Театральне мистецтво: від Гіпанісу до Борисфену

Услід за обласним конкурсом читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни», оглядом колективів родинної творчості «Сімейне коло», регіональним конкурсом сюжетного танцю та малих форм «Чарівний чобіток», обласним фестивалем дитячої творчості «Перші ластівки», конкурсом аматорських театрів ім.Є. Зарницької, хорових колективів ім. Миколи Аркаса Миколаївщину «сколихнув» XIX Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпанісу до Борисфену». Незважаючи на напружену соціально-політичну ситуацію, економічну кризу, культурно-мистецький захід став значною подією не лише в масштабах нашої області, а й усієї країни: від сходу до заходу, від півдня до півночі.

Фестиваль «Від Гіпанісу до Борисфену» проходив при підтримці Міністерства культури та туризму України. Його організатором за доброю традицією став Миколаївський обласний центр народної творчості на чолі із заслуженою артисткою України, депутатом обласної ради Наталією Баштовою.

До курортної зони міста Очакова, розташованого на березі Чорного моря, з’їхалися найталановитіші, найяскравіші театральні колективи з різних куточків України. Лагідне сонце, шепіт морських хвиль, чисте повітря – кращих умов для творчості годі й бажати. Незважаючи на високі вимоги до учасників фестивалю, 25 театральних колективів, 10 із яких представили Миколаївську область, успішно пройшли відбірний тур, продемонструвавши неабияку виконавську майстерність та сценічну культуру.

Упродовж дев’яти днів вони дарували гостям фестивалю незабутні емоції та естетичне задоволення. Різноманіття вистав, представлених на розсуд публіки, нікого не залишило байдужим, кожна сценічна постановка знайшла свого глядача: дорослі мали змогу насолодитися психологічною драмою Я. Стельмаха «Провінціалки», комедією А. Чехова «Мішень», фантазією Ф. Достоєвського «Кроткая», водевілем М. Кропивницького «Дійшов до розуму». А для маленьких поціновувачів театрального мистецтва була поставлена казкова вистава «Аліса в країні чудес», історичний роман «Принц та жебрак», музичні казки «Пригоди Буратіно», «Добрий Хортон» і не тільки. Усі вистави були різними за жанром, манерою виконання, з великою кількістю декорацій чи навпаки, проте їх об’єднували любов до театрального мистецтва, бажання продемонструвати глядачам плоди своєї напруженої, копіткої праці.

Окрім вистави, кожен колектив-учасник підготував концертний номер, який став його візитівкою під час вечора-знайомства «Театральний куліш». Також у рамках фестивалю діяла режисерська лабораторія, проводилися майстер-класи з акторської майстерності, сценічної мови, драматургії.

Переможці фестивалю.

Потрапити на фестиваль всеукраїнського рівня – велике досягнення для будь-якого театрального колективу, проте ще більше – стати його переможцем. Тому учасникам заходу довелося докласти чималих зусиль, аби поважні члени журі, серед яких були провідні актори українського муздраму та російського драматичного театру, змогли гідно оцінити їхні виступи. Однак найбільш яскравими та артистичними цього року виявилися такі колективи: народний театр «Над Бугом» с. Семенівки Арбузинського району Миколаївської області, дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» (м. Полтава), котрі стали володарями Гран-прі. Почесне І місце здобули: дитячий театр «Чердачок» МНАУ (м. Миколаїв), театр мініатюр «Ку-ме-дія» Жовтневого РБК, народний ТЮГ «Остров» Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний», народний молодіжний театр «С.Т.У.К.» Миколаївського міського Палацу культури і мистецтв, народний театр «Сучасник» Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний».

Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтв «Від Гіпанісу до Борисфену» проводиться з метою встановлення творчих зв’язків миколаївських театрів з аматорськими колективами України, для обміну досвідом, підвищення професійної майстерності режисерів та акторів. Проведення культурно-мистецького заходу такого рівня є дуже важливим, адже без демонстрації того, що було напрацьовано впродовж року, театральний колектив не може розвиватися далі, постійно вдосконалювати свою виконавську майстерність, опановувати нові форми роботи. Спілкування із колегами з інших театрів, обмін враженнями, ідеями дає акторам стимул для нових досягнень, спонукає їх наступного року знову взяти участь у фестивалі й обов’язково перемогти.

У кожного із учасників, незалежно від того, з якого куточка країни він завітав, цей захід залишив незабутні враження про наш Причорноморський край, про стародавнє місто Ольвію, де ще в античні часи теж діяв театр, та курортний Очаків, який зустрів гостей з притаманною йому гостинністю та доброзичливістю.

А завершилося дійство гала-концертом, на якому учасники театрального фестивалю під супровід хору «Любисток» (м. Южноукраїнськ») виконали українські народні пісні. Патріотичний дух, який у той момент панував у концертному залі, передався усім глядачам – вони піднялися зі своїх місць та заспівали разом із артистами.

Анна НІКУЛІНА
Фото ОЦНТ та КОР

Добавить комментарий