року під рубрикою журналістське розслідування було надруковано «Битва за урожай, або Як голова Доманівської райдержадміністрації разом із начальником міліції «жнивували». Зауважу, що «журналістське розслідування» значне за обсягом, є навіть коментарі спеціалістів, але обсяг, так само як і емоційні оцінки, не можуть замінити фактів. А вони беззаперечні.

03.07.2014 року до Доманівської районної державної адміністрації надійшло звернення Вознесенського відділу Управління Служби безпеки України в Миколаївській області про порушення вимог земельного законодавства на території Зеленоярської сільської ради. У зверненні вказувався факт використання громадянкою Мірошніковою Л.Й. земельної ділянки площею 25 га ріллі без документів на використання землі та несплати нею обов’язкових платежів до Бюджету за використання земельної ділянки з 2012 року.

Моїм розпорядженням від 3.07.2014 року № 162 було створено комісію з обстеження цієї земельної ділянки у складі: Делі Г.В. – першого заступника голови райдержадміністрації, Коваленка О.В. – начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Юрчака І.М. – заступника начальника відділу Держземагентства в Доманівському районі. До складу комісії за узгодженням також увійшов представник Вознесенського МРВ УСБ України в Миколаївській області. Після зустрічі представника комісії з Мірошніковою Л.Й., в ході якої вона стверджувала, що документи на земельну ділянку вона не оформляла, та щодо вирощеного урожаю на ній вона ніякого відношення не має, комісія виїхала на місце розташування земельної ділянки. За результатами огляду 3.07.2014 р. комісією було складено 2 акти, в яких вказано, що земельна ділянка засіяна озимою пшеницею, земельна ділянка є державною власністю та не передана нікому в постійне користування чи оренду, остаточного оформлення правовстановлюючих документів на цю землю Мірошнікова Л.Й. не робила, поле не обробляла і не засівала.

Комісія констатувала, що посіяна озима пшениця знаходиться в доброму стані та в повній фізичній стиглості й потребує збору врожаю. За результатами роботи, комісія запропонувала направити матеріали з приводу незаконного використання земельної ділянки до Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області для забезпечення схоронності врожаю та передачі його у власність держави.

04.07.2014 року райдержадміністрацією направлено лист до Державної інспекції сільського господарства в Миколаївській області для відповідного реагування та акти обстеження земельної ділянки. 4.07.2014 року матеріали були направлені до Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області для відповідного реагування згідно діючого законодавства України.

Протягом двох днів у голови райдержадміністрації проводились наради з вищезазначеними членами комісії, представниками Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області та Доманівського відділення об’єднаної інспекції Міністерства доходів та зборів з питання порядку проведення дій по збиранню, зберіганню та визнання безхазяйним врожаю з вказаної земельної ділянки та порядку продажу зерна після визнання його безхазяйним. При цьому всі учасники нарад були одностайної думки, що кращий варіант – щоб власник з’явився. Адже у випадку визнання зерна безхазяйним майном термін вирішення цього питання міг затягнутися на досить тривалий строк, а кошти від його реалізації йдуть до державного бюджету, а не до місцевих бюджетів. А у випадку появи власника – ситуація склалась би наступним чином. Власник сплатив би податки по земельній ділянці за 2 роки, штраф за використання земельної ділянки без документів, а врожаєм розпорядився на свій розсуд. В даному випадку місцевий бюджет отримав би належні йому кошти і власник отримав би дохід.

05.07.2014 р. у зв’язку з тим, що власника урожаю не було встановлено, та з метою недопущення збору врожаю будь-якими невідомими сторонніми особами або його навмисного знищення, урожай було зібрано і передано на зберігання ФОП Курінському О.В. до настання факту визнання безхазяйного майна, передачу його у власність держави та продажу згідно діючого законодавства України.

Інформацію по даному факту для інформування населення було надруковано у районній газеті «Трибуна хлібороба» від 10.07.2014 р. № 28.

16.07.2014 р. райдержадміністрацією було направлено матеріали відносно даної ситуації до прокуратури Доманівського району для вжиття заходів прокурорського реагування.

Крім того, 21.07.2014 р. до райдержадміністрації звернувся депутат Зеленоярської сільської ради Сітінський Є.І. із заявою про використання ще однієї земельної ділянки на території Зеленоярської сільської ради площею до 20 га без правовстановлюючих документів та, на його думку, неправомірних дій Зеленоярського сільського голови. Матеріали по заяві передані до державної інспекції сільського господарства в Миколаївській області та до районної прокуратури для відповідного реагування та вжиття заходів.

24 липня громадянка Мірошнікова Л.Й. таки звернулась до райдержадміністрації з заявою розрахувати їй суму всіх сплат (орендна плата, штрафи тощо) за вищевказану земельну ділянку. Заяву передано на розгляд до комісії при райдержадміністрації по визначенню розміру збитків, заподіяних власниками землі та землекористувачами.

Дії райдержадміністрації та РВ УМВС України при вирішенні цього питання були прозорими та направленими на дотримання вимог діючого законодавства у сфері земельних відносин.

Василь Іванченко,
голова Доманівської райдержадміністрації»

Добавить комментарий