Оксана Янішевська: «Красти на державних закупівлях у нинішніх умовах – це державна зрада, а не просто кримінальний злочин!»

«Гаряче» пройшла апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів під головуванням Оксани Янішевської. І це не дивно, адже головне питання порядку денного – проведення закупівель для соціальних закладів області на наступний рік, повідомила прес-служба облдержадміністрації.

За словами Оксани Альбінівни, ані люди, ані підходи в механізмі закупівель не змінилися: «Я кожну апаратну звертаюся до керівників управлінь та департаментів змінити підходи в роботі, а головне – своє ставлення до людей. Багато чого змінилося…В Україні народилося громадянське суспільство, але деякі чиновники не змінилися. Тому я запросила всі дані про закупівлі в 2013-му та план закупівлі на 2014 рік. Головна мета – оптимізувати закупівлі, зробити їх економічно вигідними, чесними, прозорими».

Заступник голови облдержадміністрації з’ясувала факт того, що 10 миколаївських соціальних закладів обслуговує одне підприємство, за яким стоять 5-6 «підсобних приватних підприємств», які оформлені на родичів та друзів. Вони надають абсолютно всі послуги – починаючи від поставки харчів і закінчуючи засобами гігієни. Проте не може один підприємець надавати якісні послуги у всіх сферах діяльності та ще і постійно вигравати тендери. А на сьогоднішній день у багатьох соціальних закладах саме так і відбувається – такий собі одноосібний неякісний бізнес, сімейний підряд. «Цього року я хочу, щоб закупівлі були економічно обгрунтованими та більш якісними. Тільки здорова конкуренція та відкриті торги зможуть забезпечити соціальні заклади якісними продуктами та послугами. Ми можемо переглянути логістику для того, щоб зменшити посередницькі послуги. Наприклад, невже Первомайському психоневрологічному інтернату буде не вигідно, якщо послуги буде надавати місцевий підприємець, а не фірма з Баштанського району. Впевнена, що на Первомайщині вистачає підприємців, які б могли надавати якісні та дешевші послуги», – зазначає Оксана Янішевська.

Як сказала Оксана Альбінівна, найприкріше в цій ситуації те, що неякісні послуги надають тим, хто найбільше потребує турботи та піклування: дітям різних категорій, інвалідам, людям похилого віку та обездоленим. «Я дуже прискіпливо слідкуватиму за цьогорічними закупівлями, щоб вони пройшли чесно, відкрито та прозоро, без жодних «домовленостей», корупції, махінацій та відкатів», – підкреслила Оксана Альбінівна.

Добавить комментарий