Володимир Луста: «Миколаївщина зібрала 2,3 млн. тонн ранніх зернових!»

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Лусти, вже сміливо можна казати про статистичні, а не оперативні дані.Так, миколаївські сільгоспвиробники зібрали ранні зернові культури з 780 тис. га, в тому числі озимої пшениці –  з 402 тис. га,озимого ячменя – з 273 тис. га,зернобобових культур – з 10 тис. га. Середня урожайність ранніх зернових становила 30,3 ц/га, повідомила прес-служба облдержадміністрації.

– Після непоганого врожаю ранніх зернових минулого року – 2,046 млн. тонн, у цьому році миколаївські хлібороби змогли перевершити показники. Цьогоріч зібрано 2,334 млн. тонн. Середня врожайність ранніх зернових  збільшилася на 3,6 ц/га. Другий рік поспіль миколаївським хліборобам вдається зібрати рекордні показники врожаїв, як за історію незалежної України, так і за радянських часів, – зазначив Володимир Луста.

Директор Гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда впевнений, що в цьому році в Україні буде зібрано найвищий урожай озимої пшениці. Прогнози головного метеоролога держави підтримав і Володимир Луста, зазначивши, що така тенденція спостерігається і в Миколаївській області.

– Адже середній урожай озимої пшениці в цьому році становить – 34,2 ц/га. Найвищий за всю історію збору врожаїв, – констатує Володимир Вікторович.

Серед лідерів хлібороби Первомайщини – майже 40 ц/га, Врадіївщини – більше 36 ц/га, Арбузинщини – більше 35 ц/га. Не менш гарні показники у Казанківському, Вознесенському, Кривоозерському та Братьському районах – майже 35 ц/га.

Дещо нижчі показники врожайності в Жовтневому, Снігурівському, Баштанському, Новоодеському та Миколаївському районах. Але всі ці показники більші, ніж у минулому році. Адже середній показник збору ранніх зернових культур у цих районах складає 28-30 ц/га. Нагадаю, показники минулого року – 14-15 ц/га.

У двох районах, Березанському та Очаківському, найнижчі показники врожаю ранніх зернових –  20,3 ц/га та 24,9 ц/га відповідно. Головна причина низьких показників – обледеніння впродовж 3 тижнів у зимовий період. Але все ж таки вдалося зберігти врожай, адже мова йшла взагалі про його списання.

– На жаль, аномально висока температура та суховії зводять нанівець очікування на непогані показники збору пізніх зернових та технічних культур. Для того, щоб врятувати врожай та зберегти те, що залишилось, почали збирати соняшник, а на окремих ділянках – кукурудзу. Після збору ми все одно розраховуємо на досить непогані результати врожаю-2014 року в цілому по зернових культурах, – розповів перший заступник голови облдержадміністрації.

Добавить комментарий