Лісова «сага»: скільки мотузці не витися…

Ось уже три місяці триває конфлікт, пов'язаний із персоною начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Паламарюка.Нагадаємо: сотні працівників лісгоспів області та представники понад 20-ти громадських організацій Миколаївщини звинуватили П. Паламарюка у корупції та запровадженні тіньових схем у веденні лісового господарства, домагаючись його звільнення та розслідування органами слідства багатьох наведених фактів. Наша газета уважно стежить за перебігом конфліктної ситуації. Тож, коли 19 червня у Миколаєві побував голова Державного агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков, наш кореспондент вирушив на місце події.

Але перед тим, як до управління лісового та мисливського господарства завітав керівник «зеленої» галузі, біля «контори» несподівано з’явився сам Петро Паламарюк. Треба сказати, Петро Миколайович продемонстрував неабияку мужність, адже на момент візиту свого столичного керівника перебував на лікарняному (нагадаємо, що чиновник нещодавно нібито потрапив у ДТП, але в самій ДАІ нам цю інформацію не підтвердили). Та, попри примхи долі, пан Паламарюк не тільки самостійно, спираючись на милиці, пересувався, а й, узявши до рук рупора, звернувся до своїх прихильників, які також зібралися під управлінням (точніше, їх організовано підвезли автобусом).

Валерій Черняков демонструє заяву П.М. Паламарюка про звільнення.

Одначе активісти громадських організацій та лісівники, котрі категорично не бажають жити «за старими схемами», не дали оратору можливості промовити бодай декілька речень. Багатоголосові «Ганьба!» та «Відставка!» змусили начальника лісового управління швиденько сховатися в своєму службовому кабінеті.

Звернувшись до місцевих мас-медіа, Петро Паламарюк назвав масові акції протесту «політичною грою, в яку дуже серйозно граються наші обласні керівники». При цьому скандальний керівник ні багато ні мало звинуватив губернатора у «боягузливості та невмінні приймати рішення». Щодо себе, то Петро Миколайович похвалився, що Миколаївське обласне управління є найкращим у південно-східному регіоні і що «ми виконуємо всі показники». Продовжуючи тему своїх здобутків, пан Паламарюк навів кількість звіринців та екологічних стежок, що їх було створено за його керівництва.

Утім, скільки стежинці… точніше, мотузці, не витися… Схоже, край багаторічній плідній діяльності П.М. Паламарюка на посаді начальника управління було покладено вже безпосередньо під час зустрічі голови Держлісагентства В.В. Чернякова та голови облдержадміністрації М.П. Романчука з представниками лісових господарств області та громадських організацій. Промовці навели численні кричущі факти того, як останніми роками розпродувався ліс – народне багатство, як десятки гектарів лісового фонду на морському узбережжі передавалися в приватні руки. Розповіли й про те, як брутально на землях лісгоспів розкрадався пісок та лишалися угідь громадські організації мисливців.

Гостра дискусія у стінах управління.

І Микола Романчук, і Валерій Черняков були одностайні: Петро Паламарюк має піти з обійманої посади, адже надто жирний корупційний шлейф тягнеться за цим чиновником. Проте Петро Миколайович категорично відмовився це робити, при цьому заперечивши… сам собі. Адже, нагадаємо, нещодавно в інтерв’ю нашій газеті Петро Миколайович щиро, як тоді здалося, повідомив: «Я не тримаюся за цю посаду. Якщо голова Агентства скаже мені: «Пиши заяву», я зроблю це негайно».

У відповідь на небажання П.М. Паламарюка йти добровільно натовп буквально збурився. Люди повідомили, що не залишать приміщення управління доти, доки чиновник не напише заяву про звільнення. Градус протистояння досяг критичної межі й, щоб його понизити, Микола Романчук та Валерій Черняков узялися ледве не вмовляти Петра Паламарюка таки написати заяву. Щоправда, це вже відбувалося без участі журналістів.

Як вихід із затяжної кризи був обраний «нульовий варіант»: заяву про звільнення з посади написав не лише П. Паламарюк, а й директори лісгоспів.

Отже, у лісовій «сазі» поставлено остаточну крапку? Тим не менш, продовжуємо стежити за розвитком подій.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

P.S. Як стало відомо, 20 червня голова Державного агентства лісових ресурсів В.В. Черняков підписав наказ № 366-К, згідно з яким Петра Паламарюка звільнено з посади начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.

5 Comments on “Лісова «сага»: скільки мотузці не витися…”

 1. Ото ж воно й видно з передостаннього коментаря “сейчас стошнит: 01.07.2014 в 10:15” : які “керманичі” в лісовому господарстві області, такі й захисники в коментарях – брутальні, агресивні… Не засмічуйте інтернет своїми “перлами”. Ви або про корупцію взагалі нічого не чули, або ж такі злодіяння для вас – звична справа. А ось нормальних людей дійсно нудить від таких “здібних” кадрів із загребущими руками. Мільйони рядових українців ніколи не піднімуться з колін, допоки ними будуть керувати Паламарюки, Сівці, Антощенки, Пшонки.., які роздерибанили тисячі гектарів лісів, і ло своїх рук прибрали найкращі угіддя. Які ще потрібні докази, щоб таких хапуг назвати ворогами народу?! Вибачайте, коментарі після почутого й побаченого про наше “успішне” керівництво держави, яке швидко з привласненим дременуло за бугор, як кажуть, зайві!

 2. сейчас стошнит:
  01.07.2014 в 10:15

  “какие благодарности, сейчас стошнит…..”
  _______________________________________
  Прорыгайся наконец, может, полегчает

 3. какие благодарности, сейчас стошнит…..ждать от этой газеты обьективности в вопросе лесхоза уже не стоит.

  Спасибо большое газете!!!!!! низкий поклон и просто снимаю шляпу. Если б не видел Тюрина на фото, подумалбы, что его там вообще не было

 4. Дякуємо, Андрію за об’єктивну інформацію. Звичайно декому із зомбованих паном Паламарюком це не сподобається, він знову такі ЗМІ звинуватить у підкупності, але розумні люди давно все зрозуміли, бо диму без вогню не буває. І те, як вигнаний начальник тримається за місце – зайвий раз підтверджує, що ця людина погрязла в корупції, але не звикла речі називати своїми іменами, а тим паче – втратити таке доходне крісло та ще й опинитися за гратами.Соромно й гидко, що такі керівники “доять” не одне доходне відомство. Де ж та сила, яка вимете їх із кабінетів?

Оставить комментарий