З 1 липня підвищені тарифи будуть компенсувати

З 1 липня 2014 року урядом запроваджено компенсацію внаслідок підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Право на компенсацію матимуть сім’ї із середньомісячним сукупним доходом менше ніж прожитковий мінімум для сім’ї. Зазначена компенсація призначається в розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг після підвищення їх вартості та вартістю житлово-комунальних послуг до підвищення вартості.

Приклад: у квартирі зареєстровані чоловік, дружина та неповнолітня дитина віком від 6 до 18 років. Батьки отримують заробітну плату по 1500 грн. Середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї складає 3000 грн. Прожитковий мінімум для сім’ї становить 3722 грн. (по 1218 грн. на батьків та 1286 грн. на дитину). Таким чином, така сім’я має право на компенсацію.

Наступний крок – визначення розміру компенсації. Сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги (в межах норм споживання) після підвищення їх вартості 450 грн., а до підвищення тарифів сплачувала 300 грн. Таким чином, компенсація становитиме 150 грн.

Зазначена компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов'язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою зміну форми власності.

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку), звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.

До заяви для призначення компенсації додаються:

• довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

• довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014/2015 року.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Добавить комментарий