Сезон полювання не за горами

Хоч до відкриття полювання лишається ще місяць, члени Первомайської районної громадської організації «Мисливець» уже розпочали підготовку до цієї довгоочікуваної події. Наразі вони підбивають підсумки роботи за минулий сезон, аналізують єгерські та мисливськознавські спостереження, а також проводять заходи по організації самого дня відкриття полювань. Напередодні всіх цих подій ми зустрілися з головою організації Юрієм Коцюбинським.

Аби не наврочити вдалий старт сезону (бо ж пам’ятаємо минулорічні перипетії з перенесенням дати полювань), почнемо свою розмову з відомого мисливського прислів’я «ні пуху ні пера». Тож, убезпечивши себе в такий спосіб, можемо рухатися далі – по маршруту роботи мисливської первомайської організації.

– Отже, яким видався рік, що минув, для первомайських мисливців? Чого досягнуто, і над чим ще необхідно попрацювати? – власне, ці та інші запитання ми поставили голові організації Юрію Коцюбинському.

Керівник організації Юрій Коцюбинський (ліворуч) отримує нагороду.

– Я би не хотів, щоб мої слова здавалися хизуванням, натомість свою розповідь розпочну з досягнень. І скажу вам відверто, що за два роки нашого існування ми не сиділи склавши руки. За цей час ми напрацювали чимало цікавих проектів, серед яких, на мій погляд, найбільш вагомим є те, що ми стали колективним членом Федерації мисливського собаківництва, що дало нам право реєстрації та паспортизації собак мисливських порід. Також хотів би відзначити, що ми активізували в цьому році і свою роботу стосовно збільшення поголів’я фазанів, качок, диких кабанів, а передпромисловий облік пернатих підтвердив, що на нашій території в достатній кількості є голуби, качки та перепели. Тож полювати буде на що! (посміхається).

До речі, організація в цьому році отримала дозвіл від Миколаївського управління лісового та мисливського господарства на випуск 1000 голів фазанів. Для порівняння, в минулому році мисливці випустили на волю п’ятсот фазанів. Непоганим у цьому році є приріст дикої качки, яку протягом двох років не вдавалося розвести. Наразі на волю буде випущено дві сотні пернатих птахів. Підвищено і поголів’я куріпки, хоча не в такому обсязі, як би хотілося господарям, утім, успіхи є.

Мисливець з сорокарічним стажем Олександр Пастушенко розповідає, що після десятилітньої заборони полювання на фазана тепер вони можуть спокійно полювати на птаха, не хвилюючись за його популяцію.

– Окрім усього, – наголошує він, – останнім часом ми спостерігаємо ріст поголів’я не лише птахів, а й парнокопитних. І це видно неозброєним оком. Я вважаю, що в цьому – заслуга передусім нашого керівництва, яке чітко виконує статутні завдання організації, при цьому вкладаючи кошти в розвиток державного мисливського фонду України.

Чималий об’єм робіт проведено мисливцями і в плані організації спортивно-мисливських змагань та виставок. Так, навесні цього року на території місцевих угідь проводилися Всеукраїнські змагання по фазану, на які приїхали мисливці із Запоріжжя, Херсона, Києва, Миколаєва, Вінниці, Полтави. До речі, первомайській команді вдалося завоювати перехідний кубок «Бронзовий фазан», який ними ж був запроваджений кілька років тому. Як говориться, кубок повернувся до господарів.

Побували наші мисливці цього року й на Всеукраїнських змаганнях по підсадному кабану у Вінниці, де увійшли у десятку кращих. Сьогодні ведеться активна підготовка команди до міжнародних змагань по вольєрному кабану та підсадному ведмедю, які проходитимуть у Смоленську.

Не пасли задніх первомайці й в ініціюванні проведення змагань зі спортингу (спортивно-мисливська стрільба), які проходили в обласному центрі. Окрім організаційних питань, вони взяли на себе ще й призовий фонд – це 25 ліцензій на фазана учасникам змагань – переможцям різних категорій та ліцензію на кабана головній команді-переможниці. Окрім того, Тетяна Яшкіна, як одна із ініціаторів спортингу, від себе подарувала рушницю переможцю в особистому заліку.

Пригадують мисливці і минулорічні міжрайонні змагання лягавих та спаніелів по польовій дичині, що проходили на Первомайщині.

– Особливістю цих змагань, – каже голова організації Юрій Іванович, – стало те, що кількість учасників перевершила всі наші сподівання. Господарі навіть привезли на змагання бретонського еспаньола.

Окремо хотілося б нагадати і про виставку мисливських собак, яка відбулася навесні цього року в парку культури та відпочинку за підтримкою місцевої кінологічної спілки України (керівник Олександр Яровий).

Наразі первомайські мисливці готуються до урочистого старту сезону полювань. Традиційно він припадає на серпень. В організації планують запросити мисливців усього регіону та сподіваються, що цього року старт відбудеться вчасно. Окрім усього, відстрільні картки та членські внески, як повідомляє керівник організації, в цьому сезоні не підвищуватимуться ціни.

Тож лишається ще раз побажати нашим мисливцям ні пуху ні пера і сказати: «Так тримати!» 

Наталія КЛИМЕНКО

Первомайський район

Добавить комментарий