Ви запитували? Ми відповідаємо!

Як обчислюється податок на земельну ділянку, яким є розмір державної допомоги по безробіттю та на дитину для одинокої матері, що необхідно робити, аби влітку запобігти отруєнню організму, хто має право на надомне обслуговування, наскільки змінилися ціни на аграрну продукцію – на ці та інші запитання ви знайдете відповіді у сьогоднішній рубриці.

Ігор, м. Вознесенськ: 
«Із якої дати при обчисленні розміру земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, враховується зміна ставок згідно із Законом № 1166?»

Прес-служба ГУ Міндоходів у Миколаївській області:

– При оподаткуванні земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, застосовуються встановлені п. 275.1 ст. 275 Податкового кодексу ставки земельного податку в гривнях за 1 кв. м, визначені за групами населених пунктів залежно від чисельності населення з урахуванням відповідних коефіцієнтів, установлених цим пунктом та п. 275.2 зазначеної статті.

Ставки податку на земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради, виходячи із ставок податку, встановлених Податковим кодексом, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки. Але не більше трикратного розміру цих ставок податку з урахуванням коефіцієнтів.

При цьому рішення рад щодо затвердження ставок податку на земельні ділянки набирають чинності у відповідні строки.

Таким чином, нові ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, застосовуватимуться при обчисленні земельного податку з 1 січня 2015 року за умови офіційного оприлюднення до 15 липня 2014 року відповідних рішень рад щодо затвердження нових ставок податку.

 

Ірина Олександрівна, м. Миколаїв: 
«Які умови щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи та який розмір цієї допомоги?»

Як повідомляє обласний центр зайнятості, допомогу по безробіттю одноразово можуть отримати зареєстровані в службі зайнятості безробітні, яким виповнилося 18 років (крім молоді, яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце), а також ті, які не можуть бути працевлаштовані за сприянням служб зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Не здійснюється одноразова виплата допомоги по безробіттю тим особам, яким допомога по безробіттю скорочувалась, особам, які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності особи, які припинили або не здійснювали підприємницьку діяльність упродовж двох років з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному.

Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.

Ольга К., м. Нова Одеса:

«Яким на сьогоднішній день є розмір допомоги на дитину для одинокої матері?»

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– Допомога на дитину одинокій матері, одинокому усиновителю (вдові, вдівцю) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку:

– на дітей віком до 6 років: з 1 січня мінімальний розмір – 309,60 грн., максимальний – 516,00 грн.;

– на дітей віком від 6 до 18 років: мінімальний розмір – 385,8 грн., максимальний – 643,00 грн.;

– на дітей віком від 18 до 23 років за умови навчання: мінімальний розмір – 65,40 грн., максимальний – 609,00 грн.

Тамара Борисівна, Миколаївський район:

«Із настанням літа підвищується рівень захворюваності населення кишковими інфекціями, в тому числі й харчових отруєнь. Що необхідно робити, аби не отруїтися? Яких запобіжних заходів слід ужити?

Дитячий інфекціоніст Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні Я.В. Шляхецька:

– Отруєння пов’язані зі споживанням несвіжих продуктів або таких, що мають низьку якість. Причинами харчових отруєнь частіше стають мікроорганізми і їх токсини. Розвиток кишкової інфекції супроводжується підвищенням температури тіла, багаторазовою блювотою, болями в животі, діареєю, слабкістю, млявістю, дрібним потом, прискореним серцебиттям, у хворого може спостерігатися зниження артеріального тиску, судоми.

Особиста гігієна – це крок назустріч здоровій їжі, тому, щоб запобігти виникненню кишкових інфекцій, радимо вам:

– підтримувати чистоту кухні, кухонного посуду;

– застосовувати окремі ножі для сирих продуктів (м’яса, риби);

– захищати продукти від комах (установити сітки на вікнах);

– тримати закритим відро для сміття;

– мікроорганізми містяться в кожному з продуктів тваринного походження, тому вкрай необхідна кулінарна обробка їжі;

– м’ясо потрібно розморожувати при температурі не вище 180° і якнайшвидше приступати до його приготування;

– сирі яйця необхідно промивати теплою водою з содою;

– овочі, фрукти ретельно мити в проточній воді;

– готову їжу використати протягом 2-х діб, а зберігати в холодильнику;

– не вживати продукти, якщо сумніваєтесь в їх якості.

У літні місяці зростає кількість харчових отруєнь, тому саме в цей час потрібно особливо ретельно стежити за тим, які продукти споживаєте.

Рекомендується звести до мінімуму вживання в жарку погоду молочних продуктів: сиру, молока, сметани, кефіру. М’ясо, особливо у вигляді шашликів, повинно проходити ретельну термічну обробку. Третя група продуктів, які швидко псуються, включає в себе салати, заправлені майонезом. Такий продукт повинен споживатися відразу. В іншому випадку він може стати причиною важкого харчового отруєння. Саме в літні місяці у раціон треба включати більше овочів у будь-якому вигляді: сирі, тушковані, варені, смажені.

У разі погіршення стану та виникнення симптомів отруєння зразу звертайтеся по медичну допомогу. Не ігноруйте поради лікарів та епідеміологів!

Катерина Володимирівна, м. Очаків:

«Наскільки зросли ціни на продукцію аграрної галузі у порівнянні з минулим роком?»

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами області (крім малих) за січень – травень 2014 року порівняно з відповідним періодом минулого року знизились на 6%. Зокрема на 8% подешевшала продукція рослинництва. Також було зафіксовано зниження середніх реалізаційних цін на олію (на 16%), олійні культури (на 14%), цукор (на 9%), плоди та ягоди (на 7%) і зернові та зернобобові культури (на 4%). Водночас овочі подорожчали у 3 рази, картопля – на 92,3%.

Середні ціни продажу продукції тваринництва порівняно з січнем – травнем 2013 року зросли на 15%. При цьому дорожче, ніж торік, реалізовувались яйця (на 19%), молоко і молочні продукти (на 15%), худоба та птиця у живій вазі (на 6%).

Валентина Т., м. Миколаїв:

«Моя сусідка-пенсіонерка проживає сама, в силу свого поважного віку їй важко поратися по дому, а піклуватися про неї нікому (діти та онуки живуть в іншому місті). Чи може вона звернутися по допомогу до соціальних служб?»

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– Відповідно до чинного законодавства право на отримання послуг мають одинокі громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування в домашніх умовах. У їх числі: особи похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування.

Громадяни, які мають право на соціальне обслуговування вдома, можуть отримати допомогу:

– у приготуванні їжі, годуванні, доставці гарячих обідів, у тому числі з їдалень, кафе, інших закладів (підприємств) ресторанного господарства;

– придбанні та доставці товарів, книг, газет, журналів, медикаментів із магазину або базару за кошти громадян, які обслуговуються;

– у виклику лікаря, наданні допомоги у проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, організації консультацій лікарів та інших спеціалістів;

– прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни, виконанні різних видів дрібних ремонтних робіт у приміщенні, ремонті одягу та взуття;

– оформленні документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;

– в обробітку присадибних ділянок (площа обробітку присадибних ділянок визначається разом з місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не більш як 0,02 гектара);

– оформленні документів на санаторно-курортне лікування, влаштуванні до будинку-інтернату чи стаціонарного відділення територіального центру, геріатричного будинку-інтернату, пансіонату для ветеранів війни і праці, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів, інших соціальних закладів тощо.

Підготувала Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий