Соціальна сфера: житлово-комунальні субсидії, дитячі виплати та вирішення соціально-побутових проблем переселенців

В умовах, коли життя щодня дорожчає і кожна копійка має бути витрачена з користю, набагато зростає значення тієї допомоги, яку громадяни можуть отримати від держави. Питання виплат допомоги на дитину, отримання субсидій, компенсацій за житлово-комунальні послуги, розрахунок пенсій та інших соціальних виплат цікавить, без перебільшення, кожного читача нашої газети.

11 липня до редакції завітали працівники Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, щоб провести «гарячу лінію» із читачами за темою «Актуальні питання соціальної сфери» та надати їм необхідну інформацію.

У розмові взяли участь: начальник управління надання державної допомоги та пільгового забезпечення Таміла Володимирівна Сербульова, начальник відділу по роботі із сім’єю Зоя Гарольдівна Дмитрієва.

Валентина Олександрівна Кошова зателефонувала із Казанки і запитала: «Скільки наразі переселенців приїхало до Миколаївської області, та яку допомогу вони отримують від держави?».

Відповідає Зоя Дмитрієва:

Ще у березні нинішнього року після відомих подій у Криму до нашої області почали прибувати військовослужбовці із сім’ями. Пізніше до них додалися мешканці Донецької та Луганської областей. Усього на територію області змушені були приїхати на тимчасове проживання до 1,5 тисячі людей. Ця цифра змінюється кожного дня, ми збираємо таку оперативну інформацію. Станом на 10 липня у Миколаївській області перебуває 1446 осіб (462 сім’ї, 792 дитини), які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. З них 518 осіб з АР Крим, 928 осіб (168 сімей), з них 584 дитини, прибули з Донецької та Луганської областей.

Для дітей ми проводимо оздоровчу кампанію. Вони відпочивають у Рибаківці, в оздоровчих комплексах «Космос» та «Морська хвиля», а також на базі «Перлина» в Очакові. Вперше у нашій області на базі «Морська хвиля» створені всі умови для безперешкодного відпочинку інвалідів – як дітей, так і дорослих.

Для надання допомоги переселенцям у нас створений регіональний штабпри ОДА, до якого входять: міграційна служба, центр реінтеграції безпритульних громадян, департамент соціального захисту, МНС та інші служби.

Працює також обласний благодійний фонд допомоги малозабезпеченим, до якого надходить досить багато пропозицій.


Для переселенців:

Шановні жителі Донецької та Луганської областей!

Миколаївці – з вами! Ми – українці!

Потрібна допомога – звертайтесь!

Цілодобовий телефон допомоги: 101

 

Цілодобова «гаряча лінія» департаменту соцзахисту: (0512) 24-02-96.


Зрозуміло, що головна проблема для переселенців – це житло. Тому, окрім гуманітарної допомоги, ми готові надати людям дах над головою, хоча б на певний час. Створений реєстр житла, куди ми вносимо пропозиції миколаївців, які можуть надати тимчасові помешкання прибулим. Хтось здає житло за невелику оплату, або тільки за комунальні послуги. Дані реєстру оновлюються щодня.

Багато сімей, що приїжджають у наше місто, телефонують просто з вокзалу: нам немає куди йти! У таких випадках треба набрати 101, і людям обов’язково допоможуть.

Крім того, ми допомагаємо мешканцям зі східних областей відновити усі соціальні виплати та допомоги, отримавши погодження із електронної бази даних. Так, до Пенсійного фонду з питання переведення пенсій звернулося 62 людини з Донецької та Луганської областей, 64 чоловіки стали на облік у центри зайнятості, з них 33 вже отримали статус безробітних, а 24 людини отримали виплату допомоги з безробіття. 7 мешканців сходу були працевлаштовані за направленням служби зайнятості. За призначенням виплат різних видів соціальної підтримки звернулося всього 43 людини. Намагаємося вирішувати всі питання оперативно.

Далі до редакції звернулася жителька села Михайло-Ларине Жовтневого району Зоя Боброва: «Я – мати-одиначка. За півроку до народження дитини звільнилася з роботи і наразі знаходжуся у декреті по догляду за дитиною, яка народилася у січні 2014 року. Чи будуть мені платити як малозабезпеченій громадянці і скільки?».

Таміла Сербульова:

Загальний розмір допомоги дитині, яка народилася до 1 липня цього року, становить 30 тис 920 грн. З них 10 тис. 320 грн. перераховується батькам одноразово. Залишок суми буде виплачуватися протягом двох років щомісячно по 860 грн.

Судячи зі слів читачки, дитина у неї перша, тому у даному випадку мати отримує 860 грн. щомісяця допомоги при народженні дитини і 130 грн. – по догляду за дитиною, ця виплата за старими нормативами повинна була виплачуватися до трьох років.


Для  миколаївців:

Шановні миколаївці!

Підтримаємо жителів Донецької та Луганської областей!

Хочеш допомогти – дій!

Одяг, предмети побутового вжитку, продукти харчування, фінансову допомогу приймає Миколаївський благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим (вул. Луначарського, 2, тел.: 57-57-39).

Реквізити рахунку для допомоги мешканцям сходу:

Одержувач: Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим.

Р/с 26008619950776 

ПАТ «Промінвестбанк»

Код банку 300012 

ОКПО 13866445 

Якщо у вас є можливість прийняти на проживання громадян, які переселяються, або надати житло в оренду, зателефонуйте: 24-02-96.

Є бажання стати волонтером та допомогти людям з Донецької та Луганської областей у нелегкий час, зателефонуйте: 37-33-32.

 

У нас спільна Батьківщина – Україна! Об’єднаймося у нелегкий час!


Але з 1 липня нинішнього року введені нові розміри виплат на дитину, тому виплата у 130 грн. (по догляду) припиняється. Цієї виплати вже не буде. Таким чином, до двох років мати зможе отримувати тільки 860 грн. на місяць. Далі, з двох до трьох років, жінка може розраховувати на державну дотацію (вже за новими нормативами), яка дорівнює 130 грн.

Що стосується допомоги по малозабезпеченості, то жінка повинна надати органам соцзахисту довідки про склад сім’ї та доходи кожного з її членів за попередні шість місяців. Якщо сім’я складається з неї та її дитини, а загальний дохід не перевищує рівня забезпечення прожиткового мінімуму (255,78 грн. – для працездатних та 1052,64 грн. для дитини одинокої матері віком до 6 років, усього 1308,42 грн.), то призначається допомога по малозабезпеченості.

Зоя Дмитрієва:

– Тобто це розрахункова допомога. Надати заочну консультацію неможливо. Ми не знаємовсіх обставин сім’ї. Напевне можна сказати, якщо жінка з дитиною живе окремо від інших рідних, то вона має право на таку допомогу, яка виплачується додатково до дитячих виплат. Це окремий вид державної допомоги.

– І скільки ж усього виходить?

– У залежності від доходу. Але на кожну дитину з малозабезпеченої сім’ї від 3 до 13 років доплачують щомісяця 250 грн., з 13 до 18 років – по 500 грн. на місяць.

– Хочу продовжити тему дитячих виплат, про що, до речі, запитує кожна друга читачка нашої газети. Зокрема Ірина Москальова з Вознесенська у своєму листі запитує, чи збережуться виплати на дитину за старою системою нарахувань після того, як встановлено новий порядок виплат?

Таміла Сербульова:

До 1 липня 2014 року діяв такий порядок виплат: на першу дитину батьки отримували 30 тис. 900 грн., на другу – 61 тис. 920 грн., на третю – 123 тис. 840 грн.

З 1 липня виплати на кожну дитину, народжену у сім’ї, становлять однакову суму – по 41 тис. 280 грн. При цьому всі види державної допомоги, крім допомоги до 3-х років, виплачуються без змін. Тобто, якщо призначена допомога на дитину, народжену до 1 липня, вона буде виплачуватись до закінчення виплат без змін. Можна не хвилюватися. Є лише одне зауваження для жінок, у яких перший малюк народився до 1 липня: за старою системою їм належить щомісячна виплата у 860 грн. до двох років. А з двох до трьох років жінка отримуватиме дотацію у 130 грн.

За новою системою з 1 липня 41 тис. 280 грн. виплачується протягом трьох років: 10 тис. 320 грн. одноразово та по 860 грн. щомісяця протягом трьох років.

Якщо жінка виходить на роботу вже при новому призначенні, то виплата дотації у 130 грн. припиняється.

Для того, щоб період догляду за дитиною зараховувався жінці у страховий стаж, органи соцзахисту відраховують до Пенсійного фонду певний процент з допомоги при народженні. Але жінка у будь-якому разі може розраховувати на отримання 860 грн., незалежно від того, працюватиме вона чи ні.

Мешканець Первомайська Федір Іванович Тузловий проживає у багатоповерховому будинку: «Взимку набагато збільшиться плата за тепло через подорожчання газу. Як виплачуватимуться субсидії за житлово-комунальні послуги?».

Таміла Сербульова:

Підвищені тарифи ми відчуваємо вже сьогодні і фактично платимо їх вже з 1 травня, коли офіційно піднялася ціна на газ. Наприклад, у районі, де я живу, на під’їздах нові тарифи вже вивісили.

Компенсація призначається сім’ям, де сумарний дохід менше прожиткових мінімумів, установлених для кожного члена сім’ї. Так, прожитковий мінімум на кожного працездатного члена становить 1218 грн., на дітей до шести років – 1032 грн., з шести до 18 років – 1286 грн., на непрацездатну особу – 949 грн. Сума загального доходу сім’ї складається і порівнюється із сумою прожиткових мінімумів кожного члена. Якщо сумарний дохід менше, то сім’я має право на субсидію. Це перший етап визначення допомоги.

Другий етап: компенсація – це різниця між тим, скільки платила сім’я до підвищення цін, та фактичною вартістю послуг після підвищення. Компенсується різниця між цими сумами. Наприклад, платили 250 грн. на місяць, а теперь треба 350 грн. Держава компенсує 100 грн. Якщо сім’я отримувала субсидію, то її розмір автоматично збільшується.

Компенсація призначається з місяця звернення до завершення опалювального сезону 2014 – 2015 років.

Олександр Симченко, працівник приватного підприємства зі Снігурівки: «Чи можуть соціальні служби відмовити у наданні субсидії на житлово-комунальні послуги? Якщо так, то кому і на яких підставах?».

Таміла Сербульова:

Відмовляти можуть.По-перше, якщо людина протягом року до звернення за субсидією купувала товари на суму, що перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для осіб. Ці дані перевіряються у податковій інспекцїї.

Якщо громадянин має у володінні два автомобіли або дві квартири, то він також не має права на отримання субсидії. Не можна розраховувати на субсидію, якщо у сім’ї є хоча б один непрацюючий. Усі члени родини повинні працювати або ж стояти на обліку у центрі зайнятості, тобто шукати роботу.

Бесіду записувала Тетяна ФІЛІППОВА

3 Comments on “Соціальна сфера: житлово-комунальні субсидії, дитячі виплати та вирішення соціально-побутових проблем переселенців”

  1. ЩОМІСЯЧНА ДОПОМОГА НА ДИТИНУ ВХОДИТЬ В СІМЕЙНИЙ ДОХІД ЩОБ ЗРОБИТИ СУБСИДІЮ

  2. скажіть будь ласка.щомісячна допомога на дитину входить в доходи щоб зробити субсидію

  3. Людина звільнена з роботи з державної установи за п.1 ст.40 КЗпП за розпорядженням державних органів про “ліквідацію” цієї установи і не працевлаштована, тобто не має ніякого доходу саме з вини держави. Рік перебування на обліку у центрі зайнятості не дав позитивного результату.
    Але коли ця людина звертається по субсидію, то вважається, що вона має дохід на рівні прожиткового мінімуму, тобто 1218 грн. на місяць.
    Хіба це не очевидне шахрайство?

Добавить комментарий